wibako

Szamba betonowe, czy z tworzyw sztucznych?

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Szamba betonowe, czy z tworzyw sztucznych?

Postprzez daex12 » 11 Sie 2015 16:09

Czy szamba betonowe są lepsze niż te z tworzyw sztucznych? Jak wygląda szczelność w obu przypadkach?

daex12
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 11 Sie 2015 15:55

Maszyna: traktor

Firma: bezrobotny


Reklama

simmet

Re: Szamba betonowe, czy z tworzyw sztucznych?

Postprzez Jarewa » 11 Sie 2015 16:15

Szczelnosc taka sama, ale za to po betonowych można jeździć , po plastikowych nie za bardzo:/ a wręcz nie wskazane.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2807
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Szamba betonowe, czy z tworzyw sztucznych?

Postprzez Brandix » 11 Sie 2015 18:43

Szamba betonowe z pewnością są bardziej wytrzymałe i dużo cięższe... co jednak może być wadą (z wiadomych przyczyn) i zaletą (zdarza się, że szambo z tworzyw sztucznych zostaje "wypchnięte" przez napór wód gruntowych, ponieważ jest za lekkie - w przypadku szamb betonowych nie ma tego problemu). Ze szczelnością przy obu rodzajach szamb jest podobnie.

Edit: Swoją drogą - regulamin...
IV. REKLAMA:
...
3. Zabrania się zakładania wątków bądź pisania postów, które są reklamą.
4. Linki do swoich stron firmowych można wstawiać dla użytkowników co najmniej 3 miesiące po założeniu konta i 100 postów.(dozwolony 1 link w podpisie, za wyjątkiem specjalnej zgody Administracji)
5. Obowiązuje całkowity zakaz ukrytych linków w postach pod rygorem natychmiastowego BAN-a!
6. Reklama jest dozwolona w dziale specjalnie do tego przeznaczonym.
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Szamba betonowe, czy z tworzyw sztucznych?

Postprzez korba71 » 11 Sie 2015 19:42

Mylisz sie kolego , widziałem kilka wypchniętych betonowych szamb i studni,ze szczelnoscią betonowych też jest różnie, ciekną nawet te markowe , a niekiedy trzeba je kleić z dwóch częsci.Jesli chodzi o wytrzymałość zawsze można wylać lub kupić płyte dociążającą i wtedy można sobie jeździć,nie znam cen ale chyba betonowe są tańsze, bardzo żadko osadzamy coś plastykowego , niemniej zdarza sie , i rozładunek odbywa sie rekami :D .Pare lat temu w Jaworznie na stacji paliw Orlen ze względu na szkody górnicze cala kanaliza była plastykowa , studnie , kregi ,rury tylko włazy były metalowe.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Szamba betonowe, czy z tworzyw sztucznych?

Postprzez Brandix » 11 Sie 2015 19:50

korba71 napisał(a): widziałem kilka wypchniętych betonowych szamb i studni
Nie zaprzeczę - też widywałem takie przypadki, jednak częściej widywałem szamba plastikowe, którym się to przytrafiło.
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Szamba betonowe, czy z tworzyw sztucznych?

Postprzez dawidg2 » 11 Sie 2015 20:11

Kwestia montażu, mam i takie i takie w sumie 2 rodzaje betonowych. Plastikowe jest faktycznie droższe, trzeba robić opaskę betonową właśnie by nie wypłynęło. Można jeździć ale trzeba głębiej zamontować i zrobić zbrojoną płytę odciążającą. Akurat montowaliśmy w takim gruncie gdzie woda była na wysokości dna.

Betonowe kiedyś montowaliśmy na betonie, te to przeciekają trochę, ostatnio montowali nam takie z dnem, ale jak szczelność to nie wiem bo pełni rolę jako buforu na kanalizacji deszczowej.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Szamba betonowe, czy z tworzyw sztucznych?

Postprzez R » 15 Sie 2015 17:58

daex12 i mikolaj30 to zapewne jeden "spec" od reklamy... proponuje usunąć jego posty .

Awatar użytkownika
R
Młodszy operator

  • Posty: 123
  • Rejestracja: 17 Kwi 2010 11:01
  • Miejscowość: Mazury
  • Pochwały: 3

Maszyna: CAT 432E '10

Firma: PPH


Szamba betonowe, czy z tworzyw sztucznych?

Postprzez oskarO » 28 Sie 2015 11:33

Ja tylko dodam że mam betonowe od 3 lat, ostatnio sprawdzane i nic złego się nie dzieje

oskarO
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 19 Sie 2015 03:21
  • Miejscowość: Kraków

Maszyna: atlas 1304

Firma: budujkom


Szamba betonowe, czy z tworzyw sztucznych?

Postprzez korba71 » 28 Sie 2015 14:15

Powiedz co tam sprawdzaleś??? obkopaleś je dookoła albo może przelałeś do słoikow ?? Wejdz tam i zostań do konca wakacji , wyjdz jak zacznie sie szkoła.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej