wibako

Zakup koparko-ładowarki

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Zakup koparko-ładowarki

Postprzez Budmac » 19 Paź 2015 22:06

Na początku z racji tego, że jestem tu nowy wypadałoby się przywitać, co właśnie czynię Witam wszystkich i z góry proszę o cierpliwość i wyrozumiałość.
Panowie jak w temacie, już jakiś czas przeglądam to forum coś niecoś wiem, ale to wciąż mało. Planuje zakup używanej koparko ładowarki jcb 3cx finanse pozwalają jedynie na zakup rocznika maksymalnie 2006, 2007. Proszę o wskazanie linka o ile taki istnieje z poradami a jeśli nie to o rady, na co zwrócić uwagę, co i jak przetestować by nie kupić maszyny w cudzysłowie jak ta studnia bez dna, w której cały czas coś będzie się psuło. Zdaję sobie sprawę, że maszyna z tego rocznika ma już praktycznie 10 lat i nie obędzie się bez kosztów, ale jak każdy kupujący liczę na jak najmniejszy wkład finansowy przynajmniej na początku jej użytkowania.
Wiem już z racji tego, że ogólnie lubię bajery w maszynach jak również z rozmowy ze znajomymi, którzy mają takie kopareczki jak i koparki CATA, że na pewno będzie ona sterowana joystikami jeden i drugi stwierdził, że operator duszę może oddać a wajchami tak sprawnie tego samego nie zrobi, co na joystickach. Oczywiście stan wizualny luzy itd. Czytałem też o stall teście a co z hydrauliką, skrzynią itd. Jak to przetestować? Czy np. tak jak w samochodach osobowych ze skrzynią automatyczna zapach spalonego oleju” świadczy” o fatalnym stanie skrzyni? Ok jak na jeden post to i tak już chyba za dużo bazgrolę z góry dziękuję za pomoc. Mam jeszcze trochę pytań, ale to już później.

Budmac
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 19 Paź 2015 20:40

Maszyna: JCB 3CX

Firma: Budmac


Reklama

simmet

Zakup koparko-ładowarki

Postprzez wojtas4327 » 19 Paź 2015 22:14

Budmac napisał(a): że operator duszę może oddać a wajchami tak sprawnie tego samego nie zrobi, co na joystickach


Gówno prawda, ale to tylko moje zdanie. Są "+" i "-" jednej i drugiej opcji i pewnie tyle co operatorów to opinii , najlepiej samemu spróbować i się przekonać. Swoją drogą jak puszczone jest sterowanie przez fotel obrotowy??

wojtas4327
Młodszy operator

Maszyna: BENMAC 3.08 R, HANOMAG 55C, LIEBHERR 902, SCANIA T143H

Firma: Ciasna


Zakup koparko-ładowarki

Postprzez MARIO/MECALAC » 19 Paź 2015 22:15

Co ze skrzynią to byś wiedział po Stall teście, wiedział byś również gdzie założyć temat, oraz znał byś hyz wszystkie linki z porównaniami oraz opisami. Ściemniasz pięknie. A kto Ci powiedział że wajchami nie da się tak samo zrobić jak dżojami? Jak byś dobrze doczytał to byś wiedział ile kosztuje naprawa wajchy a ile dżoja.


Jeszcze jedna kwestia. zapytaj się tych co dusze oddali za dżoje czy im jest tak łatwo się wygrzebać jak z wajchami.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Zakup koparko-ładowarki

Postprzez wojtas4327 » 19 Paź 2015 22:18

Tak na marginesie "wajchy" to są w WARYNIAKU a w nowszych maszynach jaka to różnica??

wojtas4327
Młodszy operator

Maszyna: BENMAC 3.08 R, HANOMAG 55C, LIEBHERR 902, SCANIA T143H

Firma: Ciasna


Zakup koparko-ładowarki

Postprzez wojtas4327 » 19 Paź 2015 22:21

wojtas4327 napisał(a):Jeszcze jedna kwestia. zapytaj się tych co dusze oddali za dżoje czy im jest tak łatwo się wygrzebać jak z wajchami.


też chciałem to napisać ale nie trafiło sie pracować na 3cx z dżojami a wujek gogle pokazuje że jest dodatkowy dżoj do przedniej łyżki, czy źle myśle?

https://www.google.pl/search?q=jcb+3cx+ ... KoVwfWs%3D

Przepraszam że post pod postem ale jestem prosty człek i cytować i edytować na raz nie potrafię.

wojtas4327
Młodszy operator

Maszyna: BENMAC 3.08 R, HANOMAG 55C, LIEBHERR 902, SCANIA T143H

Firma: Ciasna


Zakup koparko-ładowarki

Postprzez Brandix » 19 Paź 2015 22:26

Co do dźwigni i Joysticków - kwestia przyzwyczajenia - pracuję i na tym i na tym - jest mi to obojętne (na obu praca idzie płynnie i sprawnie, ręce też się nie męczą). Zważ na system Joysticków w Jcb - nie da się jednocześnie używać tylnej i przedniej łyżki (przydaje się przy wyciąganiu się z opresji).

Wojtas - to zależy od wersji... Jeśli jest zwykły system EasyControl to joye przy fotelu obslugują łyżkę z tyłu a przednia jest sterowana dźwignią. Jeśli jest AdvancedEasyControl to przednia łyżka może być sterowana przy pomocy joysticka (prawego) - po zmianie ustawienia przełącznika.
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Zakup koparko-ładowarki

Postprzez Budmac » 19 Paź 2015 22:39

ojjjo jo nie ma to jak polska gościnność i kubeł zimnej wody.
A co z przednią łyżką i krokodylem może sie mylę ale chyba lepiej sterować mając jedną a nie dwie gałki.

Budmac
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 19 Paź 2015 20:40

Maszyna: JCB 3CX

Firma: Budmac


Zakup koparko-ładowarki

Postprzez Brandix » 19 Paź 2015 22:46

Tu nie chodzi o gościnność tylko o stosowanie się do regulaminu... (ten temat powinien być w innym dziale - ten dział dotyczy pomocy technicznej) a poza tym na forum jest wieeeele tematów w tej sprawie.

Co do dwóch dźwigni - zależy od wprawy (w caterpillarze obsługuję zamykanie lyżki i szczeki jednocześnie jedna ręką) chociaż w jcb jest to mniej wygodne - przy pracy szczęką trzeba użyć dwóch rąk (ale spokojnie do opanowania - miałem okazję pracować przez chwilę jcb i nie miałem z tym źadnych problemów).
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Zakup koparko-ładowarki

Postprzez Budmac » 19 Paź 2015 22:46

Piszę to z małego ale własnego doświadczenia sterowałem starszymi i nowymi modelami ładowarek teleskopowych marki MERLO i zdecydowanie lepiej mieć do dyspozycji 2 joystiki niż kilka gałek.

Budmac
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 19 Paź 2015 20:40

Maszyna: JCB 3CX

Firma: Budmac


Zakup koparko-ładowarki

Postprzez Budmac » 19 Paź 2015 22:54

Czytając jeszcze raz na spokojnie wasze komentarze odnoszę wrażenie że nowy w waszych kręgach jest nie mile widziany. "co on tu robi skoro nie wie takich podstaw " No cóż każdy kiedyś raczkował przynajmniej tak mi się wydaje. Dzięki za cenne uwagi.

Budmac
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 19 Paź 2015 20:40

Maszyna: JCB 3CX

Firma: Budmac


Zakup koparko-ładowarki

Postprzez MARIO/MECALAC » 20 Paź 2015 07:42

Kolego tu nie chodzi o zniechęcanie, ale sam napisałeś że dużo wyniosłeś z forum itp. My się tylko czepiamy regulaminu i pomagamy doradzić jaki sprzęt będzie najlepszy i w miarę tani w eksploatacji.

Zadzwoń do Interhandlera i się zapytaj o koszt regeneracji "wajch" oraz o naprawę dżojstika. To siądziesz i przyznasz nam rację. Druga kwestia przedni rekini sterowanie nim, to żaden problem. Wystarczy dniówka szczera i masz już wprawę do obsługi jedną ręką.

Starsze maszyny w sterowaniu przegrywają z nowszymi maszynami i dużo wygodniej się steruje.

Po pracy przeniosę temat.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Zakup koparko-ładowarki

Postprzez Hipo » 20 Paź 2015 21:32

Wez pod uwage ze jak będzie trzeba podkopac sie bardzo blisko maszyny albo bardzo gleboko to na joyach to bedzie meka, nie wyobrazam sobie operowania przy rekach wykreconych do tylu jak trzeba wstac i sie wychylic.
Ostatnii kopalem studnie na 5-5,5m w spod, bez wychylania sie nie daloby rady. A sam dol i tak musial mi czlowiek pokazywac bo ponizej 4m ramie ginie z pola widzenia w wykopie.

Awatar użytkownika
Hipo
Fachoperator

  • Posty: 922
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 21:05
  • Miejscowość: Jarosław
  • Pochwały: 9

Maszyna: 3CX Contractor '08
4CX Sitemaster '07
8030 ZTS '06

Firma: ..,,__--(::) - -__,,..


Zakup koparko-ładowarki

Postprzez Jarewa » 25 Paź 2015 11:52

Budmac napisał(a):finanse pozwalają jedynie na zakup rocznika maksymalnie 2006, 2007. Proszę o wskazanie linka o ile taki istnieje z poradami a jeśli nie to o rady, na co zwrócić uwagę, co i jak przetestować by nie kupić maszyny w cudzysłowie jak ta studnia bez dna, w której cały czas coś będzie się psuło.



To był przełomowy rok szukaj na silnikach Perkinsa.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Zakup koparko-ładowarki

Postprzez Hipo » 25 Paź 2015 17:14

A dlaczego akurat Perkins? DieselMax nie jest wcale taki zły, i wcale tak nie siorbie paliwa strasznie. A sporo mocniejszy jest przy niskich obrotach.

Awatar użytkownika
Hipo
Fachoperator

  • Posty: 922
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 21:05
  • Miejscowość: Jarosław
  • Pochwały: 9

Maszyna: 3CX Contractor '08
4CX Sitemaster '07
8030 ZTS '06

Firma: ..,,__--(::) - -__,,..


Re: Zakup koparko-ładowarki

Postprzez Jarewa » 25 Paź 2015 18:32

DieselMax jest jeszcze nie taki uznany jak Perkins a po drugie to przy tym roczniku nie wiadomo co kupisz i trzeba raczej myśleć o częściach gdzie Perkins wygrywa bo do niego kupisz wszędzie i nawet zamienniki a do silnika jcb tylko oryginał.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Zakup koparko-ładowarki

Postprzez Hipo » 25 Paź 2015 19:39

Co fakt to fakt, na paździerza zawsze można trafić. Ja sobie chwale generalnie DM, ostatnio przy młotku i wybieraniu gruzu z wykopu wyszło mi średnio 3,5l/h :)

Awatar użytkownika
Hipo
Fachoperator

  • Posty: 922
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 21:05
  • Miejscowość: Jarosław
  • Pochwały: 9

Maszyna: 3CX Contractor '08
4CX Sitemaster '07
8030 ZTS '06

Firma: ..,,__--(::) - -__,,..


Re: Zakup koparko-ładowarki

Postprzez Jarewa » 25 Paź 2015 22:42

Też sobie chwale zero usterek :wink: co nie zmienia faktu bo mieliśmy maszyny od nowosci, praktycznie moja ma już nabite 8tyś mth a twoja ile bo ten sam rocznik?

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Zakup koparko-ładowarki

Postprzez Hipo » 26 Paź 2015 06:43

Moja dochodzi do 8600 juz, tez zero usterek, jedynie pompa byla uszczelniana bo zaczelo lac na uszczelniaczu walka. No i nowa podajaca bo w starej membrana pekla.

Awatar użytkownika
Hipo
Fachoperator

  • Posty: 922
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 21:05
  • Miejscowość: Jarosław
  • Pochwały: 9

Maszyna: 3CX Contractor '08
4CX Sitemaster '07
8030 ZTS '06

Firma: ..,,__--(::) - -__,,..


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej