wibako

Opal vs ON

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Postprzez bartosz37 » 10 Kwi 2008 15:21

nazwy barwników ktore uzywa sie do barwienia opału to postaram sie dzis wieczorem napisac, miałem gdzies etykietke z banki

bartosz37
Pomocnik operatora

  • Posty: 95
  • Rejestracja: 04 Gru 2007 23:19
  • Miejscowość: kuj - pom

Reklama

simmet

Postprzez hacke01 » 12 Kwi 2008 00:32

Opal ma dwa barwniki inne niz ON. Jeden to czerwony ktory bardzo latwo wywabic wapnem lub "biala ziemia"Potem trzeba dolac barwnika , lub starego oleju(tego uzywaja falszeze ON bo tanszy:)) Drogi barwnik stwaza znacznie wiekszy problem poniewaz mozna go usunac jedynie kwasem!
Co do testerow to wystarczy do probowki wlac opal i troszke kwasu , jesli sie wytraci osad to jest opal, lub sprawdzic odczyn paliwa i wiadomo czy nie bylo juz czyszczone :)
Tylko po co to robic?????????
koszt opalu to 3 zl za litr+ koszt "czyszczenia" lub ryzyko kary
koszt ON 4.10zl za litr -18%VAT -19 % podatek dochodowy =2,70 zl
Jedyny plus opalu jet taki ze jest czysty i orginalny, a ON?? roznie raz lepszy raz gorszy :0 zalezy kto go zrobil:)
czaem za 4,10 mozna kupic zakwaszony opal z domieszka przepracowanego oleju a to boli przy remoncie silnika
poniewaz forum jest ogolniedostepne napisze tak: moj kolega:) wiele lat jezdzil na opale ale odkad ma firme kupuje ON na fakture bo jest taniej.

hacke01
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 09 Wrz 2007 13:29
  • Miejscowość: gliwice

Postprzez lordkubus » 14 Kwi 2008 23:57

a ja mam w dupie opał i nawet o tym nie mysle :P

Awatar użytkownika
lordkubus
Fachoperator

  • Posty: 691
  • Rejestracja: 12 Paź 2007 19:43
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 5

Postprzez kmit2 » 15 Kwi 2008 20:25

w GB żeby sie poruszać sie po drogach publicznych to maszyny muszą pracować na ON, który ma większą akcyzę,
a to czerwone paliwo też ON(czerwony) ma mniejsza akcyzę lecz na tym paliwie nie można sie poruszać po drogach tylko na budowach itd

tak słyszałem ;)

kmit2
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 28 Mar 2008 19:12
  • Miejscowość: łódź

Postprzez Janusz1978 » 16 Kwi 2008 07:56

Ja bylem na wyspach 3 lata i Opal ma kolor zielony oraz nigdy nie bylo tak zeby ktos plukal przewody i bak aby napelnic go ON, bo np. musi podjechac do Hurtowni po material. :?:
Na kazdej bydowie firmy maja pojemniki okolo 5000 l.
W moim rejonie opal jest po 3,10 ale jest czysty w przeciwienstwie do ON, gdyz rozmawialem z mechanikami i mowia ze czesto zdaza sie ze ktos przyjedzie z zajechanym samochodem, bo zatankowal ON (chemie) :crazy:

Pozdrawiam. :wink:

Janusz1978
Operator

  • Posty: 331
  • Rejestracja: 23 Sty 2008 00:24
  • Miejscowość: Podkarpacie
  • Pochwały: 1

Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej