wibako

Przetargi

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Przetargi

Postprzez peckiel » 18 Lut 2015 18:40

Chłopie o czym ty mówisz. Oni znajdą 100 powodów żeby wygrał ten, który dał najniższą cenę. Chociaż ostatnio zauważyłem, że odchodzi się od tego kryterium. W sąsiedniej gminie był przetarg to było kryterium: 10% referencje, 90 % cena :lol:
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Reklama

simmet

Re: Przetargi

Postprzez mivhal » 18 Lut 2015 18:51

dawids20 napisał(a):
mivhal napisał(a):sporadycznie jest brane pod uwagę termin wykonania tylko głównie cena i okres gwarancji

Nie prawda! Skąd takie stwierdzenie? Jakieś przykłady?
Ja Ci od razu podam jeden przykład dlaczego nie: Stawiasz budynek, termin realizacji 6 miesięcy, wykonawca zapewnia rusztowania i szalunki, wyrabiasz się w 5. Jeśli umowa zawarta między wykonawcą, a firmą zapewniającą BHP i szalunki jest na czas usługi, to wiesz jakie kwoty oszczędzi na tym miesiącu?


dawids20 startowałeś kiedyś do przetargu?? A co ma cena do okresu w jakim ty to wykonasz?? Inwestor płaci Ci cenę za całość nawet jak byś zrobił to w 1 miesiąc !!!!!!!!!!!!!

http://www.przetargi.egospodarka.pl/347 ... 015_2.html
http://www.przetargi.egospodarka.pl/347 ... 015_2.html
http://www.przetargi.egospodarka.pl/346 ... 015_2.html
http://www.przetargi.egospodarka.pl/346 ... 015_2.html
http://www.przetargi.egospodarka.pl/215 ... 015_2.html
http://www.przetargi.egospodarka.pl/213 ... 015_2.html

i jakie są kryteria oceny??


Wydaje mi się, że nieraz niektórzy na forum mają problem z czytaniem ze zrozumieniem.

mivhal
Operator

  • Posty: 341
  • Rejestracja: 07 Lut 2008 14:59
  • Miejscowość: spod mostu :)
  • Pochwały: 2

Re: Przetargi

Postprzez czaki » 18 Lut 2015 19:25

przetargi to właściwie dość kontrowersyjny temat. każdy chce jak najtaniej/jak najsolidniej, ale zarazem każdy chce zarobić jak najwięcej.Miejscowo, lokalnie władzom odpowiada sytuacja, w której muszą na inwestycję wyłożyć dużo mniej niż zakładali.
Natomiast czy to na dobre wychodzi gospodarce? Władza zaoszczędzi, może zarobi jeden duży ( jak jeszcze w połowie inwestycji ogłosi upadłość),a wielu mniejszych klepie biedę.

czaki
Fachoperator

  • Posty: 649
  • Rejestracja: 05 Lut 2011 22:48
  • Miejscowość: Cieszyn
  • Pochwały: 6

Re: Przetargi

Postprzez zbyszek1984 » 19 Lut 2015 20:08

"
dawids20 napisał(a):Powiem Wam tak, małe roboty ok - dziwna polityka, i zapewne układy.
Duże roboty - sam ich popieram w 100%, tutaj chodzi o miliony, a sam bardzo często widzę partactwo małych firm. Które nie są w stanie, bądź nie chcą czegoś zrobić szybko i należycie, przez brak sprzętu i partactwo pracowników."

Kolego pod tymi dużymi firmami właśnie siedzą podwykonawcy (małe firmy ze swoim sprzętem). Duże firmy nie mają swoich sprzętów. Partactwo na dużą skale lepiej się kamufluje i nie widać tego przy odbiorach. Do przykładu można podać nowy odcinek autostrady A1 :lol:

zbyszek1984
Pomocnik operatora

  • Posty: 96
  • Rejestracja: 12 Cze 2009 19:01
  • Miejscowość: toruń
  • Pochwały: 6

Przetargi

Postprzez marianolip » 25 Wrz 2015 19:09

Bo przetargi się robi pod konkretne firmy, a one i tak zarobią na tym i jeszcze za małą kasę zlecą innym robotę

marianolip
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 25 Wrz 2015 18:47

Maszyna: catepilar

Firma: marbud


Przetargi

Postprzez MARIO/MECALAC » 25 Wrz 2015 19:15

Kiedy będzie link ? chcesz kolego ostrzeżenie zebrać? zapoznałeś się z regulaminem na temat pisania głupot nic nie wnoszących do tematu ? Widzę że tylko czytasz tytuł tematu i odpisujesz. Bo nikt nie jest w stanie pisać posta co 2 min czytając całość.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Przetargi

Postprzez Audrius » 26 Wrz 2015 23:57

Może i te przetargi to lipa, ale nic lepszego nie wymyślono. Minusem na pewno jest to, że promują większe firmy i bardzo ciężko rozpocząć działalność na tym gruncie.
Trzeba spojrzeć na to nie tylko z perspektywy oferenta/wykonawcy, ale też zamawiającego użytkowników i społeczeństwa. Stąd są takie, a nie inne kryteria, bo żeby prosta osoba z ulicy co parę dni wcześniej działalność założyła mogła wygrać przetarg to by się dopiero działo;)

Audrius
Młodszy operator

  • Posty: 142
  • Rejestracja: 02 Mar 2015 21:38
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 6

Maszyna: Atlas 1504

Firma: ...


Przetargi

Postprzez pawelm » 27 Wrz 2015 00:35

Audrius napisał(a):bo żeby prosta osoba z ulicy co parę dni wcześniej działalność założyła mogła wygrać przetarg to by się dopiero działo

to znowu też przesada nikt z ulicy nie przyjdzie przetargu nie wygra. Dobra to może tak, robię 15 lat w tym i chce iść na swoje jestem kompetentny znam wach ogólnie cały ten bajzel nie jestem z ulicy. Powiedz mi jakie mam szanse nie mając znajomości i portwela żeby wygrać przetarg z firmami które okupują gminę powiaty od lat. Ktoś nowy nie ma szans to tak jak z tym całym burdelem w rządzie jednak wszystko się zaczyna od samego spodu czyli gmin. Jak tu są układy na tak niskim szczeblu to co ma być wyżej i pewnie nie jeden z forumowiczów może mieć coś na sumieniu bo nie wierze że tu są ci wszyscy co to znajomości nie mają i lody kręcą :)

pawelm
Młodszy operator

  • Posty: 135
  • Rejestracja: 07 Cze 2010 21:09
  • Miejscowość: malopolska
  • Pochwały: 2

Maszyna: hitachi zx210 yanmar b50


Przetargi

Postprzez Audrius » 27 Wrz 2015 06:36

U nas swego czasu masę przetargów okupowało konsorcjum, które wyrywało za bezcen roboty brali podwykonawców i nie płacili, a czasem to i podwykonawca musiał zapłacić takie umowy chytre mieli.
Odnośnie tego ustawiania to podejrzewam, że gdyby była opcja to większość by wykorzystała taką furtkę więc tematu nie ma co ciągnąć;)
Pracuję krócej niż Ty w tej branży i też myślałem o pójściu na swoje i załapanie się do większej firmy jako podwykonawca. Po głębszej analizie doszedłem do wniosku, że to nie ma sensu ponieważ w tym kraju nie da się prowadzić firmy jednoosobowej będę potrzebował osoby, która załatwi urzędowe sprawy wszystkie. A jeden drugi wypad w godzinach pracy kiedy koparka jest potrzebna i podziękują takiemu podwykonawcy lub nie wezmą następnym razem.

Audrius
Młodszy operator

  • Posty: 142
  • Rejestracja: 02 Mar 2015 21:38
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 6

Maszyna: Atlas 1504

Firma: ...


Przetargi

Postprzez maksyM » 27 Wrz 2015 10:03

Audrius napisał(a): bo żeby prosta osoba z ulicy co parę dni wcześniej działalność założyła mogła wygrać przetarg to by się dopiero działo;)


Myślisz że tak nie jest? Czytałeś jakiś SIWZ do przetargu?
Kilka dni temu brałem udział w przetargu, gdzie wygrała firma całkiem chyba niedawno założona. Właścicieli znam, wiem że mają spore kłopoty finansowe, ZUSy, US, wiszą z należnościami wszędzie gdzie się da. No to założyli nową firemkę, stara firemka im udzieliła referencji i wygrali. Da się :wall:

maksyM
Operator

  • Posty: 472
  • Rejestracja: 29 Lis 2009 14:27
  • Miejscowość: spod Krakowa
  • Pochwały: 10

Maszyna: Hidromek,Scania 113 ,Atego 1223, Takeuchi TB216,
TB 250

Firma: F.U.H.Wodren


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej