Przełącz do głównego szablonu
O czym tylko chcecie :).
Wyślij odpowiedź

Gwarancja na sprzęt używany

11 Mar 2014 09:16

Witam,
mam problem z koparką kroczącą co opisuję poniżej:

Pytanie mam jak wygląda sprawa z rękojmią na używany sprzęt budowlany? Koparkę kupiłem 31.10.2013 r od początku miała problem z paleniem. Wymieniłem w pierwszej kolejności akumulator, później z 3 razy rozrusznik i teraz dochodzimy do tego, że to jednak pompa wielotłoczkowa. Koparka przepracowała w sumie może z 100 mtg. Wychodzi na to, że kupiłem ją już z wadą ukrytą i to dopiero początek jej pracy u mnie.
Kupiłem ją w firmie Viacar z Czech ale prowadzą ją Polacy ojciec i syn. Pan Maciej (syn) w porządku gość zawsze służy radą ale ojciec.... to już typowy handlarz. Jeszcze nie rozmawiałem z nimi o tym, póki co chciałbym zasięgnąć jakiś porad. Fakturę mam bezpośrednio od producenta Kaiser z Liechtensteinu - pewnie ktoś brał nówkę a zostawił starą w rozliczeniu. Fizycznie koparkę jeździłem oglądać i odebrałem z placu w Czechach a pieniądze na konto do Liechtensteinu.

Czytałem w necie o dyrektywie 1999/44/EC z 25 maja 1999 r. o "gwarancji europejskiej" i jest tam mowa o usterce, która wyjdzie przed końcem 6 miesięcy użytkowania to jest to wada ukryta. Tyle, że nie wiem czy to tyczy się rzeczy - maszyn używanych i czy w ogóle przysługuje mi jakakolwiek gwarancja.

I co tu teraz zrobić?

Re: Gwarancja na sprzęt używany

11 Mar 2014 14:03

Masz zapis w umowie o wadach ukrytych?

Gwarancja na sprzęt używany

11 Mar 2014 17:36

Umowy właśnie żadnej nie mam. Tylko fakturę i nie wiem co mogę z tym zrobić.

Re: Gwarancja na sprzęt używany

11 Mar 2014 19:11

Jak duża wartość naprawy to poproś mecenasa żeby Ci pismo fajne napisał do sprzedającego. Zapłacisz 150 zł.

Gwarancja na sprzęt używany

11 Mar 2014 20:43

Jutro będę wiedział coś więcej w temacie usterki. Napisze.
Wyślij odpowiedź