wibako

Dokumentacja a praca w UK . Może ktoś pomoże

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Dokumentacja a praca w UK . Może ktoś pomoże

Postprzez pawelnrg » 22 Lis 2015 01:19

to musiałem skopiować:

===========================================================================
Mosaic

180 Digger Driver CPCS - £22.00 p/h

Job description

We require 2 x 180 Digger Drivers for the beginning of a contract.

CANDIDATE
Good Timekeeping
Previous Experience
References
CPCS
PPE
Good Attitude


WE OFFER

Weekly Pay
Top Rates
Good Run of Work
Regular Work


Please register on our website for a during work hours callback.
===================================================================================

a niżej to taka przeciętną oferta.

===================================================================================
Avolon Recruitment Agency

360 OPERATOR HORSHAM

Job description

Job description

Avolon Construction are looking for an experienced 360 op for a 3t mini digger in Horsham.

Its paying £16.00PH DOE

You must have CPCS, previous experience is essential.

PLEASE CONTACT TODAY FOR A START

Main duties:

•Reviewing enquiry documentation to fully determine and understand the conditions set out.
•You will need to be able to work use and set up Trench Boxes, Drag Boxes, and Manhole Boxes.
•Work as part of a ground work team.
Other skills/qualifications required

Skills/Experience:

•To be able to work from Drawings.
•An excellent communicator.
•Able to work as part of a team yet willing to work independently.
•At least 5 year ’s Experience needed.

TO APPLY PLEASE CALL 01403597077 OR TEXT 07585000268

AVOLON GROUP

pawelnrg
Pomocnik operatora

  • Posty: 66
  • Rejestracja: 10 Cze 2011 02:25

Reklama

simmet

Dokumentacja a praca w UK . Może ktoś pomoże

Postprzez dawidg2 » 22 Lis 2015 02:41

Kolego lupos, czyli wychodzi Ci koło 1000£ na tydzień? (Mogłem się kropnac w obliczeniach)

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Dokumentacja a praca w UK . Może ktoś pomoże

Postprzez mm1234 » 22 Lis 2015 10:13

W Angli dziwny jest system podatkowy , u nas odejmujesz od brutto ok 30% i masz netto , a w Angli czasem ci zabierają 0 podatku , czasem 20% , czym więcej zarabiasz tym więcej zabierają i takie tam , ja w 2 miesiące wciąż tego nie rozumiałem :D jak nie wyrobiłem 38h tygodniowo to miałem 0% podatku i te 6.5 ( najniższa wtedy teraz jest 6.8 podobno ) było moim netto , jak przekroczyłem 38h to wchodziło chyba 20% podatku a więcej jak 44h tygodniowo nigdy nie miałem więc nie wiem co dalej...

ważną sprawą panowie jak ktoś tam jedzie czy na koparkę czy nie są ciuchy -w Angli 90% pracodawców wymaga ciuchów BHP ( kurtka odblaskowa , buty z noskiem , nocnik vel kask itp ) a jeśli nie idziesz na kontrakt to albo musisz mieć je we własnym zakresie albo kupujesz od nich więc jak ktoś się tam wybiera to weźcie sobie te ciuchy bo mnie np za byle jaki skafander roboczy agencja skasowała chyba 50 F :D To było niemiłe zaskoczenie w Polsce wszędzie gdzie nie poszedłem na start dawali ciuchy , kamizelki itp a w Angli ciuchy dają jak idziesz na kontrakt a przy tymczasówkach prawie nigdy...

no i przerwy często są niepłatne szczególnie przy tymczasówkach w pracy siedzisz 8h a płatne masz 7,5.....

mm1234
Pomocnik operatora

  • Posty: 90
  • Rejestracja: 31 Mar 2014 21:25

Maszyna: tih 445h

Firma: narazie brak


Dokumentacja a praca w UK . Może ktoś pomoże

Postprzez lupos » 22 Lis 2015 10:46

Tak prawie 1000 przed podatkiem a po 700. 300 zabierają w tym podatek , na ubezpieczenie zdrowotne, na mojego holidaya, oplata za prowadzenie tych obliczeń ( payroll company), jakieś ubezpieczenie, dodatkowo to tak kolorowo nie jest z tym zatrudnieniem ( pracuje przez agencje rozliczany przez umbrella company) czyli prawie żadnych praw nie masz no ale i tak lepiej niż w Polsce mi się pracowało. Jeśli chodzi o bhp to tak buty z noskiem , kask , kamizelka tyle wymagają na zwykłej budowie. Przy budowie drogi i żwirowni cały na pomarańczowo lub żółto. Buty 10f kamizelka 4f kask 15f.


EDIT MODA:


pawelnrg napisał(a):to musiałem skopiować:

===========================================================================
Mosaic

180 Digger Driver CPCS - £22.00 p/h

Job description

We require 2 x 180 Digger Drivers for the beginning of a contract.

CANDIDATE
Good Timekeeping
Previous Experience
References
CPCS
PPE
Good Attitude


WE OFFER

Weekly Pay
Top Rates
Good Run of Work
Regular Work


Please register on our website for a during work hours callback.
===================================================================================

a niżej to taka przeciętną oferta.

===================================================================================
Avolon Recruitment Agency

360 OPERATOR HORSHAM

Job description

Job description

Avolon Construction are looking for an experienced 360 op for a 3t mini digger in Horsham.

Its paying £16.00PH DOE

You must have CPCS, previous experience is essential.

PLEASE CONTACT TODAY FOR A START

Main duties:

•Reviewing enquiry documentation to fully determine and understand the conditions set out.
•You will need to be able to work use and set up Trench Boxes, Drag Boxes, and Manhole Boxes.
•Work as part of a ground work team.
Other skills/qualifications required

Skills/Experience:

•To be able to work from Drawings.
•An excellent communicator.
•Able to work as part of a team yet willing to work independently.
•At least 5 year ’s Experience needed.

TO APPLY PLEASE CALL 01403597077 OR TEXT 07585000268

AVOLON GROUP

Jeśli chodzi o to pierwsze ogłoszenie to na koparko-ładowarkę mało jest operatorów dlatego takie stawki. Przede wszystkim praca w mieście często na krótki okres czasu . Drugie jest na obrotówkę wiadomo wyższe pieniążki ale nie będziesz przeprowadzał się do innego miasta na dwa może trzy miesiące a później co. Ja szukam w swojej okolicy więc takiego wyboru nie ma i nie każda agencja zatrudni obcokrajowca. Wymagania to znakomita komunikacja, czytanie dokumentu technicznego 5 lat doświadczenia a oni lubią sprawdzać i dzwonić po agencjach, wypożyczalniach maszyn by sprawdzić Cie ale jak ich ciśnie że na już jest operator potrzebny to kto pierwszy ten lepszy czy ma doświadczenie czy nie. Ważne ze jesteś i tyle to Cie nie sprawdzają. Jak zacząłem prace tu gdzie pracuje to przez pierwsze 2 tygodnie było 5 operatorów to ani jeden nie został bo albo się nie nadawał albo wjechał w magazyn albo coś zepsuł. Późnej przerzucili mnie gdzie indziej i podobna sytuacja porobili chwile i nie nadaje się bo jak by nie było dla anglika te 14.5 czy 15 to shit money i nie będą robić. Wola siedzieć w domu. Tu zasada jest prosta im wyższa stawka tym krótszy okres pracy.
Ostatnio edytowany przez MARIO/MECALAC, 22 Lis 2015 13:45, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Zabronione jest pisanie posta pod własnym postem jeżeli od ostatniego nie upłynęło 24h - w takim przypadku należy skorzystać z opcji edycji ostatniej wiadomości.

lupos
Fizol

  • Posty: 32
  • Rejestracja: 11 Mar 2012 10:47

Maszyna: Volvo 140 ec, 220 ec, kubota 55

Firma: Rock


Dokumentacja a praca w UK . Może ktoś pomoże

Postprzez MARIO/MECALAC » 22 Lis 2015 13:50

lupos, Przypominam o stosowaniu się do regulaminu.

II. POSTY:
1. Obowiązuje NETYKIETA, kulturalny język polski w poprawnej formie gramatycznej i składniowej.

Proszę się nie zasłaniać że jesteś w Anglii bo jak poprawiałem post to widziałem Polskie znaki ż ć ę. Więc jak się zapomnisz to umiesz pisać po Polsku. Kolejny post nie stosowny do regulaminu będzie skutkował ostrzeżeniem ale już nie pisemnym.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Re: Dokumentacja a praca w UK . Może ktoś pomoże

Postprzez pawelnrg » 22 Lis 2015 13:56

dawidg2 napisał(a):Kolego lupos, czyli wychodzi Ci koło 1000£ na tydzień? (Mogłem się kropnac w obliczeniach)


albo więcej. Zależy jaki masz tydzień. Ja na walcu na budowie drogi 58 - 66 godzin....

mm1234 napisał(a):W Angli dziwny jest system podatkowy , u nas odejmujesz od brutto ok 30% i masz netto , a w Angli czasem ci zabierają 0 podatku , czasem 20% , czym więcej zarabiasz tym więcej zabierają i takie tam , ja w 2 miesiące wciąż tego nie rozumiałem jak nie wyrobiłem 38h tygodniowo to miałem 0% podatku i te 6.5 ( najniższa wtedy teraz jest 6.8 podobno ) było moim netto , jak przekroczyłem 38h to wchodziło chyba 20% podatku a więcej jak 44h tygodniowo nigdy nie miałem więc nie wiem co dalej...


to proste:

-jeśli jesteś zatrudniony: to proste masz 10 000 kwotę wolną od podatku a pracodawca od razu stara Ci się obliczyć właściwy podatek, dlatego masz mu pokazywać ile zarobiłeś u poprzedniego pracodawcy kwitek p45 czy coś takiego. jeśli w danym roku nie masz szans zarobić 10 000 nie pobierają od Ciebie żadnego podatku!!! jeśli w danym tygodniu zarobiłeś mniej niż jakoś 110 f nie pobierają składki na ubezpieczenie. wszystkie wydatki związane z pracą odejmujesz od podstawy do opodatkowania tj: ciuchy,(tez majtki, skarpetki, szalik, bluza polarowa, okulary, .... , - jeśli oczywiście zakładasz je do pracy). Jeśli praca jest poza miejscem twojego zamieszkania na nie dłużej niż 2 lata to : przejechane kilometry 40p za mile do 10 000 potem 20p za mile, i uwaga: żarcie!! 5f jeśli poniżej 8 godzin. 10f jeśli powyżej 10godzin i jeśli opuszczasz dom przed 6 rano extra 5 f na śniadanie. Wszystko możesz rozliczać na bieżąco do każdej wypłaty lub na koniec roku podatkowego. W zeznaniu rocznym piszesz ewentualne wydatki rozliczone wcześniej.
-jeśli jesteś samo zatrudniony podatek 20% od każdej wypłaty do tego prawie 4 f tygodniowo ubezpieczenia społecznego. a wszystkie wydatki rozliczasz na koniec roku.

pawelnrg
Pomocnik operatora

  • Posty: 66
  • Rejestracja: 10 Cze 2011 02:25

Re: Dokumentacja a praca w UK . Może ktoś pomoże

Postprzez lupos » 22 Lis 2015 14:08

MARIO/MECALAC napisał(a):lupos, Przypominam o stosowaniu się do regulaminu.

II. POSTY:
1. Obowiązuje NETYKIETA, kulturalny język polski w poprawnej formie gramatycznej i składniowej.

Proszę się nie zasłaniać że jesteś w Anglii bo jak poprawiałem post to widziałem Polskie znaki ż ć ę. Więc jak się zapomnisz to umiesz pisać po Polsku. Kolejny post nie stosowny do regulaminu będzie skutkował ostrzeżeniem ale już nie pisemnym.

Raz piszę z komputera raz z komórki tam gdzie masz więcej liter ,,polskich'' to znaczy że używam komputera poza tym myślałem że mogę pomoc odpowiadając na ten post poprzez udzielenie informacji jak jest ale widzę że pierwsze muszę udać się na dodatkowe lekcje języka polskiego Tobie też polecam więc przestane się wypowiadać bo nie ma to najmniejszego sensu ze względu na Ciebie.
Pamiętaj chciałem tylko pomóc mnie nikt nie pomógł jak jechałem tutaj więc chociaż ja chciałem ale jak to się mówi wszędobylska cenzura i ograniczenia. :ok:


EDIT MODA :


pawelnrg napisał(a):
dawidg2 napisał(a):Kolego lupos, czyli wychodzi Ci koło 1000£ na tydzień? (Mogłem się kropnac w obliczeniach)


albo więcej. Zależy jaki masz tydzień. Ja na walcu na budowie drogi 58 - 66 godzin....

mm1234 napisał(a):W Angli dziwny jest system podatkowy , u nas odejmujesz od brutto ok 30% i masz netto , a w Angli czasem ci zabierają 0 podatku , czasem 20% , czym więcej zarabiasz tym więcej zabierają i takie tam , ja w 2 miesiące wciąż tego nie rozumiałem jak nie wyrobiłem 38h tygodniowo to miałem 0% podatku i te 6.5 ( najniższa wtedy teraz jest 6.8 podobno ) było moim netto , jak przekroczyłem 38h to wchodziło chyba 20% podatku a więcej jak 44h tygodniowo nigdy nie miałem więc nie wiem co dalej...


to proste:

-jeśli jesteś zatrudniony: to proste masz 10 000 kwotę wolną od podatku a pracodawca od razu stara Ci się obliczyć właściwy podatek, dlatego masz mu pokazywać ile zarobiłeś u poprzedniego pracodawcy kwitek p45 czy coś takiego. jeśli w danym roku nie masz szans zarobić 10 000 nie pobierają od Ciebie żadnego podatku!!! jeśli w danym tygodniu zarobiłeś mniej niż jakoś 110 f nie pobierają składki na ubezpieczenie. wszystkie wydatki związane z pracą odejmujesz od podstawy do opodatkowania tj: ciuchy,(tez majtki, skarpetki, szalik, bluza polarowa, okulary, .... , - jeśli oczywiście zakładasz je do pracy). Jeśli praca jest poza miejscem twojego zamieszkania na nie dłużej niż 2 lata to : przejechane kilometry 40p za mile do 10 000 potem 20p za mile, i uwaga: żarcie!! 5f jeśli poniżej 8 godzin. 10f jeśli powyżej 10godzin i jeśli opuszczasz dom przed 6 rano extra 5 f na śniadanie. Wszystko możesz rozliczać na bieżąco do każdej wypłaty lub na koniec roku podatkowego. W zeznaniu rocznym piszesz ewentualne wydatki rozliczone wcześniej.
-jeśli jesteś samo zatrudniony podatek 20% od każdej wypłaty do tego prawie 4 f tygodniowo ubezpieczenia społecznego. a wszystkie wydatki rozliczasz na koniec roku.


Obowiązująca kwota wolna od podatku 10600 . Nie pracodawca tylko Revenue (coś na urząd skarbowy) wszystko co z podatkiem to tam się trzeba zgłaszać. Ja nigdy nie pokazałem żadnego p45 dostajesz tylko kartkę do wypełnienia :
a) czy to jest twoja pierwsza praca od zaczęcia roku podatkowego
b)czy to jest twoja jedyna praca
C) czy masz oprócz tej inną
w dwóch pierwszych do 20 % podatku ponadto jak nie przekroczysz progu kwoty wolnej od podatku sami Ci zwracają
w trzeciej opcji od razu dostajesz 40 % podatku bo raz tak zaznaczyłem i odkręciłem po 3 tygodniach.
Wystarczyło napisać do Revenue emaila że mam zły próg podatkowy i zmienili mi na 20% podatek z tych 3 tygodni oddali czyli jakieś 150 F.
Jeśli chodzi o mile to do 10000 tysiecy 45 p po wyżej 20 p. A na żarcie to zależy od firmy która Cię rozlicza w jednej musisz mieć paragon w drugiej nie i masz tak że jak jesteś powyżej 10 h poza domem a nie w pracy czyli wychodzisz z domu o 5 do pracy jedziesz 45 min zaczynasz pracę o 6 kończysz o 17 i godzinę wracasz masz 18:00 czyli 13 h poza domem jeśli jesteś do 8 ha poza domem to 5 F na dzień

lupos
Fizol

  • Posty: 32
  • Rejestracja: 11 Mar 2012 10:47

Maszyna: Volvo 140 ec, 220 ec, kubota 55

Firma: Rock


Dokumentacja a praca w UK . Może ktoś pomoże

Postprzez MARIO/MECALAC » 22 Lis 2015 14:57

Jak byś stosował się do regulaminu forum który akceptowałeś przy zakładaniu konta to bym się nie czepiał.

Ja nie muszę uczyć się polskiego więc twoja uwaga na mnie nie działa.

Wystarczy Przeczytać post z dwa razy przed kliknięciem dodania i nie będzie problemów.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Dokumentacja a praca w UK . Może ktoś pomoże

Postprzez pawelnrg » 22 Lis 2015 15:11

Dzięki za podanie dokładnych kwot. hmmm papiery dajesz pracodawcy. Mi na słowo nie uwierzyli. Tak niestety podpadam pod opcje #C. ale coś-tam coś-tam nie jest aż tak źle. Do tego roku byłem głownie na samozatrudnieniu i najbardziej mi się podobał ten sposób rozliczeń.

pawelnrg
Pomocnik operatora

  • Posty: 66
  • Rejestracja: 10 Cze 2011 02:25

Re: Dokumentacja a praca w UK . Może ktoś pomoże

Postprzez lupos » 22 Lis 2015 15:35

pawelnrg napisał(a):Dzięki za podanie dokładnych kwot. hmmm papiery dajesz pracodawcy. Mi na słowo nie uwierzyli. Tak niestety podpadam pod opcje #C. ale coś-tam coś-tam nie jest aż tak źle. Do tego roku byłem głownie na samozatrudnieniu i najbardziej mi się podobał ten sposób rozliczeń.

Tak na samozatrudnieniu wychodzi się najlepiej ale coś ma się zmienić od przyszłego roku podatkowego czyli od kwietnia 2016 coraz to trudniej będzie o pracę na samozatrudnienie ponieważ rząd chcę mieć z tego większy zysk coś mi anglik wspominał o tym że niektóre agencje już nie chcą na samozatrudnienie najmować pracownika.

EDIT MODA :


MARIO/MECALAC napisał(a):Jak byś stosował się do regulaminu forum który akceptowałeś przy zakładaniu konta to bym się nie czepiał.

Ja nie muszę uczyć się polskiego więc twoja uwaga na mnie nie działa.

Wystarczy Przeczytać post z dwa razy przed kliknięciem dodania i nie będzie problemów.

Coś jeszcze o czym nie wiem daj sobie spokój bo coś zalatujesz służbistą mam nadzieję że nie jesteś taki w pracy.
Ostatnio edytowany przez MARIO/MECALAC, 22 Lis 2015 16:36, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Nie wolno pisać swojego posta pod postem przed upływem 24h. Proszę zapoznać się z regulaminem.

lupos
Fizol

  • Posty: 32
  • Rejestracja: 11 Mar 2012 10:47

Maszyna: Volvo 140 ec, 220 ec, kubota 55

Firma: Rock


Dokumentacja a praca w UK . Może ktoś pomoże

Postprzez MARIO/MECALAC » 22 Lis 2015 16:34

Chcesz coś dodać użyj opcji edytuj. Jak byś nie zauważył jestem moderatorem i pilnuję porządku.
Nie chcesz mieć problemów stosuj wymagane minimum, a Ty nawet tego nie robisz i robisz burdel w temacie. Już kilka razy zwróciłem Ci uwagę a Ty nadal swoje. Jeśli chcesz żebym był służbistą to zacznę o póki co jeszcze nie zacząłem nim być.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Re: Dokumentacja a praca w UK . Może ktoś pomoże

Postprzez pawelnrg » 22 Lis 2015 16:48

zmiana w samozatrudnieniu była od kwietnia 2015 ;)

pawelnrg
Pomocnik operatora

  • Posty: 66
  • Rejestracja: 10 Cze 2011 02:25

Re: Dokumentacja a praca w UK . Może ktoś pomoże

Postprzez pawelnrg » 30 Lis 2015 23:44

Tak mi się przypomina akcja na budowie drogi jak jeździłem walcem - były luźne długie dniówki 10-13 godzin. Szef oznajmia że jeszcze przez 2 dniu poziomu nie zrobili i się mnie pyta: " Ty preferujesz dziś spać w walcu czy na stołówce". (preferowałem oczywiście w walcu w stołówce nie umieli uszanować tych co dojeżdżali 3 godziny do pracy i było głośno).

a teraz 100% w temacie
dziś w pracy zrobili uprawnienia (kosztowało 300f na osobę - na fakturę żadna lewizna czy coś) 5 pracownikom na ładowarkę teleskopową. Widziałem w swoim życiu wiele ale to przerosło wszystko. po 20 minut na osobę, niektórzy ludzie nawet auta nie prowadzili nigdy wcześniej... rusz do przodu rusz do tyłu podnieś zakręć i opuść Witamy 5 nowych operatorów. niestety bateria w rejestratorze mi się kończyła (zmarnowałem ja na 1 wszego kolesia który nawet nie najgorzej jeździł) nagrałem fragmenty kursów Niestety jutro jadę na inną budowę i nie będę mógł sfilmować tego co się z tym ładowarką teleskopową będzie działo ;(

tak wkurwiony jestem bo niby to mieli być ludzie z doświadczeniem a poza tym ja dałem 3x tyle + hotel za kurs i mnie boli ze papier ten sam.

kilka filmików z "kursu" (za mało na nowy temat)

https://youtu.be/hvTtZN_Si3U
https://youtu.be/hmSqzsbHigw
https://youtu.be/tS3ZL2qGseA
i wybitny specjalista i doświadczony kierowca bateria się skończyła i nie mam jak celował w paletę.
https://youtu.be/8wMSA6w_LFE

i moje (gdzie mam 200 godzin jazdy) wysypywanie kalfasa - murarze zjedzą cie jeśli im tego nie zrobisz.
https://youtu.be/OPXak9SV1iY

pawelnrg
Pomocnik operatora

  • Posty: 66
  • Rejestracja: 10 Cze 2011 02:25

Dokumentacja a praca w UK . Może ktoś pomoże

Postprzez markusmarkiew » 20 Maj 2020 12:14

W GB z zarobkami jest różnie. Ja długo pracowałem na budowie i marnie zarabiałem bo nie miałem uprawnień a że mój szef wiedział że mam pojęcie o sprzęcie budowlanym to czasami mnie rzucał na ten front robót bo nie miał kogo posłać. Wreszcie kolega przekonał mnie bym zrobił sobie angielskie uprawnienia poleciła mi nawet fajną firmę szkoleniową (empire training services) Szybko zrobiłem uprawnienia i poszedłem po podwyżkę. Teraz normalnie zarabiam i nie muszę za tą samą robotę.

markusmarkiew
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 20 Maj 2020 12:08

Maszyna: Koparka

Firma: nie podam


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej