wibako

Przewóz mini koparki

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Przewóz mini koparki

Postprzez Franek88 » 06 Wrz 2015 23:22

Witam. Mam parę pytań na które nie mogę znaleśc odpowiedzi. Mianowicie czy mogę bez uprawnień przewozić na wywrotce minikoparkę (gabarytowo wygląda mniej więcej tak jak ten model Caterpillar CAT 307) waga około 4t, przy czym DCM wywrotki to 18 t a ładowność to 8 t. Czy w takiej wywrotce muszę zmieniać tacho, czy w przypadku zarejestrowania na specjalny ominie mnie zmiana tachografów ?? Zna sie ktoś na takim temacie ??

Franek88
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 06 Wrz 2015 23:16

Maszyna: Caterpillar CAT 307

Firma: Kogucik


Reklama

simmet

Przewóz mini koparki

Postprzez PRI2013 » 07 Wrz 2015 21:06

Musisz mieć tacho + viatol + zaświadczenie o przewozie rzeczy na potrzeby własne :)

Awatar użytkownika
PRI2013
Operator

  • Posty: 231
  • Rejestracja: 17 Paź 2013 21:17
  • Miejscowość: Żyrardów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Volvo ecr25d

Firma: Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych


Przewóz mini koparki

Postprzez Franek88 » 07 Wrz 2015 21:47

Jak Takie zaświadczenie otrzymać ?? jest ono praktyczne czy może lepiej zrobić Kwalifikacje na przewóz rzeczy. Jeszcze odnośnie tacho jak często sie go zmienia jakie są koszta czy można jakoś ominać tacho np poprzez rejestracje wywrotki na typ specjalny ? :roll:

Franek88
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 06 Wrz 2015 23:16

Maszyna: Caterpillar CAT 307

Firma: Kogucik


Przewóz mini koparki

Postprzez PRI2013 » 08 Wrz 2015 22:05

Z tego co pamiętam to w Starostwie Powiatowym ale wpisz w google hasło i wszystko znajdziesz odnośnie tego zaświadczenia. To czy wolisz zaświadczenie na przewóz rzeczy czy kwalifikacje już zależy od Ciebie i od tego co potrzebujesz. Tacho tj. legalizacja, a ominąć go nie możesz w przypadku auta powyżej 3,5 t dmc.

Awatar użytkownika
PRI2013
Operator

  • Posty: 231
  • Rejestracja: 17 Paź 2013 21:17
  • Miejscowość: Żyrardów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Volvo ecr25d

Firma: Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych


Przewóz mini koparki

Postprzez dzierzan » 08 Wrz 2015 22:29

Możesz ominąć tacho w pojeździe powyżej 3,5t. Jeśli prowadzisz przewóz na potrzeby własne pojazdem lub zespołem pojazdów o DMC do 7,5t to tacho Cię nie obowiązuje, a jakaś lekka ciężarówka o DMC 7,5t może mieć około tych 4t ładowności.

EDIT: Szukałem jeszcze źródła na ten temat co by potwierdzić i zaktualizować tą informację i znalazłem coś takiego: http://www.gitd.pl/jazda-bez-tachografu. Więc niby to co napisałem się zgadza, ale tylko jeśli ten transport nie jest związany z żadną działalnością gospodarczą.

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


Przewóz mini koparki

Postprzez Franek88 » 09 Wrz 2015 15:33

Aha Czyli muszę się postarać albo o zaświadczenie w starostwie powiatowym, albo porostu zrobić kwalifikacji. A z Tym zaświadczeniem przewozu na potrzeby własne to jak jest, nie czepiają się np jak ktoś ma działalność gospodarczą i świadczy usługi wywrotką ?? I rozumiem że ominięcie tacho jest w moim przypadku nie mozliwe .

EDIT MODA :

Znalazłem takie coś tylko że jest napisane że na potrzeby międzynarodowe, na krajowe nie znalazłem to to samo czy musi być na krajowy ?? http://www.gitd.gov.pl/dla-przedsiebior ... woz-rzeczy
Ostatnio edytowany przez Franek88 09 Wrz 2015 18:02, edytowano w sumie 2 razy

Franek88
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 06 Wrz 2015 23:16

Maszyna: Caterpillar CAT 307

Firma: Kogucik


Przewóz mini koparki

Postprzez dzierzan » 09 Wrz 2015 17:00

Usługi możesz świadczyć normalnie, nie możesz tylko świadczyć usług transportowych, czyli nie możesz wystawiać faktur za transport. Od jakiegoś czasu nawet licencja jest już jedna czy to usługi krajowe, czy międzynarodowe więc wymagania pewnie też takie same.

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


Przewóz mini koparki

Postprzez Franek88 » 09 Wrz 2015 18:12

Aha widzę że siedzisz w temacie :) Czyli reasumując chcący świadczyć usługi wywrotką potrzebne mi jest zaświadczenie przewozu na potrzeby własne lub kwalifikacja, do tego viatol. Orientujesz się mniej więcej ile wynosi ubezpieczanie drogowe bo na jakimś cenniku znalazłem ze do samochodu ciężarowego którego DCM wynosi 18 T ubezpieczenie wynosi 2700 zł czy jest to kwota stała czy zależna od czegoś. I jeszcze takie pytanie jak bym miał wywrotkę zarejestrowaną na specjalną to rozumiem że unikam podatku drogowego ?? i wtedy posiadając zaświadczenie o przewozie na potrzeby własne lub kwalifikacje mogę również świadczyć usługi transportowe (nie koniecznie wystawiając faktury) ??

Franek88
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 06 Wrz 2015 23:16

Maszyna: Caterpillar CAT 307

Firma: Kogucik


Przewóz mini koparki

Postprzez MARIO/MECALAC » 09 Wrz 2015 19:33

Możesz komuś zawieźć ale nie możesz wystawiać faktury. Jak Cie ITD złapie mówisz że wieziesz to do siebie na potrzeby własne. Jedziesz dalej i modlisz się by nie jechali za Tobą, możesz w tedy zajechać do siebie jak masz po drodze, tak dla świętego spokoju.

To tak miedzy nami.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Przewóz mini koparki

Postprzez Franek88 » 09 Wrz 2015 19:59

Tak z tego sobie zdaje sprawę, ale pytałem o podatek drogowy i zarejestrowanie wywrotki na specjalną ?

Franek88
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 06 Wrz 2015 23:16

Maszyna: Caterpillar CAT 307

Firma: Kogucik


Przewóz mini koparki

Postprzez MARIO/MECALAC » 09 Wrz 2015 20:08

Wywrotkę nie tak łatwo zarejestrować jako specjalna. Podatku drogowego nie płacisz jak masz autopomoc tzw. lawetę. Od wszystkiego innego płacisz podatek drogowy
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Przewóz mini koparki

Postprzez Franek88 » 09 Wrz 2015 20:23

No na pewnie nie jest łatwo tylko jeżeli np kupił bym taka wywrotkę już zarejestrowaną to pytanie czy w momęcie kiedy będę przewoził jakiś materiał mając nawet przy tym kwalifikacje albo zezwolenie na przewóz rzeczy na potrzeby własne to czy nie będą się o to czepiać ??

Franek88
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 06 Wrz 2015 23:16

Maszyna: Caterpillar CAT 307

Firma: Kogucik


Przewóz mini koparki

Postprzez Franek88 » 11 Wrz 2015 14:07

A jeszcze takie jedno pytanie czy moge przewozić minikoparkę na wywrotce gdy w momencie załadowania na wywrotkę najwyższy punkt ma jakieś 390 cm ?? (koparka 250 cm oraz wysokość od ziemi do początku skrzyni ładunkowej 140cm) Gdzieś wyczytałem że wysokość nie może przekraczać 4 m ...

Franek88
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 06 Wrz 2015 23:16

Maszyna: Caterpillar CAT 307

Firma: Kogucik


Przewóz mini koparki

Postprzez MARIO/MECALAC » 11 Wrz 2015 18:54

Ale czego Ty się boisz? Zwracaj uwagę na wysokości wiaduktów itp. I już. Skoro masz 3.90 to czego trzęsiesz portkami? Bo czegoś tu nie rozumie
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Przewóz mini koparki

Postprzez Brandix » 11 Wrz 2015 20:20

Tak jak kolega MARIO/MECALAC napisał - nie masz się czego bać, ponieważ mieścisz się w tych 4 m. Jedynie musisz zwracać uwagę na ograniczenia wysokości przy tunelach, wiaduktach itp.
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Przewóz mini koparki

Postprzez Franek88 » 12 Wrz 2015 14:40

Nie tam że się od razu boje czy coś tylko się po prostu wole upewnić. A wiecie jak to jest z przystosowaniem wywrotki do odśnieżania, piaskarka czołownica i pług, wymagane sa jakieś dodatkowe pozwolenia jakiś dodatkowy przegląd, czy porostu można samemu przystosować naszą wywrotkę do odśnieżania ??

i czy taka wywrotka do odśnieżania może być z HDS ?? bo z tego co gdzieś wyczytałem to ponoć nie może byc ...

Franek88
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 06 Wrz 2015 23:16

Maszyna: Caterpillar CAT 307

Firma: Kogucik


Przewóz mini koparki

Postprzez Brandix » 12 Wrz 2015 16:10

Cytat z innego tematu ale związany z twoim pytaniem:
peckiel napisał(a):Z tego co mi wiadomo to montażem czołownicy i tego całego ustrojstwa musi zająć się tym wyspecjalizowana firma, która później wystawi ci papier, na którym napiszą że przekwalifikowali ci auto na specjalne. Tak było kiedyś jak mój znajomy Kamaza sobie na specjalny robił.
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Przewóz mini koparki

Postprzez Franek88 » 12 Wrz 2015 16:39

Tak też mi sie własnie wydawało, a nie wiesz czy po sezonie zimowym można taką wywrotką można nią normalnie świadczyć usługi transportowe ?? Kilka razy widziałem już wywrotkę zarejestrowana na specjalną przygotowana do zimowego utrzymania dróg, a nie ma wgl osprzętu do odśnieżania czyli pewnie tylko na zimę ktoś sobie montuje. Tylko czy są do tego potrzebne jakies zaświadczenia

Franek88
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 06 Wrz 2015 23:16

Maszyna: Caterpillar CAT 307

Firma: Kogucik


Przewóz mini koparki

Postprzez zbyszek1984 » 17 Wrz 2015 20:55

Lepiej się zastanów dobrze co chcesz tą wywrotką robić, zrobisz ją jako specjalistyczną to typowo pod usługi, będziesz musiał wystawiać faktury itp, a jak na potrzeby własne to będziesz woził "tylko dla siebie". Musisz przekalkulować co Ci będzie najlepiej opłacalne. Fakt faktem coś opłacać trzeba, a najlepiej nie mieć styczności z krokodylkami, bo oni potrafią być naprawdę upierdliwi.

zbyszek1984
Pomocnik operatora

  • Posty: 96
  • Rejestracja: 12 Cze 2009 19:01
  • Miejscowość: toruń
  • Pochwały: 6

Przewóz mini koparki

Postprzez Franek88 » 20 Wrz 2015 20:49

Kurs na przewóz rzeczy kosztuje około 2500 zł ta że wydaje mi sie że dal świętego spokoju lepiej go zrobić a nie kombinować. Wywrotka będzie służyć do przewozu mini koparki i czasem do jakiś niewielkich zleceń osób prywatnych (przywóz wywóz ziemi, piasku, żwiru). Tylko chciałbym przystosować moją wywrotkę również do odśnieżania w zimie, natomiast w lecie do innych prac czy jedno z drugim sie nie wyklucza ??

Franek88
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 06 Wrz 2015 23:16

Maszyna: Caterpillar CAT 307

Firma: Kogucik


Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej