wibako

Nabicie klimy - zrob to sam

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Re: Nabicie klimy - zrob to sam

Postprzez czaki » 12 Sie 2015 15:49

U mnie w robocie pojawiają się problemy z klimą w ładowarce.Ostatnio właśnie kumpel z roboty na prośbę kierownika podszedł do maszyny na oględziny klimatyzacji. Testerem sprawdził szczelność, manometrem pomierzył ciśnienia,a czynnik trzymał w gotowości.
Więc jaka tu filozofia?

czaki
Fachoperator

  • Posty: 649
  • Rejestracja: 05 Lut 2011 22:48
  • Miejscowość: Cieszyn
  • Pochwały: 6

Reklama

simmet

Re: Nabicie klimy - zrob to sam

Postprzez Jarewa » 12 Sie 2015 16:32

Tylko 30-40% oleju jest w układzie razem z czynnikiem i sobie krąży reszta siedzi w sprężarce w korpusie korbowodowym i zmiennej geometrii nie ma możliwości by czynnik wypłukał ten olej tylko fizycznie sprężarka na stół. A po drugie nigdy przy wymianie nie leje się oleju do układu olej leje się do sprężarek :!: jest specjalna śrubka to dotyczy wszystkich sprężarek wielotłoczkowych na 100% nie wiem tylko jak to jest z sprężarkami ślimakowymi i innymi. Dla tego nigdy nie będzie wiadomo ile było oleju całkowitego.

Maszyna wyciąga z układ trochę oleju wraz z czynnikiem i tyle samu obsługujący musi dobić z czynnikiem inna ilość to zła obsługa chyba ze była awaria i przyjęły się tez normy kiedy wymieniamy w razie awarii i wymiany podzespołu skraplacz 20g, osuszacz 15g, parownik 20g, jeden przewód 5g

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Nabicie klimy - zrob to sam

Postprzez Hipo » 12 Sie 2015 18:31

I tak po kilku latach i kilku obsługach jest nadmiar oleju w układzie bo ładują automatami na ślepo trzeba czy nie trzeba.

Awatar użytkownika
Hipo
Fachoperator

  • Posty: 922
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 21:05
  • Miejscowość: Jarosław
  • Pochwały: 9

Maszyna: 3CX Contractor '08
4CX Sitemaster '07
8030 ZTS '06

Firma: ..,,__--(::) - -__,,..


Re: Nabicie klimy - zrob to sam

Postprzez Jarewa » 12 Sie 2015 18:51

A żebyś wiedział, ale nadmiar oleju nie szkodzi jedynie osłabia chłodzenie czyli spada wydajność chłodzenia niby tak piszą ale ile w tym prawdy to nie wiem, wiem na pewno gdy przesadzimy olej i damy tyle samo gazu co producent zalecił zwiększy się objętość cieczy i sprężarka może nam dziwnie stukać i zależne to będzie od temperatury.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej