wibako

Ubezpieczenie OC

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Ubezpieczenie OC

Postprzez artek11 » 01 Kwi 2015 07:23

Witam. Chciałbym w najbliższym czasie wykupić ubezpieczenie OC dla mojego sprzętu. Jaka firma ma obecnie dobrą ofertę?

I jaka nie miga się z ewentualną wypłatą odszkodowania ?

artek11


Reklama

simmet

Ubezpieczenie OC

Postprzez bundi » 01 Kwi 2015 08:56

Przy wyborze OC kieruj się sprawdzoną firmą. Nie korzystałbym z jakiś wynalazków. Przy składce zaoszczędzisz 100 lub 200 a w razie W będą tworzyć różne problemy i doszukiwać się pierdół żeby tylko nie wypłacić. Czytaj też warunki ubezpieczenia bo niektórzy wymyślają, że sprzęt ma być trzymany za ogrodzenim, ma byc stróż i monitoring.
edit: Warunki pomyliłem z AC
Ostatnio edytowany przez bundi, 01 Kwi 2015 09:59, edytowano w sumie 1 raz
Veni Vidi Excavatus

bundi
Operator

  • Posty: 275
  • Rejestracja: 25 Sty 2008 20:10
  • Miejscowość: Twierdza Wrocław
  • Pochwały: 6

Maszyna: New Holland B115B
Wacker Neuson 1703

Firma: usługowa


Re: Ubezpieczenie OC

Postprzez artek11 » 01 Kwi 2015 09:01

Właśnie jeszcze nie.Piszę tutaj bo najwygodniej byłoby jakby można byłoby to jakoś załatwić przez internet. Może jest jakaś strona, na której można sobie to wszystko jakoś porównać ?

artek11


Ubezpieczenie OC

Postprzez Piotr mc 85 » 01 Kwi 2015 09:46

bundi napisał(a):niektórzy wymyślają, że sprzęt ma być trzymany za ogrodzenim, ma byc stróż i monitoring.

Bez przesady, w końcu to ubezpieczenie od zdarzeń na drogach publicznych a nie kradzieży, chyba że o inne chodzi.
W PZU 60 zł/rok za ładowarkę 14T.
Pozdrawiam Piotr

Piotr mc 85
Fachoperator

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 16 Cze 2008 22:26
  • Miejscowość: Jaźwina
  • Pochwały: 34

Maszyna: VOLVO L150E, XCMG ZL50GCE, Hanomag55D,W K611, CAT 301.5

Firma: Kopalnia


Re: Ubezpieczenie OC

Postprzez bundi » 01 Kwi 2015 09:57

Piotr mc 85 napisał(a):
bundi napisał(a):niektórzy wymyślają, że sprzęt ma być trzymany za ogrodzenim, ma byc stróż i monitoring.

Bez przesady, w końcu to ubezpieczenie od zdarzeń na drogach publicznych a nie kradzieży, chyba że o inne chodzi.
W PZU 60 zł/rok za ładowarkę 14T.

Racja, pomyliłem z AC.
Co do OC to wszyscy mają podobne ceny. Różnica może dochodzić do kilkudziesięciu złotych.
Veni Vidi Excavatus

bundi
Operator

  • Posty: 275
  • Rejestracja: 25 Sty 2008 20:10
  • Miejscowość: Twierdza Wrocław
  • Pochwały: 6

Maszyna: New Holland B115B
Wacker Neuson 1703

Firma: usługowa


Ubezpieczenie OC

Postprzez równiarkowiec » 01 Kwi 2015 13:45

Ja mam w PZU.Na równiarkę 164 zł na rok.

równiarkowiec
Pomocnik operatora

  • Posty: 83
  • Rejestracja: 17 Mar 2013 11:53
  • Miejscowość: Lublin
  • Pochwały: 1

Maszyna: Równiarka
Baukema SHM-4

Firma: Usługi Równiarką


Ubezpieczenie OC

Postprzez uszi » 01 Kwi 2015 17:24

Za kołówkę płacę 97 zł w Warcie.

Awatar użytkownika
uszi
Młodszy operator

  • Posty: 178
  • Rejestracja: 13 Paź 2012 12:11
  • Miejscowość: Elbląg
  • Pochwały: 3

Maszyna: JCB 4CX Liebherr 902 John Deere 6110


Re: Ubezpieczenie OC

Postprzez artek11 » 02 Kwi 2015 12:11

barubar napisał(a):Tak ale weszły teraz nowe regulacje do OC. Czytaliście o nich?
Dlatego też o ile wczesniej brało się ubezpieczenie oc byle najtaniej to teraz warto jest się patrzeć na dobrą firmę. Nie wykupowałbym ubezpieczenia w żadnej firmie krzak.
Możesz zostawić kontakt tutaj: http://ubezpieczenia.comperia.pl/ . Możesz sobie tam porównać różne ubezpieczenia i doradca powinien coś Ci dobrać.


Zostawiłem kontakt, dzięki. A jakie zmiany konkretnie? Coś mi się o uszy obiło, ale nie wiem o co chodzi za bardzo. Pewnie znowu jakież podwyżki?

A i jakbym wykupił taką polisę zdalnie i wydrukuje na swojej drukarce to przy kontroli policja może robić jakieś problemy? Wolę się upewnić, bo oni teraz o wszystko się czepiają.

artek11


Re: Ubezpieczenie OC

Postprzez artek11 » 03 Kwi 2015 09:52

Już sobie porozmawiałem, przedstawil mi kilka ofert ale jeszcze sam muszę je sobie na spokojnie przejrzeć. Wspominał mi jeszcze coś o NNW. Czy warto jest się na nie decydować?

artek11


Ubezpieczenie OC

Postprzez ezor » 03 Kwi 2015 17:52

Powiem Ci, że NNW w pakiecie to naprawdę niewielki koszt - wg mnie warto. Za te kilkadziesiąt zł masz dodatkową ochronę (zależy od TU, ale bywa i taką na kilkadziesiąt tys zł).

A co do ubezpieczenia OC, to w podjęciu decyzji pomocne może będzie to zestawienie

Image

Jest to jakiś tam wskaźnik.

ezor
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 06 Mar 2015 09:10
  • Miejscowość: Kraków

Maszyna: JCB 3CXCSM 4T, KOMATSU WB97S-5E0, Wacker Neuson 1703 RD

Firma: brak


Re: Ubezpieczenie OC

Postprzez artek11 » 04 Kwi 2015 15:36

A to nie jest tak,że na przykład wykupię takie NNW i jak coś mi się stanie to na przykład wypłacą jakieś 50 czy 100 zł z 1% ? :P Czy naprawde można liczyć na w miarę dobre odszkodowanie?

I czy jest wypłacane razem z ubezpieczeniem z polisy czy jak dostaniemy kasę z polisy to z nnw już nie?

artek11


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej