wibako

Narzędzia, Sprzęt, Marka, Cena - Czyli co i za ile

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Narzędzia, Sprzęt, Marka, Cena - Czyli co i za ile

Postprzez dawids20 » 07 Lut 2015 17:52

Witam, Prowadzimy dość dużą Firmę Budowlaną (roboty mostowe...), ja zajmuję się zakupem, serwisem, doborem maszyn, aut, sprzętu, magazynem oraz wszelkimi pochodnymi kategoriami związanymi głównie ze sprzętem do wykonywania robót.
Dlaczego to piszę? Brakuje mi na tym forum tematu, w którym można podzielić się opiniami czy też doradzić z jakich narzędzi korzystać, jakich marek, jakie ceny można na to dostać i na jakich warunkach kupić.

Na własnym przykładzie mogę się podzielić z Wami opiniami, co WG. MNIE warto kupić, zainwestować, itp...
Nie chcę pisać tutaj całej Litanii, dlatego osoby zainteresowane proszę aby umieściły w postach przykładowo:
Chcę kupić wiertarkę, zastosowanie takie i takie, bardzo dużo używana, Aku/Kabel, mogę przeznaczyć dużo bo ważna jest jakość, i szybkość pracy / nie chcę przepłacać bo używam sporadycznie. Czas napraw jest / nie jest bardzo istotny....

Tak, żeby nie dopytywać w kolejnych postach tylko konkretnie zadane pytanie ---> konkretna odpowiedź DLA TWOICH POTRZEB.
Bo przerabiając ten temat dosadnie uważam, że aby zakupić dany sprzęt nie liczą się możliwości finansowe, a rentowność i szybkość zwrotu danego sprzętu ( w przypadku firm).

Oczywiście w przypadku maszyn i samochodów możliwości finansowe odgrywają ważną rolę, tutaj żeby doradzić trzeba podać gotówkę, przebieg roczny i oczywiście przeznaczenie + osobiste preferencje.

Nim stwierdzisz, że jestem jakimś doradcą czy przedstawicielem marki / firmy, od razu mówię, że nie chce mi się z Tobą rozmawiać, uważam, że mam doświadczenie w tej branży i chcę się podzielić realiami, bo jak widzę co ludzie wypisują na forach głównie o samochodach to krew mnie zalewa. Ale ten wątek można rozwinąć do postaci książki...
Jeszcze raz podkreślam słowo, że podam informacje WG MNIE najrozsądniejsze.

Myślę, że niestosowne będzie podawanie cen maszyn i samochodów w jakich można dostać nowy egzemplarz, nie psujmy sobie rynku nawzajem... Mogę jedynie przybliżyć i nakierować kierunek dążenia. Dla naprawdę zainteresowanych temat możemy poruszać mailowo. Oczywiście dla narzędzi nie robię takich ograniczeń, tutaj rynek jest wystarczająco dużo zapchany.

Chciałbym, aby ten wątek nie był prowadzony tylko przeze mnie (w sensie doradztwa), a była aktywna dyskusja.

Pozdrawiam
Dawid

dawid.siuta@poczta.onet.pl
Ostatnio edytowany przez dawids20, 07 Lut 2015 22:16, edytowano w sumie 1 raz

dawids20
Pomocnik operatora


Reklama

simmet

Narzędzia, Sprzęt, Marka, Cena - Czyli co i za ile

Postprzez korba71 » 07 Lut 2015 21:44

Kolego do wszystkiego co tu napisales sa odrębne tematy o maszynach,pojazdach ,urzadzeniach , gielda , reklama , zlece wykonanie usługi , wszystko , utworzyleś temat jak guru, śledz tematy i bierz udział w duskusji.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Narzędzia, Sprzęt, Marka, Cena - Czyli co i za ile

Postprzez dawids20 » 07 Lut 2015 22:29

Nie wiem gdzie Ty widzisz odrębne tematy nt. omawianych kategorii. Giełda, reklama, zlece? Przeczytałeś w ogóle post?...

Zauważ, że takie tematy jak np. narzędzia NIE SĄ PORUSZANE, bo to forum dot. głównie maszyn, można było z tego zrobić dyskusje, z której sam chciałbym coś wynieść.

Ale skoro nie, proszę moderatora o usunięcie tematu...

dawids20
Pomocnik operatora


Narzędzia, Sprzęt, Marka, Cena - Czyli co i za ile

Postprzez w.fubar » 07 Lut 2015 22:47

Jak sama nazwa wskazuje 'Forum maszyny budowlane'. Idąc Twoim tropem, czemu by nie rozszerzyć dyskusji i doradztwa w kwestii katastrof lotniczych, przedłużania rzęs czy skupu żywca wołowego? A nuż znajdzie się rynek.

Awatar użytkownika
w.fubar
Fachoperator

  • Posty: 541
  • Rejestracja: 20 Paź 2009 21:30
  • Miejscowość: Białystok/Norwegia
  • Pochwały: 11

Maszyna: CAT 308 + 305,5 + 301,7 + 906

Firma: .


Narzędzia, Sprzęt, Marka, Cena - Czyli co i za ile

Postprzez MARIO/MECALAC » 08 Lut 2015 14:21

Panowie spokojnie. Temat narzędzi jako osobny temat można zrobić. Niech admin się tym zajmie i i utworzy osobny temat narzędzia. O maszynach i autach tutaj nie ma co mieszać bo są do tego osobne działy ale za narzędziami jestem na Tak
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Narzędzia, Sprzęt, Marka, Cena - Czyli co i za ile

Postprzez grzegorz200 » 10 Lut 2015 09:34

viewtopic.php?f=6&t=20054&p=103879&hilit=narz%C4%99dzia#p103879 ..a było jeszcze o smarownicach, młotkach, i kilku innych konkretnych rzeczach..
części , serwis maszyn Bobcat.Sambron , MF ..666 601 687

grzegorz200
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 03 Kwi 2011 19:57
  • Miejscowość: podlaskie
  • Pochwały: 64

Maszyna: Bobcaty......:)


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej