wibako

Minikoparka czy Koparka

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Minikoparka czy Koparka

Postprzez Franek88 » 05 Paź 2015 13:31

A nie ma czegoś takiego jak papierek na potrzeby własne tak tak samo jak w przypadku przewozu na potrzeby własne ?? Odnoście kontroli BHP to przez 10 lat pracy na budowie jeszcze ani jednej nie miałem, ponieważ robię tylko u osób prywatnych a tutaj kontrola przyjedzie tylko wtedy jak jakiś pseudo sąsiad zadzwoni. Kontrole z tego co wiem od znajomych po fachu są dosć często na zleceniach z przetargu gdzie jest 5 podwykonawców. Ale skoro tak mówisz że potrzeba papierek to dla bezpieczeństwa będę musiał go zrobić kurs tylko mam nadzieje że trafie na jakiegoś dobrego szkoleniowca a nie że kurs będzie wyglądał tak jak robiłem kurs na wózek widłowy i teleskopówkę :wall:

Na teleskopówce coś pojeździłem ale zdecydowanie za mało, a na wózek widłowy wsiadłem zrobiłem dwie ósemki i zapytali jak długo jezdziłem na wózku to powiedziałem że jeździłem na składzie w Niemczech i od razu mi podbili ale to akurat było mi na rękę.

Franek88
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 06 Wrz 2015 23:16

Maszyna: Caterpillar CAT 307

Firma: Kogucik


Reklama

simmet

Minikoparka czy Koparka

Postprzez Piotr mc 85 » 05 Paź 2015 15:11

Franek88 napisał(a):A nie ma czegoś takiego jak papierek na potrzeby własne tak tak samo jak w przypadku przewozu na potrzeby własne ??

Nie ma, wielu robi na potrzeby własne i każdy musi mieć stosowne uprawnienia do sprzętu na jakim pracuje.
Franek88 napisał(a): Kontrole z tego co wiem od znajomych po fachu są dosć często na zleceniach z przetargu gdzie jest 5 podwykonawców.

Na takich budowach to nawet na betoniarkę trzeba mieć uprawnienia bo kontrole zdecydowanie występują częściej.

Co do nazewnictwa koparek to producenci minikoparki kwalifikują do 8 ton a MIDI to przedział pow. 8 do 13 ton.
Pozdrawiam Piotr

Piotr mc 85
Fachoperator

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 16 Cze 2008 22:26
  • Miejscowość: Jaźwina
  • Pochwały: 34

Maszyna: VOLVO L150E, XCMG ZL50GCE, Hanomag55D,W K611, CAT 301.5

Firma: Kopalnia


Re: Minikoparka czy Koparka

Postprzez Jarewa » 05 Paź 2015 21:28

Na dużych budowach są stali BHP-owcy i nawet nie dopuszczą a wręcz wygonią za brak nawet parę papierków a kkasku i kamizelki nie wspomnę.

Ostatnio nawet ktoś pisał ze wymagał "przeglądów serwisowych"- oczywiście cień prawdy w tym jest.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Minikoparka czy Koparka

Postprzez w.fubar » 05 Paź 2015 21:43

Jarewa napisał(a):Ostatnio nawet ktoś pisał ze wymagał "przeglądów serwisowych"- oczywiście cień prawdy w tym jest.



Będzie i to normą. Na północy już jest. Maszyny przechodzą przegląd co roku, jak UDT do wózków i dźwigów w Polsce.

Awatar użytkownika
w.fubar
Fachoperator

  • Posty: 541
  • Rejestracja: 20 Paź 2009 21:30
  • Miejscowość: Białystok/Norwegia
  • Pochwały: 11

Maszyna: CAT 308 + 305,5 + 301,7 + 906

Firma: .


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej