wibako

jakie ogloszenie zrobic uslugi koparko ladowarka

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

jakie ogloszenie zrobic uslugi koparko ladowarka

Postprzez Mecalac21 » 02 Sty 2016 23:10

No troszkę się nie zgodzę. Jeżeli pójdzie w oszczędności to będzie robił pierwszy i ostatni raz u przykładowego zleceniodawcy.
Nie mówię też o żyłowaniu maszyny, ale o normalnej pracy. A wspominając o kretynie za kierownicą to też wiadomo jak niektórzy obchodzą się z nie swoim sprzętem.

Mecalac21
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 20 Wrz 2015 23:14

Maszyna: Mecalac 12 MXT

Firma: Własna DG - samozatrudnienie


Reklama

simmet

Re: jakie ogloszenie zrobic uslugi koparko ladowarka

Postprzez puszek_ZGY » 03 Sty 2016 00:53

Gorzej jak coś "grubszego" się posypie. Choć już w dziale "JCB" kolega podpytuje o ślizgi, konik, może sam konik będzie mało to i trzeba będzie bebechy w koniku również wymienić, potem przyjdzie (zważywszy na wiek maszyny) tulejowanie tyłu, potem przodu etc. Więc jakby nie patrzeć wydatków w brud.

A za 80zł godzinówki to trochę musi pokopać. Po odliczeniu kosztów, swojego czasu, nerwów siwych włosów na głowie to nie wiem jaki będzie finalny efekt...

Choć jak inny kolega również wspomniał

rado735 napisał(a):i jest tak ok że aż zakup akumulatora jest problemem


Oto dowód:

viewtopic.php?f=19&t=30122&start=20

Więc sam też się zastanawiam czy aby te 80zł na pewno są ok, czy po prostu jest hipokrytą.
Jeśli pomogłem ---> Kliknij "pochwała" ;)

Mój kanał YouTube https://www.youtube.com/channel/UCnu2d_ ... Qbz8agHLXw

Awatar użytkownika
puszek_ZGY
Fachoperator

Maszyna: VOLVO EW140C

Firma: -


jakie ogloszenie zrobic uslugi koparko ladowarka

Postprzez marcin645 » 03 Sty 2016 10:47

Ja założyłem temat i pytałem o ogłoszenie a nie co wy myślicie o tym że ja biorę 80 zł na godzinę !
Ostatnio edytowany przez MARIO/MECALAC, 03 Sty 2016 11:14, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Proszę się zapoznać z Regulaminem Forum. Tu obowiązuje NETYKIETA.

marcin645
Operator

  • Posty: 429
  • Rejestracja: 10 Cze 2015 21:20
  • Miejscowość: dolnyslask

Maszyna: Jcb 4cx

Firma: Kam-bud


jakie ogloszenie zrobic uslugi koparko ladowarka

Postprzez Gracek » 03 Sty 2016 12:38

Typowy janusz biznesu, będę jeździł za 80zł byle tylko robić, niech konkurencja widzi ile to tłukę godzin, kup jeszcze 4 osiówke i dymaj tym za 50zł. Tak właśnie psujecie tą branżę a potem maszyna się rozlatuje i w garnku pusto. W moim regionie za jcb 3cx/cat 428 biorą 80zł, goście 4cx/444 poniżej stówki to nawet nie wyjeżdzają bo i po co. To jest konkretniejsza maszyna i zarobek też musi być większy. Mam też takiego w okolicy tanioche co nazbiera zleceń a potem dzwoni że się spóźni na robotę, suma sumarum wcale nie przyjeżdza a klient klnie.

Awatar użytkownika
Gracek
Pomocnik operatora

  • Posty: 61
  • Rejestracja: 11 Sty 2014 23:52

Maszyna: Brak

Firma: Brak


Re: jakie ogloszenie zrobic uslugi koparko ladowarka

Postprzez maksyM » 03 Sty 2016 19:31

marcin645 napisał(a):Ja założyłem temat i pytałem o ogłoszenie a nie co wy myślicie o tym że ja biorę 80 zł na godzinę !

No bo się pochwaliłeś ile bierzesz i w odczuciu większości psujesz rynek.
Ja wiem że w obliczu dużej konkurencji każdy chce mieć klientów i zarobić. Ale wydaje mi się że za 80 zeta to Ty będziesz tylko miał klientów. O zarobku mowy nie ma. Paliwo to nie jedyne koszty. Przyjdzie kupić opony, zrobić jakiś (oby) mały remont i myślisz ze coś na to odłożysz? Nigdy w życiu. A jeszcze Ci konkurencja piasku do oleju wsypie :roll:
Jak pisałem konkurencja u nas spora, ale mało kto żyje tylko z wynajmu maszyn. Jeden chłopak ma trzy maszyny, ale głównie zajmuje się układaniem kabli dla większej firmy.
Drugi i trzeci- mają po dwie kop-ład. Oni głównie kostka, place, mała a deweloperka
Następny- trzy maszyny, też pod większym wykonawcą od lat
Jeszcze następny ma swój sklep instalatorski- ten bije wszystkich- 250 zł za pierwszą godzinę :D
Jeszcze jeden- robi ogrodzenia, w ramach luzu jedzie kramerkiem na fuchę i kasuje 90 zł/godz ( gdzie ta maszyna może się równać do 4cx?)
My- głównie woda i kanaliza
Wszyscy się znamy, czasem podrzucamy sobie robotę i nikt nie zaniża cen. Ale wszyscy robimy też coś innego. Gdybyśmy zyli tylko z wynajmu i się tak wygryzali to chyba lepiej by było wyjechać z kraju.
Ps. Zapomniałem o Koledze co tylko z wynajmu żyje. Ale co to za życie :?

maksyM
Operator

  • Posty: 472
  • Rejestracja: 29 Lis 2009 14:27
  • Miejscowość: spod Krakowa
  • Pochwały: 10

Maszyna: Hidromek,Scania 113 ,Atego 1223, Takeuchi TB216,
TB 250

Firma: F.U.H.Wodren


jakie ogloszenie zrobic uslugi koparko ladowarka

Postprzez marcin645 » 03 Sty 2016 20:39

ja nie zyje z pracy koparka. bo mam inna prace stala a koparka to tylko po godzinach jezdze

marcin645
Operator

  • Posty: 429
  • Rejestracja: 10 Cze 2015 21:20
  • Miejscowość: dolnyslask

Maszyna: Jcb 4cx

Firma: Kam-bud


Re: jakie ogloszenie zrobic uslugi koparko ladowarka

Postprzez maksyM » 03 Sty 2016 21:22

marcin645 napisał(a):ja nie zyje z pracy koparka. bo mam inna prace stala a koparka to tylko po godzinach jezdze

Ja też mam inną pracę. Jak kilku z kolegów z tego forum jestem chłoporobotnikiem. Ale to nie znaczy że w jednej pracy mam zarabiać 100% a po godzinach będę pracował za połowę stawki. I myślę że czas już ten temat zakończyć bo zboczyliśmy za bardzo z tematu, i każdy trwa w swoim okopie przy swoim stanowisku :bangin:

maksyM
Operator

  • Posty: 472
  • Rejestracja: 29 Lis 2009 14:27
  • Miejscowość: spod Krakowa
  • Pochwały: 10

Maszyna: Hidromek,Scania 113 ,Atego 1223, Takeuchi TB216,
TB 250

Firma: F.U.H.Wodren


Re: jakie ogloszenie zrobic uslugi koparko ladowarka

Postprzez dawidk » 03 Sty 2016 22:03

My za JCB 2cx liczymy 90, minikoparka 0,9 t - 60.

dawidk
Fachoperator

  • Posty: 1200
  • Rejestracja: 14 Sie 2010 12:30
  • Miejscowość: Bukówiec Górny
  • Pochwały: 43

Maszyna: Kubota kx 36-2, JCB 2CX, Bobcat E14

Firma: "Zielony Zakątek"


jakie ogloszenie zrobic uslugi koparko ladowarka

Postprzez budremex » 05 Lut 2016 19:03

Witajcie koledzy.

Może powiem jak to wygląda ze strony firmy budowlanej. Przedsiębiorstwo, które wygrywa przetarg w kosztorysie bierze sobie numer KNR-W 2-01 0212-02 z.sz 2.3.11 9905-01 pod którym kryje się "Wykopy oraz przekopy wykonywane koparkami podsiębiernymi 0.15 m3 na odkład w gruncie kat. III - bez ręcznego wyrównania powierzchni odkładu". Pomijając szczegóły ustalają sobie robociznę na np. 12 lub 15 zł (wawka z 18zł). W sprzęcie pod nazwą "Koparko-ładowarka na podwoziu ciągnika kołowego 0,15m3 (1)" wpisują cenę z intercenbudu (bazy cenowej) na 71,45zł/mtg. Bajer jest taki, że w kosztorysach liczą sobie narzuty typu Koszty pośrednie i Zysk za robociznę oraz sprzęt i tak na końcu wychodzi, że przez 1mtg pracy kop-ład powinna wyrzucić 14,33m3 ziemi a cena jednostkowa kształtuje się na poziomie 13,5zł za m3, stąd wychodzi że godzina pracy sprzętu z narzutami daje ok 190zł netto. Piszę to dlatego ponieważ żal mi tych wszystkich łochów co robią jak biały murzyn za 80zł/godzine. Robicie po kosztach a właściciele firm śmieją się z was. Zużywacie sprzęt później nawet na naprawy nie macie. Znam u siebie takich asów co 3cx pracowały po 80zł. Całe zyski później w paliwo i remonty. Jednym słowem brawo!

Powiem tak, rozmawiałem z właścicielami kop-ład. Ci którzy mają większe firmy za 4cx na usłudze nie schodzą poniżej 110zł netto (2015rok). Znam takich co robią nawet po 130zł. Zacznijcie się trochę cenić bo raz bezmyślnie niszczycie rynek, a dwa działacie sami na swoją szkodę. Ludzie są głupi i myślą, że biorąc ostrówka za 80zł/h będą do przodu. Powiem szczerze miałem takiego klienta co wezwał maszynę za 80zł ta mu się rozkraczyła później prosił, żebym podesłał naszego 4cx godząc się na 120zł. Dzień roboty i wykopane. Tamten robiłby mu ze 3 dni. Włączcie rozum bo sami siebie nie szanując i robiąc jak czarnuch nie będziecie szanowani przez nikogo.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
budremex
Pomocnik operatora

  • Posty: 54
  • Rejestracja: 04 Sty 2014 12:07
  • Miejscowość: Inowrocław
  • Pochwały: 1

Maszyna: JCB 535-140, JCB 4CXeco

Firma: BUDREMEX


jakie ogloszenie zrobic uslugi koparko ladowarka

Postprzez MARIO/MECALAC » 06 Lut 2016 10:07

budremex, tak kolego ale konkurencja nie śpi i są ludzie chytrzy co by złotówkę mniej wziąć ale jechać i robić byle nie stać i mieć na kredyty. I tacy psują rynek. Jak by były związki zawodowe operatorów to by były stawki narzucone odgórne i dziękuję. Tak jest we Francji tam sa tyle że związki zawodowe kierowców. I mają się wyśmienicie i w końcu porządne stawki, bo kto tam psuł im rynek? Oczywiście Polacy i Litwini.

Chciał bym dożyć czasów co wszyscy mają swój sprzęt mają takie same stawki i się ich trzymają.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Re: jakie ogloszenie zrobic uslugi koparko ladowarka

Postprzez nobekstar2 » 06 Lut 2016 14:14

Temat podobny do jednego z moich . Tylko patrzcie tak jak potoczyła się sytuacja w Polsce i w rolnictwie . Nie ma kontroli nad tym ile jest maszyn kto je kupuje każdy może je mieć . Do czego zmierzam .

Ludzie stają się samowystarczalni mają masę sprzętu nie potrzebnego lub potrzebnego a nie mają gdzie zarobić . To jest problem bo jest czym pracować a nie ma gdzie , i to nie tylko w naszej branży lecz w wielu innych dziedzinach .

System powinien być unormowany i było by lepiej . Taki niekontrolowany rozwój doprowadza do zapchania rynku i marnych stawek.
Kopareczki-jcb 3cx 3cx super bobcat x320 mtz 82 koparka łańcuchowa

nobekstar2
Operator

  • Posty: 206
  • Rejestracja: 27 Sty 2008 19:25
  • Miejscowość: kujawsko-pomorskie
  • Pochwały: 1

Re: jakie ogloszenie zrobic uslugi koparko ladowarka

Postprzez damian89 » 06 Lut 2016 17:08

Czy mi się wydaje, czy już były czasy gdzie każdy miał pracę i gospodarka była centralnie sterowana?

Teraz związków się zachciewa, teraz jest gospodarka wolnorynkowa centralnie sterowana i mamy co mamy :potluczony:

A jeżeli ktoś brał 50 % dofinansowania na zakup sprzętu, to bardzo dobrze że pracuje za 50 % stawki. Wszyscy się złożyliśmy na dofinansowanie, to beneficjent może dla wszystkich popracować non profit.

damian89
Fizol

  • Posty: 46
  • Rejestracja: 08 Lip 2008 21:57
  • Miejscowość: ok Łodzi
  • Pochwały: 1

jakie ogloszenie zrobic uslugi koparko ladowarka

Postprzez peckiel » 06 Lut 2016 17:27

Panowie to może kontynuujcie dyskusje w temacie kolegi nobekstar2. Ten temat jednak się trochę różni, a tam jest aktualna dyskusja. Podaję link do tematu:
viewtopic.php?f=6&t=30300
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


jakie ogloszenie zrobic uslugi koparko ladowarka

Postprzez Zwiernik » 06 Lut 2016 18:06

@peckiel - mówisz i masz :)

Dane kontaktowe nazwa firmy lub adres internetowy na sprzęcie i pojazdach to norma. Tak samo wizytówki i zamieszczanie ofert na portalach typu olx lub inne lokalne.
Jeśli jest możliwość powieszenia (gdy jest droga uczęszczana) tablicy, baneru u siebie (lub u kogoś) na ogrodzeniu to też warto.
Jak się u kogoś dobrze coś zrobi to jest szansa na kontynuację lub polecenie na następne zlecenie od byłego klienta.
Warto sobie pomyśleć nad bonusami lub zwykłą kartką z życzeniami na święta. Osobiście uważam, że bonus dla klienta jest lepszym rozwiązaniem niż zjechanie z ceny do poziomu nieopłacalności.
Książki telefoniczne to już przeszłość. Większość szuka w necie, lub blisko po okolicy (kliencie indywidualni). Czytelna strona na której można znaleźć podstawowe informacje, dane kontaktowe, zakres oferty, rodzaj dostępnego sprzętu to mus.
Dobry adres to podstawa. O topowe generyczne nazwy trudno dziś bo wszystko zajęte. Można szukać na giełdach domen lub próbować zarejestrować coś sensownego. Mi udało się odkupić lub złapać kilka fajnych.
No i na koniec: odbierać telefony, oddzwaniać, odpisywać na maile i sms-y. Nie odpowiadać proszę zadzwonić później bo nie mam czasu.
Człowiek w dołku. Koparka mu to zrobiła.

Awatar użytkownika
Zwiernik
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 18 Gru 2015 12:48

Maszyna: Komatsu , CAT , JCB

Firma: Rent.pl


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej