wibako

studia

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

studia

Postprzez komat » 06 Wrz 2015 20:11

Witam.Chciałbym się was zapytać jakie studia byście polecili związane z koparkami ? Czy jest w o ogóle coś takiego. Siedzę w tej branży więc pasowało by studiować coś co mi się przyda w życiu. Proszę o poradę. Jestem z województwa małopolskiego.

komat
Fizol

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 16 Lis 2013 22:35

Maszyna: komatsu pw 160

Firma: usługi koparkoładowarką


Reklama

simmet

studia

Postprzez peckiel » 06 Wrz 2015 20:46

Mechatronika, robotyka, budownictwo, :mrgreen: Tak na szybko wymyśliłem
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


studia

Postprzez komat » 06 Wrz 2015 20:58

Teraz skończyłem technikum Mechatroniczne i tam były tylko takie podstawy hydrauliki, jak czytam oferty tych studiów to wszystko jest bardziej pod kątem właśnie programowania jakiś linii produkcyjnych robotyki itp. Wolał bym coś związane z naprawą koparek .

komat
Fizol

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 16 Lis 2013 22:35

Maszyna: komatsu pw 160

Firma: usługi koparkoładowarką


studia

Postprzez MARIO/MECALAC » 06 Wrz 2015 21:01

Idź do roboty jako mechanik. Więcej się nauczysz niż na studiach.

Po studiach roboty nie znajdziesz, teraz jeszcze masz okazje zacząć pracę
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


studia

Postprzez komat » 06 Wrz 2015 21:05

Pracuje na koparce cały czas chciałem coś zaocznie zrobić a przy okazji czegoś nauczyć

komat
Fizol

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 16 Lis 2013 22:35

Maszyna: komatsu pw 160

Firma: usługi koparkoładowarką


studia

Postprzez w.fubar » 06 Wrz 2015 21:52

Budowa maszyn... Ale bez sensu iść na 4-letnie studia jeśli chcesz siedzieć w warsztacie. Szkoda czasu, więcej się nauczysz w praktyce. Starczy popatrzeć na świeżych inżynierów chodzących po placach budów i potykających się o własne nogi. Mechatronika tak się ma do koparek jak kurs operatora do bycia operatorem. (sam skończyłem i pracowałem w zawodzie pół roku, mózg mi się zlasował i musiałem odejść, bo bym popełnił samobójstwo w miejscu pracy z powodu nudy) :-)

Sam za rok wybieram się na budownictwo.

Awatar użytkownika
w.fubar
Fachoperator

  • Posty: 541
  • Rejestracja: 20 Paź 2009 21:30
  • Miejscowość: Białystok/Norwegia
  • Pochwały: 11

Maszyna: CAT 308 + 305,5 + 301,7 + 906

Firma: .


studia

Postprzez peckiel » 07 Wrz 2015 19:51

Budowa maszyn... Ale bez sensu iść na 4-letnie studia jeśli chcesz siedzieć w warsztacie.

Idź do roboty jako mechanik. Więcej się nauczysz niż na studiach.

Kolega Wojtek i Mariusz mają rację. Jeżeli nie odbyłeś praktyk/stażu po technikum to spróbuj się wbić na takowe do jakiegoś serwisu maszyn. Tam zobaczysz czy chcesz to robić czy nie. Moim zdaniem po technikum musisz złapać praktykę. Jak będziesz kumaty to studia jedynie dla papierka będą ci potrzebne.
Jak będziesz dobry jako mechanik to po jakimś czasie będziesz miał dość koparek i sprzętu tego typu :mrgreen: No chyba, że jesteś zapaleńcem.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Re: studia

Postprzez komat » 07 Wrz 2015 20:29

Sprawa wygląda tak że nie chce być typowo mechanikiem bo razem z tatą prowadzimy małą firme mamy tam pare maszyn i jak wiadomo wszystko sie psuje. Podstawowe naprawy to tam nie ma problemu, tylko żeby sie coś więcej nauczyć.

komat
Fizol

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 16 Lis 2013 22:35

Maszyna: komatsu pw 160

Firma: usługi koparkoładowarką


studia

Postprzez MARIO/MECALAC » 07 Wrz 2015 20:39

Żeby coś więcej się nauczyć musisz iść do autoryzowanego serwisu. Tam Cię wyślą na szkolenia itp nauczą innych spraw związanych z typową naprawą maszyn. Na studiach będą kłaść Ci do głowy mnóstwo zbytecznych materiałów i mącić Ci w głowie. No chyba że chcesz projektować i wymyślać nowinki w Maszynach to czemu nie wtedy musisz iść. Ogółem jak dla mnie strata czasu
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Re: studia

Postprzez w.fubar » 07 Wrz 2015 21:19

komat napisał(a):Sprawa wygląda tak że nie chce być typowo mechanikiem bo razem z tatą prowadzimy małą firme mamy tam pare maszyn i jak wiadomo wszystko sie psuje. Podstawowe naprawy to tam nie ma problemu, tylko żeby sie coś więcej nauczyć.


No to uśmiechaj się do ludzi z branży. Choćby i do specjalistów z forum. Jak jesteś zaradny może ktoś Cie weźmie na przyuczenie... jak nie, to jeszcze będziesz musiał dopłacać. :szczerbaty:

Istnieje jeszcze chyba możliwość przyuczenia do zawodu jako dorosły, pod okiem mistrza i zdobycie czeladnika. Kiedyś tak próbowałem z kowalstwem, ale zabrakło czasu i zapału. Musiałbyś popytać w cechu. Tyle, że za taką imprezę, przynajmniej na początku nikt Ci nie zapłaci, a wręcz, jak już pisałem wyżej, Ty będziesz płacił mistrzowi za jego poświęcony czas. ;-)

Awatar użytkownika
w.fubar
Fachoperator

  • Posty: 541
  • Rejestracja: 20 Paź 2009 21:30
  • Miejscowość: Białystok/Norwegia
  • Pochwały: 11

Maszyna: CAT 308 + 305,5 + 301,7 + 906

Firma: .


studia

Postprzez peckiel » 07 Wrz 2015 21:28

Jeżeli tylko chcesz to wykorzystywać na własne potrzeby to nie wiem czy gra jest warta świeczki. Myślę, że jak jesteś kumaty to naprawiając swoje maszyny możesz dużo się nauczyć i będziesz wiedział jak korzystać z rad forumowych specjalistów.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Re: studia

Postprzez Cortez » 07 Wrz 2015 21:52

Nie wiem z jakiej części małopolski jesteś, ale na PWSZ w Nowym Sączu jest coś takiego jak mechatronika samochodowa. I to może mieć sens bo dowiesz się coś o mechatronice na pojazdach. Wiem auto to nie koparka ale zawsze bliżej to niż linia produkcyjna.

Cortez
Młodszy operator

Maszyna: Volvo

Firma: V.D.V


studia

Postprzez peckiel » 07 Wrz 2015 22:16

Nie wiem czy są jakieś studia typowo kształcące w kierunku maszyn budowlanych. Myślę, że nie bardzo. Może pogrzebać na jakiś górniczych uczelniach?
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


studia

Postprzez w.fubar » 07 Wrz 2015 23:30

Z tym że wciąż to strzelanie z armaty do wróbli. Studia nie uczą naprawy, studia w teorii mają wykształcić inżyniera, który jest w stanie zaprojektować i obliczyć nowe rozwiązania. Z resztą co my tu teoretyzujemy; http://kopaczka.pl/viewtopic.php?f=39&t=29251 masz tu kolegę przyszłego magistra, co to sobie koparkę konstruuje. Popytaj go o studia, to będziesz miał info z pierwszej ręki.

Awatar użytkownika
w.fubar
Fachoperator

  • Posty: 541
  • Rejestracja: 20 Paź 2009 21:30
  • Miejscowość: Białystok/Norwegia
  • Pochwały: 11

Maszyna: CAT 308 + 305,5 + 301,7 + 906

Firma: .


studia

Postprzez grzegorz200 » 08 Wrz 2015 00:25

jeśli masz czas i chęć, to rób studia.jeśli chcesz??to zatrudnij sie tak jak kolega wyżej pisał w serwisie..tylko licz sie , ze tam bedziesz pracował z jedną marką.niby wszystko jest takie same..ale jednak inne..dla naprawy sprzętów w swojej firmie, to gra nie warta swieczki.jest jeszcze jedna kwestia.( wiem to po sobie.ja skonczyłem mechanizację rolnictwa).przy obecnej szybkości postępu w branży mechanicznej..to po przesiedzeniu 4 lat, twoja wiedza będzie ..hmm mało aktualna.
części , serwis maszyn Bobcat.Sambron , MF ..666 601 687

grzegorz200
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 03 Kwi 2011 19:57
  • Miejscowość: podlaskie
  • Pochwały: 64

Maszyna: Bobcaty......:)


studia

Postprzez komat » 08 Wrz 2015 16:04

Dzięki za porady jeszcze przemyśle sprawę :)

komat
Fizol

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 16 Lis 2013 22:35

Maszyna: komatsu pw 160

Firma: usługi koparkoładowarką


studia

Postprzez dzierzan » 08 Wrz 2015 22:20

Na Politechnice Warszawskiej na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych jest specjalizacja maszyny robocze, ale tak jak koledzy wyżej piszą nie licz na jakichkolwiek studiach na praktyczne podejście. Są oczywiście przypadki fajnych, kumatych wykładowców, ale i tak dużo dużo więcej dowiesz się pracując w serwisie. No i licz się z tym, że na studiach może gdzieś na 3 roku zobaczysz koparkę :mrgreen: Pierwsze dwa lata przynajmniej na studiach technicznych to matematyka, fizyka, fizyka, matematyka i może trochę elektroniki i elektrotechniki :wink:

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej