wibako

Ulepszacz do paliwa, pytanie, czy warto? Dotyczy auta

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Ulepszacz do paliwa, pytanie, czy warto? Dotyczy auta

Postprzez mateuszKM » 20 Lut 2015 18:33

Panowie, mam taki dylemat.
Ostatnio tankowałem na "zielonej stacji" paliwo i samochód mi ciężko palił (audi a3 Tdi 130KM), myślałem, że to przez mrozy, bo wymieniałem świece żarowe i i w sklepie przy warsztacie były tylko iskry, ale mechanik powiedział, że za taką cenę to mogę wziąć bo na rok stykną, więc pomyślałem, że te 30zł za dwie mnie nie zbawi i będę miał spokój a w lato wymienię już komplet na lepsze.

No i jak auto zaczęło ciężej odpalać to pomyślałem, że to znów świece padły, ale potem nawet przy ok -1 palił dość ciężko i wydawał się mniej żywy.
Zatankowałem ostatnio na stacji w makro i jak ręką odjął. Pali leciutko i jest wyraźnie żywszy.
Z tym, że wlałem jakieś 30l, a w baku tamtego paliwa zostało jakieś 17 i zastanawiam się, czy nie kupić jakiegoś "ulepszacza" chociażby zwiększającego liczbę cetanową, albo innego, czy po prostu wyjeździć to do rezerwy i zalać coś normalnego.

Wiem, że te ulepszacze to na ogół ściema, ale może w takiej sytuacji ma rację bytu, co myślicie? A jak już to może polecicie jakiś konkretny.


Dzięki za odp.

mateuszKM
Fizol

  • Posty: 34
  • Rejestracja: 25 Cze 2014 09:00

Maszyna: JCB

Firma: Prywatnie


Reklama

simmet

Ulepszacz do paliwa, pytanie, czy warto? Dotyczy auta

Postprzez zbyszek1984 » 20 Lut 2015 19:20

Wymiesza się to paliwo, nie dawaj ulepszaczy, nie tankuj na zielonych stacjach hehe. Dziwi mnie jedno w makro mają dobre paliwo :lol: Ja tankuje na sprawdzonych stacjach, nigdy na supermaketach czy tym podobnych hehe

zbyszek1984
Pomocnik operatora

  • Posty: 96
  • Rejestracja: 12 Cze 2009 19:01
  • Miejscowość: toruń
  • Pochwały: 6

Ulepszacz do paliwa, pytanie, czy warto? Dotyczy auta

Postprzez mateuszKM » 20 Lut 2015 19:35

Co do makro to zdziwił byś się.
Wcześniej też podchodziłem do tego miejsca sceptycznie, ale znajomy taty mówił, że paliwo mają na prawdę w porządku i nigdy nie miałem jakiś dziwnych objawów po tankowaniu tam, a już na nie jednej renomowanej stacji tankując auto miało dziwne objawy.

Chyba dwa lata wcześniej jak były takie duże mrozy (poniżej -25) tankując właśnie w makro nie było problemu z odpaleniem auta, a w innych miejscach różnie bywało.

Może nie mają jakiejś rewelacji, ale moj samochód to akceptuje, a jak nawet teraz ostatnio z renomowanej stacji nie bardzo.
Serio odjeżdżając ze stacji już zauważyłem, że auto lepiej odpaliło, wcześniej bałem się, że coś jest zwalone, bo temp ok 0, rano do roboty na 7, potem ok 16 auto pali jak by nie wiem na jakim mrozie stało, a teraz z rana -4 i bez problemowo zaskakuje.

mateuszKM
Fizol

  • Posty: 34
  • Rejestracja: 25 Cze 2014 09:00

Maszyna: JCB

Firma: Prywatnie


Ulepszacz do paliwa, pytanie, czy warto? Dotyczy auta

Postprzez PanWiktor » 17 Lip 2015 01:32

Prawda jest taka, że okoliczni zawsze wiedzą jaka stacja jest ok, a jaka nie, jak się gdzieś wybieracie, musicie popytać towarzystwo i tyle w temacie, czy zielona czy czerwona, nie ważne co, ale właściciele franczyzowi kombinują i dolewają i jak jesteś przejazdem toś stracony, ryzyk fizyk, bo nie wiesz co i gdzie!

PanWiktor
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 29 Cze 2015 15:41

Maszyna: Nieistotne

Firma: Nieistotne


Re: Ulepszacz do paliwa, pytanie, czy warto? Dotyczy auta

Postprzez czaki » 17 Lip 2015 22:45

Sprawa prosta.Kupcie sobie jakiś z neta interfejs,który do lapka podłączacie i sonda katalizatora (jak macie Ok katalizator) pokaże wam,czy paliwo jest Ok lub NIE OK. U mnie bynajmniej tak jest,że jak wleje dobre paliwo,to nie ma błędów od sondy,a jak paliwo lipna,to zaraz sonda to wyczuwa

czaki
Fachoperator

  • Posty: 649
  • Rejestracja: 05 Lut 2011 22:48
  • Miejscowość: Cieszyn
  • Pochwały: 6

Ulepszacz do paliwa, pytanie, czy warto? Dotyczy auta

Postprzez w.fubar » 24 Lip 2015 06:08

Tylko czekać reklamy od mości Bolka... Takimi madrosciami nas raczy, istny filozof.

Awatar użytkownika
w.fubar
Fachoperator

  • Posty: 541
  • Rejestracja: 20 Paź 2009 21:30
  • Miejscowość: Białystok/Norwegia
  • Pochwały: 11

Maszyna: CAT 308 + 305,5 + 301,7 + 906

Firma: .


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej