wibako

Ekosystem na budowie

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Ekosystem na budowie

Postprzez mioare » 27 Gru 2014 00:53

pytanie z pozycji operatora

Jak żyć dobrze z kolegami fizycznymi, operatorami,kierowcami, kierownikami (majstrami brygadzistami). Praca wewnątrze firmy praca podwykonawcza lub usługi. Opowieści anegdoty mile widziane. Z doświadczenia wiem że spokój i dobra bajera to połowa sukcesu.

mioare
Pomocnik operatora

  • Posty: 70
  • Rejestracja: 13 Lis 2009 12:20
  • Miejscowość: wawa

Reklama

simmet

Re: Ekosystem na budowie

Postprzez puszek_ZGY » 27 Gru 2014 02:00

- nie rób z siebie "pseudobohatera", z punktu widzenia innych pracowników będziesz obiektem szyderstw, złośliwości a nawet spięć;
- z drugiej strony nie daj się również wykorzystać, w sensie takim, żeby nie rób tego, co nie należy do Twoich obowiązków;
- najlepiej jest się dobrze zżyć z innymi pracownikami, wtedy po prostu relacja będzie jak równy z równym, choć zdarzyć się może, że natrafisz na osobę typu "faja", "frajer" itp, wtedy po prostu jeśli tylko się da, unikaj kontaktu, choć jeśli dostaniesz "misję" z owym pracownikiem jako zespół to staraj się wypowiadać tylko w celu związanym z wykonywaną pracą, z takimi ludźmi nie powinno się rozmawiać nawet o pogodzie ;) Za dużo chcą wiedzieć i nie rzadko wykorzystują to przeciwko Tobie, po prostu taki charakter, ehh...
- jeśli chodzi o wyższą rangę, tj. inżynier/kierownik budowy to po prostu skrupulatnie wykonuj ich polecenia, po pewnym czasie (jeśli to większa budowa) przejrzysz, czy dany kierownik to "swój chłop", czy "jeb..y służbista", a do tego złośliwy i mega upierdliwy, jeśli okaże się, że to ten 2-gi, to niestety ale jakoś będziesz musiał przeżyć "tą budowę" ;) Po prostu zachowaj spokój i opanowanie (choć czasami może byc ciężko :mrgreen:) oraz poprawnie wykonuj swoją pracę. Jeśli jednak kierownik to "swój chłop" to będziesz "żył jak pączek w maśle" :)
- jeśli chodzi o samą pracę, to tak jak wspomniałeś spokój, a ponad to opanowanie i oczy wokół głowy ;)

Reasumując... Jak już wcześniej wspomniałeś...

mioare napisał(a):. Z doświadczenia wiem że spokój i dobra bajera to połowa sukcesu.


Także jadąc przykładowo na usługę i już po pierwszym kontakcie z tamtejszą ekipą wywrzesz wrażenie "swojego chłopa", właśnie poprzez dobry humor jak i również elokwentny dialog, to zapewne relacje pomiędzy wami będą jak kolegi z kolegą ;) To samo tyczy się relacji pomiędzy podwykonawcą a generalnym wykonawcą ;)
Jeśli pomogłem ---> Kliknij "pochwała" ;)

Mój kanał YouTube https://www.youtube.com/channel/UCnu2d_ ... Qbz8agHLXw

Awatar użytkownika
puszek_ZGY
Fachoperator

Maszyna: VOLVO EW140C

Firma: -


Ekosystem na budowie

Postprzez mioare » 27 Gru 2014 09:24

Dalsze odpowiedzi przykłady rozwiazane problemy mile widziane.

mioare
Pomocnik operatora

  • Posty: 70
  • Rejestracja: 13 Lis 2009 12:20
  • Miejscowość: wawa

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej