wibako

Zakup koparko-ładowarki:dofinansowanie z UE

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Zakup koparko-ładowarki:dofinansowanie z UE

Postprzez hmk_88 » 13 Gru 2014 18:08

Witam, staram się o dofinansowanie na otwarcie działalności (usługi koparko-ładowarką) i organ u którego się staram wysyła mnie na szkolenie (kurs) związane z charakterem mojej działalności lub rozszerzy to zakres moich usług pod warunkiem że szkolenie kończyć się będzie egzaminem zewnętrznym i uzyskaniem certyfikatu potwierdzającego uzyskane kwalifikacje lub kończyć się uzyskaniem uprawnień do wykonywania zawodu unormowanych rozporządzeniem właściwego ministra, lub być prowadzone w oparciu o certyfikowane programy nauczania. Czy istnieje np jakiś dodatkowy osprzęt na który potrzeba dodatkowe uprawnienia. Może ktoś już spotkał się z podobną sytuacją, z góry dziękuję za pomoc.

Awatar użytkownika
hmk_88
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 13 Gru 2014 17:04
  • Miejscowość: Ciechanów

Maszyna: JCB 3CX 1997

Firma: SPEC BUD


Reklama

simmet

Zakup koparko-ładowarki:dofinansowanie z UE

Postprzez kris1 » 20 Gru 2014 21:46

Kolego musisz posiadać uprawnienia do prac na maszynie na którą starasz się o dofinansowanie . Jest taki program dla obszarów wiejskich który dofinansowuje zakup nowej maszyny ,niedawno skorzystałem z tego dofinansowania ,fajna sprawa .Musisz napisać wniosek określić jaką chcesz kupić maszynę i czekać na odpowiedz z ARIMR .Polecam EWPA pomagają .

kris1
Fizol

  • Posty: 42
  • Rejestracja: 12 Sty 2014 21:35

Maszyna: terex

Firma: davmat


Zakup koparko-ładowarki:dofinansowanie z UE

Postprzez Patryk case » 20 Gru 2014 22:01

A jak to jest z ciągnikami rolniczymi ,ale do firmy budowlanej też mogę starać się o takie dofinansowanie?

Patryk case
Młodszy operator

Maszyna: Case sle 580


Re: Zakup koparko-ładowarki:dofinansowanie z UE

Postprzez maksyM » 21 Gru 2014 19:36

kris1 napisał(a):Kolego musisz posiadać uprawnienia do prac na maszynie na którą starasz się o dofinansowanie . Jest taki program dla obszarów wiejskich który dofinansowuje zakup nowej maszyny ,niedawno skorzystałem z tego dofinansowania ,fajna sprawa .Musisz napisać wniosek określić jaką chcesz kupić maszynę i czekać na odpowiedz z ARIMR .Polecam EWPA pomagają .


Kolego kris1, możesz nam przybliżyć z jakiego programu startowałeś? Środki na różnicowanie działalności w ARiMR skończyły się w 2013r. W następnym rozdaniu, jak wynika z mojej wiedzy nie przewidziano takiego działania. Jeżeli wiesz coś o czym mógłbyś się podzielić, bardzo prosimy :kiss:
I jeszcze jedna rzecz mnie nurtuje. Rozumiem że Urząd Pracy może wymagać uprawnień na maszynę, którą chcemy kupić.
Ale jak my się staraliśmy o dofinansowanie z ARiMR, to okazało się że tylko moja małżonka może je dostać. I kupiliśmy kop-ład :)
Nikt jej nie pytał czy ma uprawnienia. Nawet byliśmy przygotowani na to że pójdzie na kurs :D
A żebyście widzieli minę doradcy jak się dowiedział komu będzie pisał wniosek i czego dotyczy :mrgreen:

maksyM
Operator

  • Posty: 472
  • Rejestracja: 29 Lis 2009 14:27
  • Miejscowość: spod Krakowa
  • Pochwały: 10

Maszyna: Hidromek,Scania 113 ,Atego 1223, Takeuchi TB216,
TB 250

Firma: F.U.H.Wodren


Zakup koparko-ładowarki:dofinansowanie z UE

Postprzez kris1 » 21 Gru 2014 21:34

Nowy program na dofinansowanie w ARiMR już jest tylko został ponoć okrojony . Na ciągniki rolnicze na pewno jest ,kolega odebrał pod koniec listopada nowego Zetora i dużą naczepę i wykonuje pracę ziemne i wodno-kanalizacyjne . Zapytam z jakiego programu korzystał to napiszę ,poza tym podam wam nr.tel. do doradcy z ARiMR to wam powie dokładnie jak to wygląda na dzień dzisiejszy

kris1
Fizol

  • Posty: 42
  • Rejestracja: 12 Sty 2014 21:35

Maszyna: terex

Firma: davmat


Re: Zakup koparko-ładowarki:dofinansowanie z UE

Postprzez maksyM » 21 Gru 2014 21:46

kris1 napisał(a):Nowy program na dofinansowanie w ARiMR już jest tylko został ponoć okrojony . Na ciągniki rolnicze na pewno jest ,kolega odebrał pod koniec listopada nowego Zetora i dużą naczepę i wykonuje pracę ziemne i wodno-kanalizacyjne . Zapytam z jakiego programu korzystał to napiszę ,poza tym podam wam nr.tel. do doradcy z ARiMR to wam powie dokładnie jak to wygląda na dzień dzisiejszy

No, Zetorem to raczej ciężko pod kanalizę będzie kopać. A wnioski to raczej ludzie z ODR pisali. ARiMR tylko je oceniała. Ale może coś się pozmieniało. Czekam dalszego ciągu :?:

maksyM
Operator

  • Posty: 472
  • Rejestracja: 29 Lis 2009 14:27
  • Miejscowość: spod Krakowa
  • Pochwały: 10

Maszyna: Hidromek,Scania 113 ,Atego 1223, Takeuchi TB216,
TB 250

Firma: F.U.H.Wodren


Re: Zakup koparko-ładowarki:dofinansowanie z UE

Postprzez gasior » 21 Gru 2014 22:05

Nie ma już kasy z ARIMR i w nowym rozdaniu nie będzie tak dużego programu jak "tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw" w którym będzie można jak do tej pory kupić koparki,itp.Będzie tylko jedno działanie z którego będzie można wyrwać jakąś kasę na sprzęt, ale jest zapisany warunek że usługi będą musiały być świadczone na rzecz rolnictwa,czyli nie będzie łatwo po za tym jest w tym działaniu jeszcze kilka obwarowań które dosyć trudno będzie spełnić.

gasior
Młodszy operator

  • Posty: 197
  • Rejestracja: 11 Wrz 2007 19:44
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp
  • Pochwały: 1

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej