wibako

refleksje na temat slaska

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

refleksje na temat slaska

Postprzez tomec » 04 Mar 2008 11:33

siemano bylem w neidziele w ta wichure na slasku, wichura mi w samochodzie urwala dwa kołpaki ,szkielko od kierunkowskazu i tumik sie przedziurawil od dziury :P jaja co? :D

ok powiem tak : slask bogate wojewodztwo,nastawione na przemysl,nie chcecie sie oddzielic od Polski?slyszalem cos o tym ze sami chcecie byc jak kosowo teraz...

co to za kopalnia naprzeciwko belchatowa na trasie do katowic?ona mniej wiecej jest naprzeciwko tej gory co wiatraki stoja kolo belchatowa , to przed czestochowa w strone katowic,bo tam w tej kopalni jakby glina byla ale cos innego tam przesiewaja a nie wiemy co...

patrze cala polska w zdluz i wszerz jest biedna,domki takie same jak u nas,nic ciekawego,
katowice brzydkie bo bloki jakies czarne sciany maja,ponure miasto nie to co u nas... od czego sa takie ponure te sciany?od tych kominow?

wielkie sa te kominy co chyba to elektrownia w nich jest,nie wiedzialem ze z bliska to ogromne az takie jest.

fajne oznaczenia macie na trasach ,w cb nie wiedziaqlem co to 524-ka,ze tam policja stoi,az spojrzalem na slupki te biale i juz wiem :D a u nas nie ma czegos takiego :(

macie tam duzo sprzetow do sprzedania,czy ceny sa o wiele tansze jak u nas?np osobowki i koparki?

slask nie gniewajcie sie ale czysty to on nie jest i bardzo nie dbaja o wizerunek zeby to dla oka ladne bylo,u nas nie ma takich ponurych blokow czy domow,sa u nas pomalowane,kolorowe ze ladnie jest popatrzec

drogi macie dobre,a czemu tak duzo koparek robi hundai? to dobre?

zobaczcie jak to jest : do wawy z kazdego kranca polski dojedzie sie bo sa wyrazne znaki na stolice,ale zeby ze stolicy dojechac np do katowic to nie ma znaku,a jest na krakow,a jak w katowicach to z od cholery znakow na wawe, ok

ok dosyc juz refleksji,he powiedzialem co zauwazylem i dobrze jest tak sobie pozwiedzac kawal Polski :)

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Reklama

simmet

Postprzez DamianP » 04 Mar 2008 16:26

Następny temat który nic nie wnosi , proszę moderatorów żeby zajeli sie tą sprawa , To jest forum porządne a nie jakiś smietnik.

DamianP


Postprzez lordkubus » 04 Mar 2008 18:12

DamianP napisał(a):Następny temat który nic nie wnosi , proszę moderatorów żeby zajeli sie tą sprawa , To jest forum porządne a nie jakiś smietnik.


kolego jak może nie zauważyłeś to jest dział pogaduchy i w tym dziale można gadać o wszystkim nie koniecznie o koparkach czy robocie a jak jeszcze patrzac na ilość twoich postów na tym forum mógł byś sobie darować to oki a może akurat ten temat wniesie coś i za lada moment zrobi sie burza mózgów na forum :P

Awatar użytkownika
lordkubus
Fachoperator

  • Posty: 691
  • Rejestracja: 12 Paź 2007 19:43
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 5

Postprzez rafik » 04 Mar 2008 18:12

DamianP napisał(a):Następny temat który nic nie wnosi , proszę moderatorów żeby zajeli sie tą sprawa , To jest forum porządne a nie jakiś smietnik.

schowaj sie czlowieku , tomec jest wyraznie zauroczony slaskiem , bo u niego w regionie nic sie nie dzieje , zadnych budow , przemyslu , itp . wiem bo sam niedaleko tomeca mieszkalem prawie 20 lat .

rafik
Operator

  • Posty: 479
  • Rejestracja: 09 Lut 2007 18:58
  • Miejscowość: ostrołęka

Maszyna: ATLAS 1404


Postprzez tomec » 04 Mar 2008 19:00

rafik gdzie mieszkales?

panowie jestem w szoku ze tak za mna idziecie :) jednak moze juz mnie troche poznaliscie ze niczym sie nie chwale i jestem normalny a nie tak jak dymek !!

w tym roku moze na namiociki do mnie na zwirownie wpadniecie?narazie nie mam domkow ale juz basenik kopiemy wiec przy piwku bedzie milo :) co wy na to? :D

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Postprzez Grześ » 04 Mar 2008 19:04

Jeszcze takich jaj nie słyszałem , żeby wiatr pourywał kołpaki i szkiełko od kierunkowskaza . Powiedz Tomec co to masz za cudo techniki . Miałem różne samochody , Syreny , maluchy , Wołgi , Mercedesy , ale żeby wiatr demontował części to nigdy .

Grześ
Fachoperator

  • Posty: 599
  • Rejestracja: 09 Lip 2006 19:25
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 9

Maszyna: Jcb3cx


Postprzez rafik » 04 Mar 2008 19:11

rozne rzeczy w zyciu widzialem wiec i to by mnie nie zdziwilo , kolega kupil golfa 3 w ktorym przednie kola minely samochod :lol: ale ubaw mielismy wtedy , a on sporo do remontu :lol:
Gdzie diabeł nie może , tam wozidło pośle ;)

rafik
Operator

  • Posty: 479
  • Rejestracja: 09 Lut 2007 18:58
  • Miejscowość: ostrołęka

Maszyna: ATLAS 1404


Postprzez tomec » 04 Mar 2008 19:16

mam aste kombi ,naprawde wam mowie powaga,jeszcze takich jaj nie mialem :D moge wam zdjecie jutro zrobic :D tak ostro wialo tam az samochodem ciezko sie jechalo,

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Postprzez Bartek » 04 Mar 2008 23:49

Wiatr nie urwał kołpaków tylko jak już to coś zerwane przez wiatr uderzyło w samochód i narobiło szkód...

Ja byłem podobnie zaskoczony jak Ty Tomcu tyle że ja nie Śląskiem a Morzem Bałtyckim i wszystkim tam do okoła, porty, kutry itp...
Ostatnio edytowany przez Bartek, 05 Mar 2008 19:47, edytowano w sumie 1 raz

Awatar użytkownika
Bartek
Fachoperator

  • Posty: 1245
  • Rejestracja: 18 Mar 2006 22:54
  • Miejscowość: Różan

Postprzez tomec » 05 Mar 2008 08:49

ooo Bartku trzeba tam jechac :D

a powiedz z 2 stron mi w kołpaki cos uderzylo?przeciez by sie slyszalo,samochod wyciszony,te kołpaki widac dziadostwo i dobrze ze sie polamaly

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Postprzez Bartek » 05 Mar 2008 09:46

Załóż sobie alumki wtedy Ci ich nie połamie ani nie wyrwie, najwyżej auto podniesie
- Na jakiej maszynie chciałbyś robić?
- Na byle qrwie aby zarobić...

Jak koparkę kiedy się zepsuła, tak ja kocham Cię!

CAT mój kochany czarno - zółty brat...

Awatar użytkownika
Bartek
Fachoperator

  • Posty: 1245
  • Rejestracja: 18 Mar 2006 22:54
  • Miejscowość: Różan

Postprzez tomec » 05 Mar 2008 14:47

no no, pomysle nad tym :D

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Postprzez mietek » 05 Mar 2008 21:51

tomec ja chyba wiem skad u ciebie ta szarosc :P

poprostu w centrum strasznie malo zieleni jest i dla tego tak sie wydaje

slask jest bardzo ladny nastepnym razem jak bedziesz t5o napisz cos to wyskoczymy na jakies piwko :)

pozdrawiam
" ...bycie operatorem to nie zawód to sposób na życie... "

Awatar użytkownika
mietek
Fachoperator

  • Posty: 1005
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 15:14
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 4

Maszyna: Caterpillar 325C
Caterpillar M315
Volvo EC 240 BNLC


Postprzez Bartek » 05 Mar 2008 21:53

Ale chłopaki z Górnego Ślązka nie martwcie się, na dolnym jest to samo, Wałbrzych, Nowa Ruda i ta stara kopalnia - TRAGEDIA...
- Na jakiej maszynie chciałbyś robić?
- Na byle qrwie aby zarobić...

Jak koparkę kiedy się zepsuła, tak ja kocham Cię!

CAT mój kochany czarno - zółty brat...

Awatar użytkownika
Bartek
Fachoperator

  • Posty: 1245
  • Rejestracja: 18 Mar 2006 22:54
  • Miejscowość: Różan

Postprzez lordkubus » 05 Mar 2008 21:57

Bartek napisał(a):Ale chłopaki z Górnego Ślązka nie martwcie się, na dolnym jest to samo, Wałbrzych, Nowa Ruda i ta stara kopalnia - TRAGEDIA...

ale np okolice wrocławia to juz inna bajka...

Awatar użytkownika
lordkubus
Fachoperator

  • Posty: 691
  • Rejestracja: 12 Paź 2007 19:43
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 5

Postprzez tomec » 05 Mar 2008 23:14

mietku nie ma sprawy :) przyjmuje zaproszenie :)

panowie szkoda ze tak na slasku macie ponuro,trzeba wiecej artystow co urozmaica wam zycie :) bo naprawde zeby np ta zielen byla to napewno wiecej dzieci by sie rodzilo :D

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Postprzez Bartek » 06 Mar 2008 09:56

Sam Wrocłam piękne miasto, inne niż wszystki w Polsce, góry Sowie, Złoty Stok piękna sprawa, jak się jedzie pod góre to aż w uszach ciśnienie się zmienia...

Ale i tak wole morze i wszystko co z tym związane...

Tomec a w twoje regiony też przyjeżdzają ciężarówkami Panowie ze Ślążka, którzy prubują sprzedąć węgiel okolicznym mieszkańcom? U mnie raz w na 2 tygodnie są. Kiedyś przyjechali do OSP i chcieli żeby im polać wodą ten węgliel :D
Podobno takie przekrenty robią na tej wadze żę głowa mała, mojemu zanjomemu nosili kiedyś wanienkami metalowy i tak się składa że wynieśli mu w wanience piłe motorową husqwarny :D

Pozdr. dla nich...
- Na jakiej maszynie chciałbyś robić?
- Na byle qrwie aby zarobić...

Jak koparkę kiedy się zepsuła, tak ja kocham Cię!

CAT mój kochany czarno - zółty brat...

Awatar użytkownika
Bartek
Fachoperator

  • Posty: 1245
  • Rejestracja: 18 Mar 2006 22:54
  • Miejscowość: Różan

Postprzez tomec » 06 Mar 2008 20:59

a jak :D przyjezdzaja :D panowe upierdoleni w weglu czarni zawsze jak muzyni, zaczeli gadac kaj i rozne hehe nie rozumialem ich :D chceli wcisnac swoj cudowny wegiel,ale ja go nie chce bo to za duzo kamienia ma i potem co z nim robic, w wakacje czesto przyjezdzaja starymi rumplami :D jelenia szukaja,sprzedali kiedys dziadostwo i teraz nikt tego nie chce.

paliwo na slasku lipne,poniewaz moj samochod na orlenie witay zalany zostal do pelna 95 benzyna i stracil moc jakbym maluchem jechal,albo stado krow wiozl :D ,nie wiem czemu tak kreca z tym,ale potem kolo warszawy zatankowalem i wypas a tam za duzo kreca :/

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Postprzez Bartek » 06 Mar 2008 21:37

Wogóle orlen to lipa nie paliwo do samochodów, nawet i Verva ON jest juz inna niż kiedyś... Tylo SCHEEL... Chociaż też nie wiadomo co to kto robi;d

A te rumcajsy ze Ślązka to numeranci, kiedys przyjezdzali liazem teraz przyjezadzją scania 113 i manem F2000 łakomy konsek dla ITD
- Na jakiej maszynie chciałbyś robić?
- Na byle qrwie aby zarobić...

Jak koparkę kiedy się zepsuła, tak ja kocham Cię!

CAT mój kochany czarno - zółty brat...

Awatar użytkownika
Bartek
Fachoperator

  • Posty: 1245
  • Rejestracja: 18 Mar 2006 22:54
  • Miejscowość: Różan

Postprzez tomec » 07 Mar 2008 08:56

u nas nawet jelczem przyjezdzaja :D

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej