wibako

Zawód z przyszłością?

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Re: Zawód z przyszłością?

Postprzez czaki » 13 Lip 2013 18:48

Mietek, mądry i rzeczowy post napisałeś, bo ująłeś własnymi i przede wszystkim innymi :-) słowami to, co Ja miałem na myśli.
Ja oczywiście zawsze mówię i piszę dosadnie, dlatego nie pierwszy raz ktoś się oburza, ale tak bywa jak prawda komuś w oczy kole.
To jest akurat fakt, że na rynku słabnie ekonomika więc w najgorszej sytuacji są chłopaki zaraz po kursie lub z b. małą praktykę. Aby moc zaistnieć w branży jako operatorzy są gotowi zatrudnić się choćby u największych wyzyskiwaczy, którzy i nie dbają o związek z pracownikiem i o to by mu płacić za robotę i o sprzęt itp. Pozostali pracodawcy w ramach bycia konkurencyjnym podchwytują "nowy model" zatrudniania pracowników(...bo tyczy się to też cieśli-zbrojarzy, murarzy). Potem jest tak, że jak np. w 2006 roku dawali za robotę na pewnych maszynach 18 zł/h, tak w roku 2010 tylko 15 zł/h, a w tym roku 12 zł/h i kolejno: umowa o pracę, umowa-zlecenie, "na czarno". Ja oczywiście w swych poprzednich postach chciałem koledze Danielowi ur.1988 r :-) rzetelnie przedstawić sytuacje w budowlance, aby nie miał złudzeń i wybrał dla siebie jak najlepiej, bo może ma jedną lub więcej alternatyw do pracy jako operator w budowlance. Nie po to na pewno, aby go zdecydowanie zniechęcić.
Mietek, nie potrzebnie w temacie: Zdjęcia okiem operatora" napisałeś to, co napisałeś, bo zaraz dwóch Panów z jednego klanu musiało mi dać tradycyjnie "z kopa" :-) Jakbym miał statyw przyczepiany nad głowa to i zdjęcia, filmiki byłyby ciekawsze, bo nawet miałem okazję zrobić film o tym, jak szybko pod łyżką koparki prawie 40-tonowej znika :-) domek wielkości jednorodzinnego.
No, ale tak ciężko w jednej ręce trzymać telefon czy aparat, a drugą operować manipulatorami.
Tacy na forum jak Ja muszą być dla zachowania równowagi, skoro są tacy Panowie jak pewni dwaj.
Ostatnio edytowany przez peckiel, 14 Lip 2013 16:32, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Proszę o używanie polskich znaków.

czaki
Fachoperator

  • Posty: 649
  • Rejestracja: 05 Lut 2011 22:48
  • Miejscowość: Cieszyn
  • Pochwały: 6

Reklama

simmet

Zawód z przyszłością?

Postprzez przemol » 13 Lip 2013 23:40

Zawód z przyszłością - na pewno nie operator. Jest ich juz tyle, że kokosów nie zarobisz. Zawsze znajdzie się ktoś tańszy za niższą stawkę.
Plus takigo fachu ty wykopany złom, fuchy i inne dobra, ale jeżeli chodzi o wypłatę to zawód dupy już nie urywa.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobic. I wtedy przychodzi ten, który nie wie, że się nie da i on to właśnie robi. Albert Einstein
Usługi brukarskie śląsk. 507458481 mpbruk@mpbruk.pl

Awatar użytkownika
przemol
Operator

  • Posty: 270
  • Rejestracja: 13 Mar 2009 18:18
  • Miejscowość: Radzionków
  • Pochwały: 5

Maszyna: cat 428c


Zawód z przyszłością?

Postprzez korba71 » 14 Lip 2013 08:21

Przemol podoba mi się zajebiście stwierdzenie -inne dobra :D Ciekawe co to? Pewnie jest w żółtym kolorze .
Ostatnio edytowany przez korba71, 14 Lip 2013 16:12, edytowano w sumie 1 raz

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Re: Zawód z przyszłością?

Postprzez dawidk » 14 Lip 2013 12:03

Gówno tam. Ja tam spalanie mam że ja pierdole. Ale nic nie kombinuje, mam dobrą stawkę godzinową i jak potrzebuję coś zrobić np u siebie maszyną, to kosztuje mnie to tyle co spali:-) Więc nie narzekam :P:P

dawidk
Fachoperator

  • Posty: 1200
  • Rejestracja: 14 Sie 2010 12:30
  • Miejscowość: Bukówiec Górny
  • Pochwały: 43

Maszyna: Kubota kx 36-2, JCB 2CX, Bobcat E14

Firma: "Zielony Zakątek"


Zawód z przyszłością?

Postprzez peckiel » 14 Lip 2013 16:34

czaki twoje pieprzenie w kółko tego samego robi się nudne i nawet nie chce się tego czytać :wall:

Tak już po za tematem to co z ciebie za instruktor jak ty nawet po polsku napisać nie umiesz, nie wspominając już o interpunkcji.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Re: Zawód z przyszłością?

Postprzez czaki » 14 Lip 2013 18:44

Już raz pisałem, że nie działa mi klawiatura w lapku jak powinna, tzn. nie ma ctrl ani alt, a matrycy nie opłaca mi się wymienić.
OK, nie będę nic pisał w temacie w formie kontry tylko pójdę z nurtem :-)

czaki
Fachoperator

  • Posty: 649
  • Rejestracja: 05 Lut 2011 22:48
  • Miejscowość: Cieszyn
  • Pochwały: 6

Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 32 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej