wibako

problem z odwodnieniem z rynien

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

problem z odwodnieniem z rynien

Postprzez pawel80 » 03 Lis 2013 22:53

Pod spodem nie mam poduszki żwirowej. Obsadziłem 2 kręgi na mocno żółtej ziemi w której zaraz naszła woda do wykopu/studni - jakies 15cm.

Troszkę spory problem będzie z wyciągnięciem tych dwóch kręgów. Da może rade podbierać ziemię spod kręgów szpadlem i dopiero na górę obsadzić dodatkowe kręgi ?

Myślę, że z metr śmiało dałbym radę to podkopać. Czyli studnia byłabyy na ok. 2,6m głębokości. W studni wykopałbym głębiej i w niej nasypał kamienia. Na około studni też na dnie kamień. Macierzysty piach zostałby tylko pod krawędziami studni.
Czy wystarczy jak będą 3 kręgi ? Czy zamiast 3ciego kręgu mogę wymurować odpowiednią wysokość już z bloczków betonowych ?

pawel80
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 01 Lis 2013 11:05

Reklama

simmet

problem z odwodnieniem z rynien

Postprzez biedron » 04 Lis 2013 07:16

Jeżeli technicznie nie dasz rady wyjąć zamontowanych kręgów, spróbuj chociaż wspomnianą metodą studniarską zejść niżej, dokładając jeden lub dwa nowe. Każdy metr w dół to dużo na plus. Nikt nie da Ci gwarancji, że w takim układzie będzie hulała z pełną sprawnością, niemniej skoro tak już masz, to zapewne wiele więcej nie zrobisz. W czasie dnia Ci nie pomogę na forum - jak będziesz miał jeszcze jakieś pytania "na szybko", dzwoń pod numer komórki podany w stopce moich postów. Trzymaj się i pozdrawiam;
tel. 608-671-374 http://www.rbud-rumia.pl

Pomogłem? Zajrzyj do linku podanego poniżej: Forumowa Akcja Charytatywna!

http://kopaczka.pl/viewtopic.php?f=6&t=13175&p=68915#p68915

Awatar użytkownika
biedron
Operator

  • Posty: 347
  • Rejestracja: 22 Lut 2013 20:08
  • Miejscowość: Kaszuby
  • Pochwały: 21

Maszyna: JCB 3CX Super
Takeuchi TB-15

Firma: R-Bud Rumia


Re: problem z odwodnieniem z rynien

Postprzez Piotrek.Kopliński » 28 Sie 2018 09:09

Witam, Jaką geowłókninę wybrać do drenażu ? Chodzi mi o materiał z jakiego ma być wykonana i gramatura ? Czy taka poliestrowa geograu 190g/m2 będzie odpowiednia ? Dodam że jak zaczęliśmy kopać to około 20-30 cm była dość dobra gleba, a dalej glina. Teraz chcieliśmy zrobić wjazd do posesji z kostki brukowej, ale bez sensu kłaść na glinie. Więc szukam informacji jak prawidłowo przygotować teren w tej sytuacji.

Piotrek.Kopliński
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 28 Sie 2018 08:48

Maszyna: Nie posiadam

Firma: Osoba prywatna


problem z odwodnieniem z rynien

Postprzez MARIO/MECALAC » 28 Sie 2018 16:04

10cm piachu na glinę. Zagęścić i po problemie
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej