wibako

Zabezpieczenie placu z ciężkim sprzętem!

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Zabezpieczenie placu z ciężkim sprzętem!

Postprzez Daniel1997 » 24 Lis 2014 17:15

Interesuje mnie zakup systemu antywłamaniowego na plac z ciężkim sprzętem. Plac jest cały ogrodzony - jednak w nocy na terenie firmy nikogo nie ma. Do tej spory nie miałem problemu z włamywaczami - ale lepiej dmuchać na zimne:)
Prośba do Was o propozycje takich systemów! Jakieś konkretne rozwiązania?

Daniel1997
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 24 Lis 2014 17:10

Maszyna: brak nazwy

Firma: brak nazwy


Reklama

simmet

Re: Zabezpieczenie placu z ciężkim sprzętem!

Postprzez Jarewa » 24 Lis 2014 18:47

Kamery i to nie byle jakie kosztowny interes ale wystraszający.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Zabezpieczenie placu z ciężkim sprzętem!

Postprzez KALMAR » 24 Lis 2014 19:19

Firma ochroniarska i czujniki ruchu. Kamery nie powstrzymają złodziei , a patrol interwencyjny pojawi się po uruchomieniu czujki , a i co jakiś czas się przejadą. Druga sprawa kto będzie miał czas siedzieć i przeglądać te nagrania. Jak ktoś mądrze wydoi ci maszyny to nawet nie zauważysz. Wtedy atrapy kamer mogły by dodatkowo pełnić funkcję prewencyjną.
CZUJESZ OPÓR-DODAJ GAZU

KALMAR
Operator

  • Posty: 228
  • Rejestracja: 07 Paź 2014 08:27

Maszyna: kalmar DRF

Firma: Loconi


Zabezpieczenie placu z ciężkim sprzętem!

Postprzez ksieciunio » 24 Lis 2014 19:28

Kamera niewiele da bo i tak jeżeli ktoś się włamie ,nie będzie widać twarzy a ogólnie będzie już po ptokach :mrgreen:
Zatrudnić jednego czy dwóch ludziow :) którzy będą pilnowali i zamontować oświetlenie z czujnikami ruchu,do tego Kamery rejestrujące na bieżąco obraz .
Jeżeli nikogo nie będzie na placu kto mógłby zaalarmować policję to cała inwestycja mija się z celem..
Sąsiad zza płota :) ma dosyć spora firmę,dużo sprzętu większość stoi na dworze.Pewnego dnia zawitała do mnie policja z zapytaniem czy czegoś nie zauważyliśmy w nocy,okazało się ze okradziono samochód z paliwa,mimo ze strażnik był na bramie,niestety oświetlenie było załączane ręcznie z portierni i na noc wyłączane.
Dopiero po fakcie zamontował czujniki ruchu,nawet najlepsze kamery nie pomogą w sytuacji jeśli nikogo nie będzie w pobliżu .
Najlepsze w tej całej historii było to iż samochód złodziei stał na zjeździe na polną drogę ,a obok przejeżdżała policja i widziała go ,jednak nie zatrzymali się podejrzewając że po prostu ktoś się zatrzymał aby się zdrzemnąć.

ksieciunio
Operator

Maszyna: hammelmann aquajet 12


Re: Zabezpieczenie placu z ciężkim sprzętem!

Postprzez Jarewa » 24 Lis 2014 20:41

Firma ochroniarska na wiele się nie przyda oni nie mają za zadanie pilnować tylko być i jak coś to uciekać i powiadomić, jeżeli mówisz o innej firmie co jeżdżą co się coś wydarzy też nie problem wielki. Czujki i te inne duperele to nie problem. Jedynie firma ochroniarska coś tam morze ale koszta przerażające.

Kamery też są do pokonania lecz materiał z kamer jest przydatny po a nie przed i nikt nie musi tego pilnować.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Zabezpieczenie placu z ciężkim sprzętem!

Postprzez ksieciunio » 24 Lis 2014 21:00

wystarczy czlowiek na portierni ,majacy podlglad na monitorze i telefon.Firmy "ochroniarskie" ,lepiej ten temat zostawic......

ksieciunio
Operator

Maszyna: hammelmann aquajet 12


Zabezpieczenie placu z ciężkim sprzętem!

Postprzez Jarewa » 24 Lis 2014 21:04

Wiadomo ze lepiej. Ale zawsze jak to bywa wszystko chodzi o kasę.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Zabezpieczenie placu z ciężkim sprzętem!

Postprzez KALMAR » 24 Lis 2014 21:52

To co wydasz na ciecia będzie w podobnych kosztach ,a nikt nie będzie robił za 4 zł/h , a jak już się znajdzie taki pan Miecio to albo się na....bie albo będzie spał. Jak będzie potrzeba to stróż dostanie w łeb i będą chodzić po placu jak u siebie . Korzystając z firmy po uruchomieniu alarmu dostajesz tel. z zapytaniem czy to nie ty uruchomiłeś alarm i z tego co kojarzę w ciągu paru minut jest patrol. I jeszcze jedno jak już coś się stanie firma ochroniarska jest ubezpieczona i pokrywa straty bo to ona odpowiada za bezpieczeństwo w nocy.
CZUJESZ OPÓR-DODAJ GAZU

KALMAR
Operator

  • Posty: 228
  • Rejestracja: 07 Paź 2014 08:27

Maszyna: kalmar DRF

Firma: Loconi


Zabezpieczenie placu z ciężkim sprzętem!

Postprzez pit38 » 25 Lis 2014 17:35

Dasz człowiekowi 5 zł za godzinę to Ci będzie siedział i 12 godzin pilnował. Ewentualnie psy spuści i tyle. Kamery to wg mnie obowiązkowa sprawa. Ewentualnie jeszcze jakaś może ochrona obwodowa? Należałoby zamontować czujniki w różnych punktach w których spodziewasz się intruza - poczytaj na tym blogu z czym to się je https://www.mieszkajbezpiecznie.pl/arty ... wa-w-domu/

pit38
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 14 Wrz 2014 10:31

Maszyna: Volvo

Firma: Strabag


Zabezpieczenie placu z ciężkim sprzętem!

Postprzez Piotr mc 85 » 25 Lis 2014 20:25

Ja stosuję czujniki ruchu, jak coś się dzieje to reakcja natychmiastowa czy we własnym zakresie, czy przy firmie ochroniarskiej, na pewno oświetlenie stałe to chybiony pomysł, złodziej wszystko widzi i to on pilnuje stróża czy ochrony, jak jest ciemno to lepiej widać kogoś z latarką po omacku wszystkiego nie obrobią, jak oświetlenie placu to tylko na czujnik ruchu.
Pozdrawiam Piotr

Piotr mc 85
Fachoperator

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 16 Cze 2008 22:26
  • Miejscowość: Jaźwina
  • Pochwały: 34

Maszyna: VOLVO L150E, XCMG ZL50GCE, Hanomag55D,W K611, CAT 301.5

Firma: Kopalnia


Re: Zabezpieczenie placu z ciężkim sprzętem!

Postprzez Jarewa » 25 Lis 2014 22:23

Jak będziesz miał 4 nie przespane noce to wypieprzysz ten system nie takie systemy się rozbrajało :wink:

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Zabezpieczenie placu z ciężkim sprzętem!

Postprzez Dj_Francuz » 26 Lis 2014 00:00

Teren pewnej dużej znanej mi firmy chroniony jest przez
-2 owczarki kaukaskie niezbyt przyjazne dla obcego
- ledowe halogeny z czujnikiem ruchu skierowane na maszyny dodatkowo duże latarnie na terenie placu
- obwodowe czujki reagują na dotkniecie siatki także przeskoczenie przez płot mało realne rozłączenie układu obwododowego jest sygnalizowane alarmem
-dodatkowo zamontowane są tzw PUNKTY które są rozmieszczone po całym terenie placu.Ochroniarz musi odbijać punkty co godzinę także obchody nocne jak najbardziej wymagane dodam że firma ochroniarska zatrudnia głównie byłych policjantów i wojskowych którzy wyposażeni są w broń :wink:
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

http://xat.com/Kopaczka Zapraszam na forumowy chat

Awatar użytkownika
Dj_Francuz
Fachoperator

  • Posty: 2154
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 10:12
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 32

Re: Zabezpieczenie placu z ciężkim sprzętem!

Postprzez czaki » 27 Lis 2014 13:46

Takie zabezpieczenie najlepsze wobec pospolitej przestępczości :-)

czaki
Fachoperator

  • Posty: 649
  • Rejestracja: 05 Lut 2011 22:48
  • Miejscowość: Cieszyn
  • Pochwały: 6

Zabezpieczenie placu z ciężkim sprzętem!

Postprzez Piotr mc 85 » 27 Lis 2014 19:05

Jarewa napisał(a):Jak będziesz miał 4 nie przespane noce

Jakie noce? Sprawdzane tylko sytuacje alarmowe. Sprawdza się już 5 rok, złodziej jak się nie zorientuje to wpadnie, a jak wpadnie na obszar systemu i go uruchomi, więcej nie przyjdzie - już przerabiane w kilku miejscach.
Francuz - to chyba zabezpieczenie maksymalne, :wink: aby było lepiej to chyba tylko snajperów brakuje.
Pozdrawiam Piotr

Piotr mc 85
Fachoperator

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 16 Cze 2008 22:26
  • Miejscowość: Jaźwina
  • Pochwały: 34

Maszyna: VOLVO L150E, XCMG ZL50GCE, Hanomag55D,W K611, CAT 301.5

Firma: Kopalnia


Zabezpieczenie placu z ciężkim sprzętem!

Postprzez Dj_Francuz » 27 Lis 2014 19:33

Piotr mc 85, firma konkretna bardzo dużo sprzętu o sporej wartości mają na placu :wink: ale masz racje do pełni szczęścia brakuje snajperów z noktowizorami :D
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

http://xat.com/Kopaczka Zapraszam na forumowy chat

Awatar użytkownika
Dj_Francuz
Fachoperator

  • Posty: 2154
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 10:12
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 32

Zabezpieczenie placu z ciężkim sprzętem!

Postprzez MARIO/MECALAC » 27 Lis 2014 21:33

Psy idzie otruć, miałem kaukaza i wiem co ten pies potrafi. Jego jedyna wada to taka, że ma tylko jednego właściciela, najlepsze zabezpieczenie to dobre oświetlenie i czujki ruchu połączone z ukrytymi kamerami plus firma ochroniarska więcej do szczęścia nie potrzeba.

Dj mów co chcesz ale nie uwierzę Ci że ta firma zatrudnia takich "specjalistów" żaden policjant i były wojskowy nie będzie się brudził, nie będzie czuwał w nocy, ani w niedziele i święta nie będzie Ci pracował, bo oni już pracowali i chcą posiedzieć z rodziną, jedynie co to od poniedziałku do piątku są w stanie pracować na jedną zmianę. Znam wielu takich i się pytałem to tak mi odpowiedzieli.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Zabezpieczenie placu z ciężkim sprzętem!

Postprzez Dj_Francuz » 27 Lis 2014 22:33

MARIO/MECALAC, wiara w różne sprawy jest kwestia indywidualna :wink: i nie powiesz mi ,że nie ma policjantów czy byłych wojskowych którym po prostu pracy brakuje nie każdy potrafi usiąść na dupie i nic nie robić :wink:
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

http://xat.com/Kopaczka Zapraszam na forumowy chat

Awatar użytkownika
Dj_Francuz
Fachoperator

  • Posty: 2154
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 10:12
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 32

Zabezpieczenie placu z ciężkim sprzętem!

Postprzez MARIO/MECALAC » 27 Lis 2014 22:42

Owszem dorabiają, ale nikt Ci dupy nie będzie narażał za marne grosze w ochronie. Tam to tylko patrzą żeby składek nie płacić i dla tego z grupą inwalidzką i emerytów zatrudniają. Na tym te firmy istnieją i się utrzymują. Płacisz im min 3000 zł za jakiś obiekt a cieć dostanie 1200 na rękę 600 zł płaci forma za jakąś tam licencje i za coś jeszcze od pracownika. Na czysto mają 1200
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Zabezpieczenie placu z ciężkim sprzętem!

Postprzez Jarewa » 28 Lis 2014 06:58

Piotr mc 85 napisał(a):Jarewa napisał(a):Jak będziesz miał 4 nie przespane noceJakie noce? Sprawdzane tylko sytuacje alarmowe. Sprawdza się już 5 rok, złodziej jak się nie zorientuje to wpadnie, a jak wpadnie na obszar systemu i go uruchomi, więcej nie przyjdzie - już przerabiane w kilku miejscach.



Nie zrozumiałeś mnie sam posiadam alarm wiec wiem jak to jest, nie trafiłeś jeszcze na włamywacza jak ktoś się będzie chciał włamać to specjalnie będzie wywoływał alarm z czujek byś wstawał w nocy co 1h po to by cię tym dręczyć resztę to sobie pomyśl.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Zabezpieczenie placu z ciężkim sprzętem!

Postprzez Piotr mc 85 » 28 Lis 2014 20:14

Jarewa napisał(a):Nie zrozumiałeś mnie sam posiadam alarm wiec wiem jak to jest, nie trafiłeś jeszcze na włamywacza jak ktoś się będzie chciał włamać to specjalnie będzie wywoływał alarm z czujek byś wstawał w nocy co 1h po to by cię tym dręczyć resztę to sobie pomyśl.


No racja, nie zrozumiałem. Są różne debile mam nadzieję że taki natarczywy się nie trafi, różne przypadki się słyszało.
Pozdrawiam Piotr

Piotr mc 85
Fachoperator

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 16 Cze 2008 22:26
  • Miejscowość: Jaźwina
  • Pochwały: 34

Maszyna: VOLVO L150E, XCMG ZL50GCE, Hanomag55D,W K611, CAT 301.5

Firma: Kopalnia


Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej