wibako

solarka schmidt ...

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

solarka schmidt ...

Postprzez Rafal_k » 23 Sty 2016 17:08

Witam, mam pytanie czy ktoś z forumowiczów użytkuję solarkę schmidt na tzw. żmijkę (podawanie materiału ślimakiem zamiast taśmy). Mam problem z wieszającym się materiałem któy trzeba się zatrzymywać i zzrzucac ... czy ktoś miał już taki przypadek?

Rafal_k
Młodszy operator

  • Posty: 142
  • Rejestracja: 25 Cze 2009 18:02
  • Miejscowość: Małopolska
  • Pochwały: 1

Reklama

simmet

Re: solarka schmidt ...

Postprzez PiatyElement » 23 Sty 2016 23:56

Żmijka czy taśma nie ma znaczenia. Nie wiem jak u was, ale wiem i widziałem, że w firmach, które znam piaskarki nie stoją z materiałem na placu w trakcie mrozu. Jedzie - ładuje towar, wraca z akcji na plac i zwala resztę materiału i dopiero piaskarka jest odstawiana. I dotyczy to zarówno przerw np przez noc, kilka godzin a już nie mówiąc o kilku dniowym postoju. Zawsze pusta, i oczyszczona bez towaru. Wtedy nic nie przymarza i nic się nie skawala, ponieważ już sam załadunek rozdrabnia materiał.
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


solarka schmidt ...

Postprzez peckiel » 24 Sty 2016 08:58

Mam od nowego Schmidta Stratosa taśmowego. Kosz zasypowy jest nakrywany plandeką. Stoi pod dachem, zasypana, czasami nawet tydzień lub dwa i nic nie zamarza i nie ma problemów z zawieszeniem się materiału czy ze skamieleniem. Druga też taśmowa Schmidt, bez plandeki, też stoi w garażu i w niej zamarza i kamienieje. Znajomy ma od nowości Epoke na świder i musi opróżniać po każdym wyjeździe, bo się dzieje jak u ciebie. Następny znajomek też zrobił ten błąd i kupił na świder. Po tygodniu dzwonił i pytał co robić, bo się zawiesza i trzeba szpadlem stukać. U mnie w taśmowej może zdarzyło się 2x. Tą drugą bez nakrycia sypiemy głównie piaskosolą. Ładuję z czubem i też może raz się zawiesiło.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Re: solarka schmidt ...

Postprzez TRANSKOP81 » 24 Sty 2016 09:49

taki już urok tych piaskarek żmijkowych ,zawiesza się bo jest wąskie gardło, myśle że pomogło by zamontowanie wibratora na piaskarce

TRANSKOP81
Fachoperator

Maszyna: zeppelin 19 ,case1288,MAN 8x8,tatra 815 ,HANOMAG 60E

Firma: ROBOTY ZIEMNE I DROGOWE


solarka schmidt ...

Postprzez PiatyElement » 24 Sty 2016 09:49

Zgadza się, że plandeka pomaga i wiata pod warunkiem, że i materiał jest suchy z pod wiaty lub iglo. Bo jeśli się przemoczony gnój z kałuży na placu ładuje to nic z tego dobrego nie będzie. Garaż, nawet nie ogrzewany to już inna historia.

Tak sobie pomyślałem, a może kupić i założyć mały wibrator jak są na koszach zasypowych w maszynach. I załączać go ręcznie co jakiś czas, lub założyć mu czasówkę aby się na co kilka minut na np. 10-15 sek załączał. Może by to zdało egzamin.
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


solarka schmidt ...

Postprzez peckiel » 24 Sty 2016 10:03

Właśnie Panowie zapomniałem dodać, że sól u mnie leży w zamkniętym budynku, który specjalnie wybudowaliśmy.
U mnie obydwie są z silnikami. Wiadomo jak to jest w takich maszynach. Silnik działa jak wibrator :D Można by było zastosować wibrator z naczepy wywrotki.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


solarka schmidt ...

Postprzez Rafal_k » 24 Sty 2016 11:28

też już właśnie zasypuję materiał na swieżo przed wyjazdem a potem rozładowuje, ale szczerze wam powiem że mam materiał pod plandekami bo nie mam iglaa i raz sie ładnie zesypuje szczegolnie jak jade szybciej i na dziurach auto podaskakuje, jak jade powoli odśniezająć to sie zawiesza. niech go szlak heh

Rafal_k
Młodszy operator

  • Posty: 142
  • Rejestracja: 25 Cze 2009 18:02
  • Miejscowość: Małopolska
  • Pochwały: 1

solarka schmidt ...

Postprzez peckiel » 24 Sty 2016 18:19

Przy odśnieżaniu tak bywało mi jak miałem starą P-3. 35 km w jedną stronę trasa miała, na powrocie sypanie. To było pewnie, że trzeba będzie szpadlem działać.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej