wibako

Wybór stosownych uprawnień, praca w lesie

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Wybór stosownych uprawnień, praca w lesie

Postprzez Wezyrro » 07 Sty 2014 00:24

Witam jestem nowy na tym forum, chciałbym się z wszystkimi serdecznie przywitać, także zaczerpnąć porady :mrgreen:
Generalnie chodzi mi o zrobienie uprawnień na sprzęt do prac leśnych, znaczy się nie ma to być piła spalinowa, tylko jakaś maszyna, która znajduje zastosowanie w pracy w lasach.
Z życiowych obserwacji, wynika iż pocięte drewno ktoś musi załadować więc może kurs na operatora ładowarki będzie odpowiedni ? :mrgreen:
Znalazłem też informacje na temat koparek kroczących, lecz totalnie nie mogę odnaleźć się w klasach, i za bardzo nie wiem jaką klasę koparki należy posiadać, żeby takim pająkiem się poruszać.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam wszystkich forumowiczów, jeśli tylko macie jakieś porady dla początkującego to bardzo będę wdzięczny jeżeli się nimi ze mną podzielicie. :mrgreen:

Wezyrro
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 07 Sty 2014 00:08

Maszyna: brak

Firma: brak


Reklama

simmet

Wybór stosownych uprawnień, praca w lesie

Postprzez rado735 » 07 Sty 2014 00:40

prawko na T, C, C+E, HDSy, koparki jednonaczyniowe klasy III. Twojego posta nie komentuję

rado735
Operator

  • Posty: 364
  • Rejestracja: 22 Cze 2012 23:19
  • Miejscowość: Podkarpacie
  • Pochwały: 15

Maszyna: liebherr a310, FK E70 SR

Firma: .


Re: Wybór stosownych uprawnień, praca w lesie

Postprzez Wezyrro » 07 Sty 2014 13:15

rado735 napisał(a):prawko na T, C, C+E, HDSy, koparki jednonaczyniowe klasy III. Twojego posta nie komentuję


należy posiadać te wszystkie prawka :woot:

a czemu nie komentujesz, z chęcią dowiem się czegoś od doświadczonych osób, mam opcję pracować na północy, chciałbym poszerzyć swoje kwalifikacje zawodowe o uprawnienia do obsługi maszyn, tylko kompletnie nie wiem od czego zacząć. Może koparko ładowarka będzie dobra na początek ?

Wezyrro
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 07 Sty 2014 00:08

Maszyna: brak

Firma: brak


Wybór stosownych uprawnień, praca w lesie

Postprzez Dj_Francuz » 07 Sty 2014 14:34

Na początek najlepsza będzie opcja szukaj! Która znajduje się w prawym górnym rogu strony!
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

http://xat.com/Kopaczka Zapraszam na forumowy chat

Awatar użytkownika
Dj_Francuz
Fachoperator

  • Posty: 2154
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 10:12
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 32

Wybór stosownych uprawnień, praca w lesie

Postprzez Wezyrro » 07 Sty 2014 17:38

Sprawdzałem w szukajce, jednak nie znalazłem tam wypowiedzi, która by w pełni mnie satysfakcjonowała, przede wszystkim odradzanie tego typu kursów. Spróbuje jeszcze na własną rękę uzyskać info.

pozdrawiam

Wezyrro
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 07 Sty 2014 00:08

Maszyna: brak

Firma: brak


Wybór stosownych uprawnień, praca w lesie

Postprzez dawidg2 » 07 Sty 2014 18:02

Chcesz na północy pracować czyli na Skandynawii? Tam to chyba tylko harvestery, forwardery pracują. A na nie uprawnienia zrobić to trzeba czasu i pieniędzy. a świeżaka też chyba nie przyjmą bo maszyny za grube pieniądze, a w lesie różnie.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Wybór stosownych uprawnień, praca w lesie

Postprzez Wezyrro » 07 Sty 2014 18:47

Znaczy mam możliwość żeby takiej roboty leśnej spróbować, na początek będę pewnie wykonywał proste prace żeby się ogólnie z tematem zaznajomić, aczkolwiek, chciałbym z biegiem czasu i lat zdobyć wiedzę i uprawnienia, które pozwolą mi zarobić więcej pieniędzy i w jakimś tam stopniu rozwinąć się zawodowo, a z innej beczki żeby wrócić do Skandynawii mam rok czasu, i właśnie szkoda mi jest tego czasu, i chciałbym zacząć od obsługi jakiejś maszyny, na której praca chociaż częściowo może się przydać do późniejszego rozwoju. Koparko ładowarka wydaje się rozsądna na początek, ale już sam nie wiem...

Wezyrro
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 07 Sty 2014 00:08

Maszyna: brak

Firma: brak


Wybór stosownych uprawnień, praca w lesie

Postprzez MajsterTB » 07 Sty 2014 23:02

Niedaleko mnie był kiedyś kurs na harvestery coś ponad 2000 zł.Jeden z leśniczych chciał sobie zrobić ale ciężko robote na tym złapać i na kurs ogólnie mało miejsc było z tego co kojarze.

MajsterTB
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 14 Cze 2012 22:32
  • Miejscowość: ok.Staszowa

Maszyna: W przyszłości wszystkie :)


Re: Wybór stosownych uprawnień, praca w lesie

Postprzez maniocek » 07 Sty 2014 23:03

dawidg2 napisał(a):Chcesz na północy pracować czyli na Skandynawii? Tam to chyba tylko harvestery, forwardery pracują. A na nie uprawnienia zrobić to trzeba czasu i pieniędzy. a świeżaka też chyba nie przyjmą bo maszyny za grube pieniądze, a w lesie różnie.


Mógłbyś rozwinąć?
Bo nie ukrywam,Skandynawia(Szwecja) to te miejsce,gdzie chciałbym pracować.

maniocek
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 23 Lip 2010 17:06
  • Miejscowość: Mrągowo

Wybór stosownych uprawnień, praca w lesie

Postprzez Wezyrro » 08 Sty 2014 16:25

Ja mogę rozwinąć, że z kasą jest to około 8-9 tysięcy zł, są to dane z firmy w okolicach Poznania i w tej kasie zawiera się zakwaterowanie, wyżywienia, materiały i opłacony jest egzamin, ale czas to 11 dni :mrgreen: więc z czasem nie jest tak koszmarnie . Znalazłem jeszcze kilka ofert w podobnej cenie jak ta wyżej i kilka w przedziale 2500 zł i 3500 zł, z tym, że dla bezrobotnych i kogoś tam jeszcze są zniżki, częściowo finansowane przez unię .

Wezyrro
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 07 Sty 2014 00:08

Maszyna: brak

Firma: brak


Wybór stosownych uprawnień, praca w lesie

Postprzez dawidg2 » 08 Sty 2014 16:56

na co ten kurs? i jaka firma? w 11 dni kurs? jak tam komputer w harvesterze, zanim opanujesz ustawianie długości, asortymenty drewna to nie wiem czy 11 dni starczy, a gdzie nauka ścinania itd.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Wybór stosownych uprawnień, praca w lesie

Postprzez Wezyrro » 08 Sty 2014 17:18

na tej stronie są wszystkie informacje, o których pisze :
http://oferia.pl/usluga/item1163930-kurs-pilarza-operator-harwestera-konserwator-zuraw

znalazłem jeszcze klika podobnych stron

Wezyrro
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 07 Sty 2014 00:08

Maszyna: brak

Firma: brak


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej