wibako

Niemiłe spotkanie z Policja....

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Niemiłe spotkanie z Policja....

Postprzez lordkubus » 19 Lut 2008 00:45

Dziś pomykając sobie na robote musiałem przejechać kawałek przez wrocław gdy już przejechałem jadąc jakimis polami z 1km od wrocławia nagle wyprzedza mnie policyjne mondeo kombi zajeżdża mi droge i mnie zatrzymuje.... wysiada jeden policjant i podchodzi do mnie naszczescie nie zauważył że jechałem bez pasów i paliłem fajke :P no i standardowy tekst proszę o dokumenty itd itd pierwsze co mnie troche zdziwiło nie przedstawił sie ani nie podał przyczyny zatrzymania mnie no ale dobra.... dałem mu ubezpieczenie kop-ład ten obszedł w koło maszyne i zaczął sie czepiać że jechałem bez włączonego sygnału odblaskowego (koguta) więc ja mu na to że sygnału tego używa sie tylko podczas pracy ten na chwile złapał sete i zaczął sie srać że nie mam trójkątu z tyłu wiec ja mu że urwałem przed chwila na budowie.... oduścił na chwilke ale zaraz zaczął że maszyna robi 4 ślady i nie ma zbierzności to mu odpowiadam za 10s może być.... pomyślał chwilę i zaprosił mnie do radiowozu w radiowozie wpadł na genialny pomysł że nie mam dowodu i pojazd nie jest zarejestrowany ja mu mówie że nie ma wymogu rejestracji owej maszyny a po drugie nawet jak bym chciał to by mi nie zarejestrowali bo u nas w kraju dziura prawna jest... chwile myśląc zaczął sie czepiać że powinienem mieć winiete na koparke to mu mówie ze to nie jest samochód ciężarowy i nie ma takiego wymogu i zaczął mi sie wydawać w tym momencie już bardzo dziwny po chwili zaczął mi gadac że nakłada na mnie mandat w wyskości 300zł pytam sie za co nie odpowiedział mi.... a nagle jak zaczął nawijać jak katarynka ile ja to nie zarabiam że biore 150zł na godzine (buahahha) że napewno robie po 10-12h dziennie normalnie wtedy ja załapałem sete i zaczełem się z niego śmiać ze jak bym tyle brał na godzine to by mnie w życiu w koparce nie zobaczył :P i po chwili kombinowania skonczyły mu sie pomysły oddał mi dokumenty i kazał wysiasc zawrócił i pojechał z powrotem eh normalnie koleś perfidnie chciał dostać w łape jeszcze mnie wnerwił z podliczeniem moich zarobków co on urząd skarbowy :/ normalnie jak tu można mówić że nasza policja jest uczciwa :/ co wy o tym sadzicie ? mieliście kiedyś takie sytuacje ? czy moje odczucia odnośnie tej sytuacji były raczej nie prawidłowe ?

Awatar użytkownika
lordkubus
Fachoperator

  • Posty: 691
  • Rejestracja: 12 Paź 2007 19:43
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 5

Reklama

simmet

Postprzez tomec » 19 Lut 2008 09:39

ale ty masz gadane :p dobrze ze zrobiliscie forum mozna wiedziec wszystko o maszynach i moga nam nafikac,ja nie moge niezle sie dzialo,kupa smiechu z tego glupka ze sie nie zna na niczym,dobrze ze cie nie ukaral co za pojeb. gratuluje zawzietosci i ze wyszedles z tego calo :)

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Postprzez kraqers » 19 Lut 2008 11:12

tomec napisał(a):ale ty masz gadane :p dobrze ze zrobiliscie forum mozna wiedziec wszystko o maszynach i moga nam nafikac,ja nie moge niezle sie dzialo,kupa smiechu z tego glupka ze sie nie zna na niczym,dobrze ze cie nie ukaral co za pojeb. gratuluje zawzietosci i ze wyszedles z tego calo :)

Tutaj odnośnie uprawnień głównie piszę do tomec widzisz jak nie są potrzebne uprawnienia daleko kolega nie zajechał. A co do policji nic nowego szukają tylko czegoś na boku jak zresztą my kopacze którzy nie mamy swego sprzętu tylko robimy na prywatnym i też patrzymy na boki :lol:

kraqers
Młodszy operator

  • Posty: 176
  • Rejestracja: 23 Gru 2007 22:58
  • Miejscowość: ...

Maszyna: Cat 428C,428,432D,432E,M313C,315C,308C
i takie tam...


Postprzez Fe2ka13 » 19 Lut 2008 11:35

wyprzedza mnie policyjne mondeo kombi zajeżdża mi droge i mnie zatrzymuje..
oznakowane mondeo ??

no i standardowy tekst proszę o dokumenty itd itd pierwsze co mnie troche zdziwiło nie przedstawił sie ani nie podał przyczyny zatrzymania mnie no ale dobra....
przepisy się zmieniły 1,5 roku temu, kiedys policjant musiał obligatoryjnie się przedstawić podać podstawę prawną i faktyczną kontroli, dziś juz nie ma takiego obowiązku :)

Fe2ka13
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 08 Lut 2008 17:17
  • Miejscowość: woj.Podlaskie

Postprzez lordkubus » 19 Lut 2008 15:27

kraqers napisał(a):
tomec napisał(a):ale ty masz gadane :p dobrze ze zrobiliscie forum mozna wiedziec wszystko o maszynach i moga nam nafikac,ja nie moge niezle sie dzialo,kupa smiechu z tego glupka ze sie nie zna na niczym,dobrze ze cie nie ukaral co za pojeb. gratuluje zawzietosci i ze wyszedles z tego calo :)

Tutaj odnośnie uprawnień głównie piszę do tomec widzisz jak nie są potrzebne uprawnienia daleko kolega nie zajechał. A co do policji nic nowego szukają tylko czegoś na boku jak zresztą my kopacze którzy nie mamy swego sprzętu tylko robimy na prywatnym i też patrzymy na boki :lol:

o uprawnienia nawet nie pytał po za tym nawet nie miałem ich przy sobie :P

Fe2ka13 napisał(a):
wyprzedza mnie policyjne mondeo kombi zajeżdża mi droge i mnie zatrzymuje..
oznakowane mondeo ??
tak oznakowane mondeo kombi

Awatar użytkownika
lordkubus
Fachoperator

  • Posty: 691
  • Rejestracja: 12 Paź 2007 19:43
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 5

Postprzez WojtekP » 19 Lut 2008 16:18

przeciez nie pracowales to po co CI uprawnienia ? do poruszania sie po drogach masz inne uprawnienia prawo jazdy kat B C ew jakies inne X albo Y ;)
Kopalnia piachu Lubartów, kruszywa piach piasek.
http://www.plewka.com.pl
Przyłącza oraz sieci wodociągowe i kanalizacyjne.
Przewierty sterowane Vermeer D7x11, kruszenie gruzu wyburzenia kruszarka.

Awatar użytkownika
WojtekP
Fachoperator

  • Posty: 635
  • Rejestracja: 28 Lis 2006 12:18

Maszyna: cat, liebherr, zeppelin, man, scania

Firma: Kopalnia piachu Lubartów, wyburzenia gruz kruszony.


Postprzez mietek » 19 Lut 2008 19:49

a ja bardzo miło wspominam ostatnie spotkanie z policja :)

wyskoczyłem tylko z budowy na chwile na stacje zatankowac a do stacji moze z 2-3 km no i jak to skleroza zapomiałem ja poczyscic stopy az sie nie schowały do konca z blota :lol: no i wyruszam z pod stacji a tu myk mnie astra lizaczek i na pobocze ale policjant okazał sie bardzo sympatyczny po chwili rozmowy o silniku spalaniu i takich bzdurach puscil mnie i powiedział z usmiecham na ustach ze nastepnym razem da mi łopate zmiotke i bede cała ulice sprzatał :)
" ...bycie operatorem to nie zawód to sposób na życie... "

Awatar użytkownika
mietek
Fachoperator

  • Posty: 1005
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 15:14
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 4

Maszyna: Caterpillar 325C
Caterpillar M315
Volvo EC 240 BNLC


Postprzez lordkubus » 19 Lut 2008 21:32

policjant też człowiek i bywaja normalnie mnie załamują tylko takie sytuacje jakie doświadczyłem ostatnio :/

Awatar użytkownika
lordkubus
Fachoperator

  • Posty: 691
  • Rejestracja: 12 Paź 2007 19:43
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 5

Postprzez Nazar » 20 Lut 2008 20:46

Lordzie- całe szczęście, że Cię suszarką nie pomierzył :mrgreen:

Nazar
Młodszy operator

  • Posty: 183
  • Rejestracja: 08 Wrz 2006 14:50
  • Miejscowość: Mazowsze
  • Pochwały: 3

Postprzez lordkubus » 20 Lut 2008 22:00

heheh tez prawda :)

Awatar użytkownika
lordkubus
Fachoperator

  • Posty: 691
  • Rejestracja: 12 Paź 2007 19:43
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 5

Postprzez tomec » 20 Lut 2008 22:12

kragers i na co uprawnienia?policja o to nie pyta,a ze lord ma gadane to mu nikt nie bryknie,nawet bez uprawnien by sobie poradzil

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Postprzez kraqers » 20 Lut 2008 22:21

tomec napisał(a):kragers i na co uprawnienia?policja o to nie pyta,a ze lord ma gadane to mu nikt nie bryknie,nawet bez uprawnien by sobie poradzil

No pewno że nie potrzebne po tym co napiszesz radzę Ci później to przeczytać bo twoich postach sądzę że nie nie zawsze sam wiesz co piszesz.1/10 osób może nie spytają się o uprawnienia w podobnym przypadku. Skoro nie są potrzebne takie uprawnienia to po co w ogóle takie kursy są?.

kraqers
Młodszy operator

  • Posty: 176
  • Rejestracja: 23 Gru 2007 22:58
  • Miejscowość: ...

Maszyna: Cat 428C,428,432D,432E,M313C,315C,308C
i takie tam...


Postprzez Gieszczu » 20 Lut 2008 23:09

kraqers napisał(a):Skoro nie są potrzebne takie uprawnienia to po co w ogóle takie kursy są?.

kragers uprawnienia masz po to żebyna budowie inspektor się nie miał jak przyczepic tylko do tego a na droge nie musisz mieć wystarczy prawko. Jeżelibyleś na kursie to wiesz dokładnie że nie jest wymagane prawo jazdy bo ich to nie interesuej w jaki sposón ty przeprowadzisz maszyne na budowę...

Gieszczu
Fizol

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 21 Maj 2007 22:33

Postprzez tomec » 20 Lut 2008 23:19

kragers szukasz dziury w calym?sam czasem pomysl i poczytaj sobie o co czasem komus chodzi i przewin sobie wyzej co pisal ktos,bo widac ze nie kumasz tego co napisalem, uprawnienia sa do wykonywania pracy koparka a nie od poruszania sie nia, wiec ja bym ci sie wolal wyciszyc niz zaczynac pieklo,malo widac sie znasz jesli nie wiesz po co sa uprawnienia......

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Postprzez kraqers » 21 Lut 2008 11:19

Nie uciszę się :twisted: . Ponieważ w innych tematach już ludzi wprowadziłeś w błąd że nie trzeba mieć uprawenień

kraqers
Młodszy operator

  • Posty: 176
  • Rejestracja: 23 Gru 2007 22:58
  • Miejscowość: ...

Maszyna: Cat 428C,428,432D,432E,M313C,315C,308C
i takie tam...


Postprzez mietek » 21 Lut 2008 11:29

kurde to jest proste jak dupcenie

jak jedziesz koparka po drodze to wymagane jest prawo jazdy nie jest wymagane miec na to uprawnien maszyna ma miec OC i byc przystosowana do ruchu drogowego tak jak zwykły samochod

jezeli pracujesz maszyna na budowie czy na drodze chodniku w bagnie czy innym gownie musisz miec uprawnienia
" ...bycie operatorem to nie zawód to sposób na życie... "

Awatar użytkownika
mietek
Fachoperator

  • Posty: 1005
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 15:14
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 4

Maszyna: Caterpillar 325C
Caterpillar M315
Volvo EC 240 BNLC


Postprzez kraqers » 21 Lut 2008 11:50

mietek napisał(a):kurde to jest proste jak dupcenie

jak jedziesz koparka po drodze to wymagane jest prawo jazdy nie jest wymagane miec na to uprawnien maszyna ma miec OC i byc przystosowana do ruchu drogowego tak jak zwykły samochod

jezeli pracujesz maszyna na budowie czy na drodze chodniku w bagnie czy innym gownie musisz miec uprawnienia

Wszystko się zgadza tylko tutaj chodzi mi o inne tematy w których wprowadza on ludzi w błąd że nie potrzebne są kursy na tego typu maszyny itd. Przeczytaj inne tematy to inaczej spojrzysz na sprawę

kraqers
Młodszy operator

  • Posty: 176
  • Rejestracja: 23 Gru 2007 22:58
  • Miejscowość: ...

Maszyna: Cat 428C,428,432D,432E,M313C,315C,308C
i takie tam...


Postprzez jaras26 » 21 Lut 2008 21:22

co do uprawnień to jak jakiś gapiak podejdzie wam pod łyche i nie zdążycie go zakopać a na drgach podobno wystarczy kat t na wolnobieżne
Części i Serwis do Komatsu Case New Holland JCB
http://www.partor.pl
serwiswp@partor.pl

jaras26
Fizol

  • Posty: 32
  • Rejestracja: 31 Sty 2008 19:10
  • Miejscowość: poznań

Postprzez opium » 21 Lut 2008 22:21

Witam !!
Ja zakładałem nowy temat z pytaniem jak to jest z uprawnieniami na koparko ładowarkę i kiedy są potrzebne, pomału sie to wyjaśnia choć w całkiem innym temacie. Może ktoś napisać czy są jakieś kategorie uprawnień na kop-ład. Jak już jestem w tym temacie to miałem taki przypadek z policją, że ciągnąłem betoniarkę 250l za audi 80-prawie 80 kilometrów. Około 11 w nocy w mieście zatrzymała mnie policja (żebyście widzieli jego minę) Pytanie- jak ja to jadę w nocy z betoniarką (nie wiedział biedak że przyczepiłem światła do betoniarki i trójkąt z ciągnika) jak to zobaczył KOPARA mu opadła. nie widział tego bo stali z przodu. Nie wiedział co ma zrobić, traktować to jako pojazd wolnobieżny czy jak :crazy: Puścił mnie mówiąc żebyśmy się więcej na jego terenie nie spotkali.
Pozdrawiam kopaczy :faja:

opium
Fizol

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 30 Sty 2008 21:18
  • Miejscowość: małopolska

Postprzez tomec » 22 Lut 2008 20:03

kragers co ty gadasz? w kolko mamy walkowac ten temat?uprawnienia sa potrzebne ale nie zawsze sa wymagane,wiec poczytaj uwaznie i bedziesz wiedzial kiedy nie a kiedy tak

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej