Przełącz do głównego szablonu
O czym tylko chcecie :).
Wyślij odpowiedź

Nowelizacja Ustawy Dotycząca Uprawnień Operatorów!!

23 Maj 2017 21:44

To dziwne bo ja rozmawiałem też w Nadarzynie na stoisku instytutu i mi powiedziano że jak mam koparko-ładowarki to mogę pracować na mini do 4 ton i ładowarce do 8 ton :bangin:

Nowelizacja Ustawy Dotycząca Uprawnień Operatorów!!

23 Maj 2017 22:12

tak pracować możesz ale nie wbiją Ci uprawnień do książeczki bo nie ma ma nowelizacji w tej sprawie i w razie wypadku masz przejebane bo nie masz wbitych uprawnień.

Nowelizacja Ustawy Dotycząca Uprawnień Operatorów!!

23 Maj 2017 22:35

Według mojej wiedzy coś co zostało opublikowane w dzienniku ustaw jest obowiązującym prawem, i tak też mi to wyjaśnił pracownik instytutu , a rozporządzenie weszło w życie z dniem 1 kwietnia ,skoro wydało je ministerstwo nadzorujące instytut to on musi go przestrzegać .Z innej beczki na motor do 125 cm 3 albo traktor też nie zdawałem a przy co pięcioletniej wymianie prawa jazdy mi wstemplowali i co ja będę miał wypadek motorem lub traktorem to co wtedy przecież jeździć motorem nie muszę umieć

Nowelizacja Ustawy Dotycząca Uprawnień Operatorów!!

23 Maj 2017 22:45

To idź i niech Ci wbija do książeczki uprawnienia. Powtarzam nie ma takiej ustawy w której by można było wpisać uprawnienia. One obowiązują ale nikt Ci ich nie wbije

Re: Nowelizacja Ustawy Dotycząca Uprawnień Operatorów!!

23 Maj 2017 23:24

ustawy nie ma ale jest rozporządzenie zmieniające ustawę , a rozporządzenie opublikowane w dzienniku ustaw jest obowiązującym prawem ,jeżeli nie to po co dzienniki ustaw po co minister nadzorujący pracę instytutu zadaje sobie trud i zmienia istniejącą ustawę skoro instytut jej ni respektuje , nie czepiam się tylko polemizuję :piwo:

Nowelizacja Ustawy Dotycząca Uprawnień Operatorów!!

25 Maj 2017 15:54

Rozmawiałem i pytałem się co zrobić by mieć te dodatkowe uprawnienia i powiedział otwarcie że trzeba iść na nowo na kurs. Bo żaden ośrodek nie dopisze nam uprawnień ani instytut. Pamiętaj że jeśli nie masz wbite uprawnień w książeczkę to tak jak byś ich nie miał w razie wypadku. Ale ogólnie robić można. Popieprzone ale tak to wygląda.

-- 25 Maj 2017, o 14:54 --

A jednak jest zmiana. Czyli nie wszyscy nawet w instytucji nadal wiedzą co i jak.
Trzeba pobrać z neta ten dokument, wypełnić go i wysłać wraz z potwierdzeniem przelewu i mamy wszystko.


http://cksom.imbigs.pl/uploads/pobierz/ ... %C4%99.doc

Re: Nowelizacja Ustawy Dotycząca Uprawnień Operatorów!!

25 Maj 2017 17:18

I co zmienią uprawnienia?

Nowelizacja Ustawy Dotycząca Uprawnień Operatorów!!

25 Maj 2017 19:24

Tak dopiszą takie uprawnienia jakie obowiązują od 1 kwietnia

Nowelizacja Ustawy Dotycząca Uprawnień Operatorów!!

30 Maj 2017 05:22

MARIO/MECALAC, nie jest tak do konca. Oto tresc odpowiedzi na moje zapytanie w sprawie koparek jednonaczyniowych i walcy drogowych.

W odpowiedzi na Pana zapytanie Centrum Koordynacji Szkolenia Operatorów Maszyn Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego informuje, iż zgodnie z załącznikiem do rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 11 stycznia 2017r. ( Dz. U. z 20.01.2017r. poz.134) – świadectwa oraz wpisy do książki operatora, stwierdzające uzyskanie uprawnień na podstawie przepisów dotychczasowych wydane na walce drogowe do 18 ton, klasy trzeciej obecnie są równoważne ze świadectwem i wpisem do książki operatora na walce drogowe klasy II.

Powyższy wpis można zaktualizować poprzez przesłanie do Centrum Książki Operatora Maszyn Roboczych wraz z wypełnionym wnioskiem o aktualizację uprawnień znajdującym się na stronie www.cksom.imbigs.pl oraz potwierdzeniem zapłaty za wydanie aktualizacji w wysokości 123 PLN.



W przypadku koparek jednonaczyniowych do 0,8m3, klasa trzecia należy podejść do egzaminu weryfikacyjnego w jednym z Ośrodków Szkolenia i po zaliczeniu go może otrzymać Pan wpis do Książki Operatora zgodny z nowym rozporządzeniem.

Nowelizacja Ustawy Dotycząca Uprawnień Operatorów!!

30 Maj 2017 06:30

To jest chore

Re: Nowelizacja Ustawy Dotycząca Uprawnień Operatorów!!

30 Maj 2017 06:48

Panowie na pierwszych dwoch stronach rozporzadzenia macie uprawnienia odnosnie ktorych mozecie zaktualizowac wpisy wysylajac ten formularz i 123zl na wszystkie inne trzeba zdac egzamin

Re: Nowelizacja Ustawy Dotycząca Uprawnień Operatorów!!

30 Maj 2017 18:18

Lepiej chyba zapłacić 123zł za aktualizacje uprawnień niż za cały kurs jak przed nowelizacją :) :D

Nowelizacja Ustawy Dotycząca Uprawnień Operatorów!!

30 Maj 2017 19:47

A co jak ktoś ma II klasę na koparkę?

Nowelizacja Ustawy Dotycząca Uprawnień Operatorów!!

30 Maj 2017 20:29

Niestety nie moge zacytowac ustawy bo wyswietla mi ze moja wypowiedz ma za malo znakow

http://www.prawo.egospodarka.pl/akty/pl ... 00/134/pdf


Tutaj macie link do ustawy pierwsze dwie strony opisuja ktore uprawnienia podlegaja aktualizacji wszystkie pozostale niestety egzamin...

23MATTI95, tak wiec skoro masz II na koparki to mozesz aktualizowac do I a ci co maja III niestety egzamin

Nowelizacja Ustawy Dotycząca Uprawnień Operatorów!!

30 Maj 2017 21:41

Mogę, ale chyba nie muszę skoro w ustawie jest wyraźnie napisane:

" 2. Świadectwa oraz wpisy do książki operatora stwierdzające uzyskanie uprawnień na podstawie przepisów dotychczasowych
wydane na:
1) koparki jednonaczyniowe klasy II są równoważne ze świadectwem oraz wpisem do książki operatora na koparki jednonaczyniowe klasy I,"

na normalny chłopski rozum znaczy to chyba, że klasa II z wpisem do książki i świadectwem jest równoważna z klasą I .
Chyba, że te ustawy są po to, żeby se du*ę nią podcierać ... :bangin:

Re: Nowelizacja Ustawy Dotycząca Uprawnień Operatorów!!

31 Maj 2017 09:04

Bo to jest tak jak się nie umie czytać ze zrozumieniem rozporządzenia tylko się pytaj za każda razą :bangin:

Nowelizacja Ustawy Dotycząca Uprawnień Operatorów!!

01 Cze 2017 05:25

23MATTI95, z jednej strony tak, a z drugiej jak trafisz na upartego inspektora to ci powie ze dla niego liczy sie wpis w ksiazeczce a twoim obowiazkiem byla jego aktualizacja

Re: Nowelizacja Ustawy Dotycząca Uprawnień Operatorów!!

01 Cze 2017 09:44

skrzatster napisał(a):23MATTI95, z jednej strony tak, a z drugiej jak trafisz na upartego inspektora to ci powie ze dla niego liczy sie wpis w ksiazeczce a twoim obowiazkiem byla jego aktualizacja


Nic mu nie zrobi żaden inspektor prawo jakie obowiązuje jest inne i oni o tym dobrze wiedza tyle !!!

Nowelizacja Ustawy Dotycząca Uprawnień Operatorów!!

01 Cze 2017 20:28

Wydaje mi się, że tak jak mówi pablo12,
po coś jest w końcu w ustawie taki przypis i to ona stanowi prawo, a nie co inspektor sobie wymyśli :bangin:

Nowelizacja Ustawy Dotycząca Uprawnień Operatorów!!

30 Cze 2017 10:46

Co najlepszego jest teraz kolega robi uprawnienia po tych nowych przepisach na spycharki i od razu robi klase III i Klase I za jednym razem nie musi odczekać tego czasu co wcześniej trzeba było !!!!!

-- 30 Cze 2017, o 09:46 --

Dla tych co chcą zaktualizować swoje uprawnienie

Aktualizacja wpisów uprawnień !

- W celu aktualizacji wpisów uprawnień, wynikających z § 2 rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 11.01.2017r. (Dz. U. z dnia 20.01.2017r., poz.134.) należy wypełnić, wydrukować i podpisać poniższy wniosek

- Wykonać opłatę na rzecz Instytutu za wykonanie aktualizacji w wysokości
100 zł. + VAT = 123 zł.
Nr konta: ALIOR BANK PL 53 2490 0005 0000 4530 9045 2695


- Potwierdzenie zapłaty za wydanie aktualizacji uprawnień należy załączyć do Wniosku oraz Książki Operatora Maszyn Roboczych i przesłać na adres Centrum.

Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego
Centrum Koordynacji Szkolenia Operatorów Maszyn
ul. Racjonalizacji 6/8
02 – 673 Warszawa
Wyślij odpowiedź