wibako

Złota metoda na nieuczciwą konkurencje i fikcyjne przetargi

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Złota metoda na nieuczciwą konkurencje i fikcyjne przetargi

Postprzez nobekstar2 » 25 Sty 2016 22:37

Tak jak w temacie macie jakąś złotą metodę na nieuczciwą konkurencje która jeździ za bezcen nie ma zarejestrowanej działalności ale nie chcę być chu..m i tego oficjalnie zgłaszać . I oczywiście przetargi w gminach gdzie praca powinna być dana lokalnym to jest udostępniana na zewnątrz a wszyscy lokalni nie są dopuszczani ? Jak Wy sobie z tym radzicie Ja myślałem że wykruszą się sami ale za te śmieszne stawki oni jeszcze potrafią rozwijać bazę :crazy:
Kopareczki-jcb 3cx 3cx super bobcat x320 mtz 82 koparka łańcuchowa

nobekstar2
Operator

  • Posty: 206
  • Rejestracja: 27 Sty 2008 19:25
  • Miejscowość: kujawsko-pomorskie
  • Pochwały: 1

Reklama

simmet

Złota metoda na nieuczciwą konkurencje i fikcyjne przetargi

Postprzez w.fubar » 25 Sty 2016 22:46

Nie wiem czy to złota metoda, ale ja rzuciłem biznes w cholerę i wyjechałem za granicę. :-) :wall:

Awatar użytkownika
w.fubar
Fachoperator

  • Posty: 541
  • Rejestracja: 20 Paź 2009 21:30
  • Miejscowość: Białystok/Norwegia
  • Pochwały: 11

Maszyna: CAT 308 + 305,5 + 301,7 + 906

Firma: .


Re: Złota metoda na nieuczciwą konkurencje i fikcyjne przet

Postprzez nobekstar2 » 25 Sty 2016 22:57

Wiesz co też mam taki plan i możliwość jeszcze tylko chcę kilka papierków sobie dorobić . Tylko żal mi tego na co pracował mój Tata a teraz idzie to sami wiecie jak . Polskie budownictwo leży i kwiczy firm jest multum . Mam całkiem fajną bazę tzn sprzęt jest różnorodny łańcuchowe mini z młotami wiernicami kop -ład traktor rolniczy pługoukładacz kafary itd .Jesteśmy na rynku tyle lat a naprawdę się zjeba.o . Ok zlecenia są ale wszytko tak nie pewne że nie wiadomo czy nie lepiej pracować normalnie i nie traktowac tego jako dodatkowego dochodu.Nie jestem desperatem który wyjedzie za mizerne stawki bo wiem ile kosztuje naprawa .wszytko jest przez tą gospodarkę nie można się na nic nastawić najlepiej mieć wszystko a to i tak nie gwarantuje dobrego zlecenia. Światłowody też taki krzyk był a lipa niesamowita no chyba że macie jakiś dobry kontakt to bym poprosił .Sprzęt mamy naprawdę do wykonania ciekawych zleceń ale Lokalnie wszystko stoi. A konkurencja jak i okoliczne gminy pomimo tego że nikt się z nimi nie kłócił nie dają zleceń wszystkiego trzeba szukać w świecie .Masakra naprawdę nwm co tu wydumać .Chyba dalej się rozwijać studia uprawnienia dla zabezpieczenia i wypierdzielać z tąd .
Kopareczki-jcb 3cx 3cx super bobcat x320 mtz 82 koparka łańcuchowa

nobekstar2
Operator

  • Posty: 206
  • Rejestracja: 27 Sty 2008 19:25
  • Miejscowość: kujawsko-pomorskie
  • Pochwały: 1

Złota metoda na nieuczciwą konkurencje i fikcyjne przetargi

Postprzez maksyM » 26 Sty 2016 19:13

nobekstar2 napisał(a):Tak jak w temacie macie jakąś złotą metodę na nieuczciwą konkurencje która jeździ za bezcen nie ma zarejestrowanej działalności ale nie chcę być chu..m i tego oficjalnie zgłaszać


Bądź ch..m i zgłoś. Nie znam lepszej metody. Po za tym gdyby ktoś nie miał zarejestrowanej działalności jak wypisze fakturę np. dla Gminy?

nobekstar2 napisał(a):I oczywiście przetargi w gminach gdzie praca powinna być dana lokalnym to jest udostępniana na zewnątrz a wszyscy lokalni nie są dopuszczani ?


I tylko lokalni mogą w Twojej Gminie pracować? To właśnie przykład nieuczciwej konkurencji. U nas też różni robią, czasem psują rynek, ale my też jeździmy daleko od domu i podbieramy robotę miejscowym. Takie życie.
nobekstar2 napisał(a):Jak Wy sobie z tym radzicie Ja myślałem że wykruszą się sami ale za te śmieszne stawki oni jeszcze potrafią rozwijać bazę

Też takich mamy w okolicy. Płacą ludziom 8 zeta na godz, czasem bez ZUS. Ratunek w tym że samorządy i instytucje państwowe zaczynają zmieniać tok myślenia. I prawo też ma się zmienić pod tym kątem.
http://wyborcza.pl/1,75478,19533798,spr ... rgach.html

maksyM
Operator

  • Posty: 472
  • Rejestracja: 29 Lis 2009 14:27
  • Miejscowość: spod Krakowa
  • Pochwały: 10

Maszyna: Hidromek,Scania 113 ,Atego 1223, Takeuchi TB216,
TB 250

Firma: F.U.H.Wodren


Złota metoda na nieuczciwą konkurencje i fikcyjne przetargi

Postprzez w.fubar » 26 Sty 2016 19:41

nobekstar2 napisał(a):Wiesz co też mam taki plan i możliwość jeszcze tylko chcę kilka papierków sobie dorobić



A gdzie tam Panie. Toż to gorzka ironia była. Żaden to miód. Ciągnij wózek póki się da!

maksyM napisał(a):Po za tym gdyby ktoś nie miał zarejestrowanej działalności jak wypisze fakturę np. dla Gminy?



Widywało się takich, co mieli zawieszone. Jak klient na gwałt chciał rachunek, to wystawiał jakiś znajomek, co zawieszonej nie miał. A jak wpadała grubsza robota to odwieszali...

Awatar użytkownika
w.fubar
Fachoperator

  • Posty: 541
  • Rejestracja: 20 Paź 2009 21:30
  • Miejscowość: Białystok/Norwegia
  • Pochwały: 11

Maszyna: CAT 308 + 305,5 + 301,7 + 906

Firma: .


Złota metoda na nieuczciwą konkurencje i fikcyjne przetargi

Postprzez MARIO/MECALAC » 26 Sty 2016 20:05

Koledzy to jest biznes a w biznesie nie ma kolegów. No chyba że z kimś współpracujecie i znacie to co innego. Dla reszty która wpierdziela się na rynek trzeba być Ch..m i skur..m.
Dla czego Ty masz zamykać firmę co masz tyle porządnego sprzętu a nie dziad który psuje rynek. Nasyłaj mu PIP regularnie. Opłać inspektorów niech się czepiają wszystkiego kiedyś musi mu rura zmięknąć :D
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Re: Złota metoda na nieuczciwą konkurencje i fikcyjne przet

Postprzez nobekstar2 » 26 Sty 2016 22:43

Faktem też jest to że firmy tak naprawdę każda dąży do tego by mieć swój sprzęt ( To zrozumiałe ) Lecz stawki za które wygrywają przetargi i wielkość tych zleceń jest znikoma . Biorąc pod uwagę ilość maszyn w okolicy to jest ich ok 50 ko-ład Bo jak wystrzelili to naprawdę nikt nie maił lepszego pomysłu Tylko wjebać się komuś pod nos i w chwili obecnej zapchali rynek. Byście musieli zobaczyć jak biją się stawkami i jaka jest przepychanka . Ratunek jeszcze taki jak Państwo da trochę grosza i większe zaprzyjaźnione zakłady ruszą bo też mają biedę. No marnie to widzę . Stawki za odśnieżanie 80 zł :crazy: nie biorą pod uwagę czym się to robi. Nwm powiem wam że mam trochę doła bo kontakty nie zagwarantowały efektywnej współpracy :cry: Rolnicy też się nie modernizują sprzęt mają też własny więc ja nwm ten rząd jest Porypany . Każdy ma być samowystarczalny a gdzie zarabiać ? Tj chore .

"I tylko lokalni mogą w Twojej Gminie pracować? To właśnie przykład nieuczciwej konkurencji. U nas też różni robią, czasem psują rynek, ale my też jeździmy daleko od domu i podbieramy robotę miejscowym. Takie życie."

Skoro do tej gminy odprowadzamy podatki itd to niech jednak dbają o swoich a nie tylko ściągać pieniądze potrafią i nic na rękę nie idą .Podam wam przykład organizowana była jakaś gminna impreza to potrafili przysłać przedsiębiorcą Dyplom prowadzenia działalności i ze bardzo sie Cieszą że ją prowadzimy itd ale dołączona była notka o Datki na ten ich cel (imprezę ) . A jak są jakieś prace w gminie i powinny być przetargi jawne To nikt nie wyśle prośby do przystąpienia do przetargu i złożenia oferty a co najgorsze nawet nie ma nigdzie informacji że taka inwestycja będzie nigdzie ani w gminie ,ani na ich stronie www również . Wszytko jest po fakcie jak już praca w toku to pojawia sie w sieci dokumentacja techniczna prac i ze rozstrzygnięto ofertę . A naprawdę nie zaszliśmy nikomu za skórę jedna wielka korupcja.
Kopareczki-jcb 3cx 3cx super bobcat x320 mtz 82 koparka łańcuchowa

nobekstar2
Operator

  • Posty: 206
  • Rejestracja: 27 Sty 2008 19:25
  • Miejscowość: kujawsko-pomorskie
  • Pochwały: 1

Złota metoda na nieuczciwą konkurencje i fikcyjne przetargi

Postprzez MARIO/MECALAC » 26 Sty 2016 23:02

Do prokuratury jak dają ofertę po fakcie
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Złota metoda na nieuczciwą konkurencje i fikcyjne przetargi

Postprzez maksyM » 28 Sty 2016 20:54

nobekstar2 napisał(a):Skoro do tej gminy odprowadzamy podatki itd to niech jednak dbają o swoich a nie tylko ściągać pieniądze potrafią i nic na rękę nie idą .Podam wam przykład organizowana była jakaś gminna impreza to potrafili przysłać przedsiębiorcą Dyplom prowadzenia działalności i ze bardzo sie Cieszą że ją prowadzimy itd ale dołączona była notka o Datki na ten ich cel (imprezę ) . A jak są jakieś prace w gminie i powinny być przetargi jawne To nikt nie wyśle prośby do przystąpienia do przetargu i złożenia oferty a co najgorsze nawet nie ma nigdzie informacji że taka inwestycja będzie nigdzie ani w gminie ,ani na ich stronie www również . Wszytko jest po fakcie jak już praca w toku to pojawia sie w sieci dokumentacja techniczna prac i ze rozstrzygnięto ofertę . A naprawdę nie zaszliśmy nikomu za skórę jedna wielka korupcja

Wydaje mi się, chociaż mogę się mylić. Do pewnego pułapu cenowego samorząd nie ma obowiązku ogłaszania przetargu. Wystarczy zapytanie wysłane do trzech firm. Jeżeli powyżej tego pułapu nie ma ogłoszenia o przetargu to faktycznie prokurator.
I teraz czysto teoretycznie. Wybierz sobie co może najbardziej pasować do Twojej sytuacji. Urzędnicy wysyłają zapytania do wszystkich, tylko nie do Ciebie bo:
-Zawaliłeś jakieś roboty
-Wku...łeś jakiegoś urzędasa
-Urzędas łasy na prowizję, której nie otrzymał
-Nikt nie wie że może do Ciebie wysłać zapytanie bo się słabo reklamujesz
-Ktoś się działkuje z zamawiającym i ratuje Cię tylko prokurator
Złóż oficjalną ofertę na Dziennik Podawczy, określ rodzaj działalności. Porozmawiaj z Wójtem, Burmistrzem. Jak Cię następnym razem ominą, zapytaj na piśmie dlaczego tak się stało.
-

maksyM
Operator

  • Posty: 472
  • Rejestracja: 29 Lis 2009 14:27
  • Miejscowość: spod Krakowa
  • Pochwały: 10

Maszyna: Hidromek,Scania 113 ,Atego 1223, Takeuchi TB216,
TB 250

Firma: F.U.H.Wodren


Re: Złota metoda na nieuczciwą konkurencje i fikcyjne przet

Postprzez nobekstar2 » 28 Sty 2016 23:29

maksyM napisał(a):[quote="nobekstar2"Wybierz sobie co może najbardziej pasować do Twojej sytuacji. Urzędnicy wysyłają zapytania do wszystkich, tylko nie do Ciebie bo:
-Zawaliłeś jakieś roboty
-Wku...łeś jakiegoś urzędasa
-Urzędas łasy na prowizję, której nie otrzymał
-Nikt nie wie że może do Ciebie wysłać zapytanie bo się słabo reklamujesz
-Ktoś się działkuje z zamawiającym i ratuje Cię tylko prokurator

-


Kolejna Opcja zazdrość i chyba najbardziej w Tym tkwi problem że jak ludzie widzą na placu 7 sprzętów to myślą że kasa leci już z nieba . Pracy żadnej nie zjebaliśmy raczej jeździmy po naszych kolegach ich poprawiać tylko nie za 70 zł i na działalność mamy ponad 20 lat więc nie boimy się skomplikowanych zadań. W kwestii reklamy zna nas każdy ale jak mają opcję za 70 zł to już na nic innego nie patrzą bo myślą że tępo pracy za 100 i 70 jest takie samo a o klasie sprzętu nawet nie wspomnę .Oczywiście ogłoszenia na Olx , Panorama firm . itd Mówię wam lokalnie mam zbyt dużą konkurencję w Tym największy problem a wszytkie zakłady które się budują to sieciówki które mają już swoja ekipę koparkową która z nimi jeździ . Można by jeszcze wykorzystywać swój sprzęt do pomocy w swojej działalności którą można by poszerzyć lub wejść w spółkę ale lokalnie również wszystko już jest . A nie oszukujmy się że u was też jest zapewne podobna sytuacja no może nie na taką skalę ale ten Rynek się chyba za pchnął i można go raczej traktować tylko jako dodatkowe źródło dochodu . Oferujemy wykonanie systemów przed gradobiciem dla sadowników nawodnienia wyburzanie transport wiertnice to słupków niwelacje rozładunki prace w trudnym terenie traktor rolniczy odśnieżanie parkingów posesji itd Generalnie większość prac które da radę wykonać Kop ład Miniówka koparki łańcuchowe do swiatłowodów ciągnik rolniczy i mini ładowarka skidsteer kafar hydrauliczny pługi strzałki komplet łyżek od 30 .40.50.90.120.130 chwytaki obrotowe ,180 cm sito do odmulania itd i pługoukładacz do melioracji i przewodów .Więc myślę że jest czym działać ludzie o Tym wiedzą ale nie za darmo . Takich firma jak nasza jest sporo w polsce i Ludzie chyba też nie mają kasy na wykonanie wielu potrzebnych prac i ich nie robią a jeśłi je robią to jakasz wsza zawsze się wpierdzieli za 30 % mniej i oczywiście wygra . Jeśli sądzicie że źle się nastawiłem lub słabo staram się o zlecenia to piszcie otwarcie .Powiem wam tak wizytówki rozdajemy oferty wysyłamy do różnych firm ale własnie cena ok na większe prace trzeba popuścić z ceny bto normalne bo by się po prostu stało ale firmy też mają swój sprzęt lub biorą tego tańszego jedynie jakieś tam kontakty pomagają ale w Polsce mało się teraz Dzieje budownictwo w porównaniu do innych lat stoi . W energetyce też nie układa się już nowych lini do ziemnych bardzo rzadko ewntualnie nowe słupy lub konserwacja linii. firmy te mają własne koparki itd a nawet oni mają poważne problemy ze zleceniami bo prace idą za tak marne stawki ze przegrywają przetargi skaładając oferty po kosztach a nadal znajdzie sie fajer co zrobi taniej ale to o 20-40 % Kurde Jak się pytam . Może jeszcze usługi rolnicze Ciekawie uzupełnił by wachlarz usług lecz to też nie jest jakaś złota metoda wypowiedzcie się proszę .Bardzo żałuję że nie mam własnej ziemi pod uprawę bo to zawsze plon z tego można by sprzedać i jakieś pieniądze by z tego były do tego dopłaty i nie musiał bym marudzić. albo odśnieżanie np jest u nas tak że duży gospodarz w zamian za nie płacenie podatku ma w zimę utrzymać dany odcinek przejezdny a jeśli juź ten sprzęt jest potrzebny to za 80 zł . Któryś z was by pojechał ? Tak jak już jakiś kolega wcześniej pisał że może jednak trzeba być chuj,m i zgłaszać wszelkie nieprawidłowości a nie się tu nagadywać . Sam nwm nie chciałem nigdy robić nikomu pod górę ale to cała prywatyzacja bez kontroli to doprowadzi do tego że wiele osób upadnie .
Kopareczki-jcb 3cx 3cx super bobcat x320 mtz 82 koparka łańcuchowa

nobekstar2
Operator

  • Posty: 206
  • Rejestracja: 27 Sty 2008 19:25
  • Miejscowość: kujawsko-pomorskie
  • Pochwały: 1

Re: Złota metoda na nieuczciwą konkurencje i fikcyjne przet

Postprzez Jarewa » 28 Sty 2016 23:51

Wiele firm robi już po kosztach,czyli z marnym zyskiem.

Oferujemy wykonanie systemów przed gradobiciem dla sadowników nawodnienia wyburzanie transport wiertnice to słupków niwelacje rozładunki prace w trudnym terenie traktor rolniczy odśnieżanie parkingów posesji itd.

Niestety to się staje już nie rentowne jak nie jesteś uniwersalny to raczej mało prawdopodobne byś mógł konkurować z firma co robi od a do z bo ona ma większe możliwości zejścia z ceny.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2807
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Re: Złota metoda na nieuczciwą konkurencje i fikcyjne przet

Postprzez nobekstar2 » 29 Sty 2016 00:13

Wiem właśnie tylko teraz czy jest sens dalej to modernizować i konkurować za marne stawki z tymi firmami ? Na przykładzie sadownika . Jak on ma zapłacić za wykonanie takiego systemu a zazwyczaj ma trochę swoje sprzętu do dokupi sobie kafar lub go zrobi zamówi słupki w tartaku lub struno betonowe i będzie pierdzielił firmę zewnętrzną tylko zrobi to sobie sam własnym sprzętem . W tym problem. Żeby robić coś kompleksowo trzeba też mieć wiedzę konkretną bo jak mam cos spierdzielić to wolę odmówić .Nie jestem murarzem lub brukarzem ani elektrykiem tzn szkołę mam tylko taką ale doświadczenia od A do Z aby coś wykonać niestety w chwili obecnej nie mam . Zawsze udawało się gdzieś ulokować sprzęt i on generował normalne do życia pieniądze .To nie jest tak że ja się teraz ograniczam że sobie nie poradzę itd ale usługodawców wszelkich jest masa i wpychać się na taki rynek i bić sie stawką to można jedynie osiwieć. Prywatnie to będę szukał sobie jakiejś dobrej pracy w elektrotechnice pojazdowej studia na dodatek może jakiś serwis gdzieś a Tu jak się uda gdzieś ten sprzęt wlepić to niech pracuje a jak nie to niech stoi. Staram się śledzić sytuację w kraju co te głupki tam chcą wprowadzić ale To co oni robią i w jakim świetle widzą nas inne państwa to polska jeszcze przez pare lat będzie w Cieniu .
Kopareczki-jcb 3cx 3cx super bobcat x320 mtz 82 koparka łańcuchowa

nobekstar2
Operator

  • Posty: 206
  • Rejestracja: 27 Sty 2008 19:25
  • Miejscowość: kujawsko-pomorskie
  • Pochwały: 1

Złota metoda na nieuczciwą konkurencje i fikcyjne przetargi

Postprzez w.fubar » 29 Sty 2016 00:27

nobekstar2 napisał(a): To co oni robią i w jakim świetle widzą nas inne państwa to polska jeszcze przez pare lat będzie w Cieniu .



Ja bym się tym światłem nie przejmował. Media robią cyrk, nie tylko w Polsce. Wszędzie dookoła prawica się przebija do przywództwa, ludzie mają dość obłudnej poprawności politycznej.

A że Polska? Że w cieniu? Przecież ona 'istnieje tylko teoretycznie'. ;-)

Awatar użytkownika
w.fubar
Fachoperator

  • Posty: 541
  • Rejestracja: 20 Paź 2009 21:30
  • Miejscowość: Białystok/Norwegia
  • Pochwały: 11

Maszyna: CAT 308 + 305,5 + 301,7 + 906

Firma: .


Re: Złota metoda na nieuczciwą konkurencje i fikcyjne przet

Postprzez dawidg2 » 29 Sty 2016 00:36

Tak jest że Polska to juz tylko nazwa obszaru w Ue.

Jeszcze dopłaty jako tako nie ruszyły więc i roboty narazie mało.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Złota metoda na nieuczciwą konkurencje i fikcyjne przet

Postprzez nobekstar2 » 29 Sty 2016 00:46

No właśnie wszystko dzięki dopłatą bo kraju na nic nie stać sprzedali dosłownie wszystko teraz jeszcze mają problem z tym smogiem i większe ciepłownie mają zainstalować piece gazowe ma to pokryć do 70 % zapotrzebowania tak przynajmniej ma być do 2017 w okolicznym większym mieście więc polski przemysł górniczy też padnie. A kto zarobi ? :D
Kopareczki-jcb 3cx 3cx super bobcat x320 mtz 82 koparka łańcuchowa

nobekstar2
Operator

  • Posty: 206
  • Rejestracja: 27 Sty 2008 19:25
  • Miejscowość: kujawsko-pomorskie
  • Pochwały: 1

Złota metoda na nieuczciwą konkurencje i fikcyjne przetargi

Postprzez Gracek » 29 Sty 2016 01:01

Tak czytam ten temat już któryś raz, scyzoryk się w kieszeni otwiera ale może trochę napiszę nie na temat choć to dział pogaduchy więc może przejdzie.

Nobek subskrybuję Was na yt, widuje ogłoszenia na olx ale internet to jest źródło poszukiwań tylko dla Nas młodych. Myślałem że skoro macie takie "inne" sprzęty to roboty w huhu. Sam nie wiem jak trafić z reklamą do ludzi, gdy startowałem na olx to było 40 ogłoszeń z mojej mieściny, teraz jest 110 i konkurencja to są tacy złośliwcy że jak widzą że dodałeś, to jeden czy drugi doda dwa kolejne żebyś był tylko dalej.

Takie stare firmy z duszą właśnie teraz giną a triumfują nowi z nowymi sprzętami w leasingach i kredytach. Znam sytuację podobną jak Twoja. Ktoś z rodziny pod koniec lat 90tych miał kamaza, ogłaszał się tylko w lokalnej gazecie ogłoszeń, dziennie robił minimum 3-4 kursy z piachem, szlaką itd, nikt się nawet nie targował (mało sprzętu było).

Po 10 latach dorobił się mana, który od 3 lat stoi bo jeśli się uda to pojedzie raz na miesiąc, jedyny plus jest taki że nie gonią go raty itp i jak ma jechać za psi grosz to woli nie wyjeżdżać.

Konkurencja to o 10zł by się pobiła, są tacy co po 70 zł 3cx super robią. Ogólnie dużo by opowiadać. Przykre ale prawdziwe.
Obserwuje też że rynek jest zapchany kop-ład i dużo ludzi kupuje kołówki gdzie sytuacja zaraz będzie podobna.

Potwierdzam powiedziane tu słowa że w tej branży nie ma kolegów. Teraz z prywatkami to dno, jeśli myśleć rozwojowo to szukać tylko roboty pod dużymi inwestycjami ale też ludzie są różni i na kase można czekać latami.

Dobrym przykładem też jest inwestycja w pobliżu mojego miejsca zamieszkania, budują gazociąg - firmą ze Śląska, kop-ład i mini z kujaw, no jaki w tym jest sens targać sprzęt. Ta branża upada a raczej dziaduje z dnia na dzień.
Ostatnio edytowany przez MARIO/MECALAC 29 Sty 2016 01:07, edytowano w sumie 2 razy
Powód: Tak się lepiej czyta pamiętajcie :P

Awatar użytkownika
Gracek
Pomocnik operatora

  • Posty: 61
  • Rejestracja: 11 Sty 2014 23:52

Maszyna: Brak

Firma: Brak


Złota metoda na nieuczciwą konkurencje i fikcyjne przetargi

Postprzez MARIO/MECALAC » 29 Sty 2016 01:02

nobekstar2 napisał(a):A kto zarobi ?


Niemiec
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Re: Złota metoda na nieuczciwą konkurencje i fikcyjne przet

Postprzez nobekstar2 » 29 Sty 2016 01:17

Gracek Nie ograniczamy się tylko do internetu ale tak jak napisałem w kraju bieda konkurencja jak h.j wtyków wszędzie nie masz niestety więc każdej roboty nie ogarniesz .
Skoro widziałeś na youtube to wiesz ze sprzęt nie aż taki zły i robotę robi na youtubie nie ma wszystkiego przez olx wejdź na mojego face.

Ja wiem że jest wony rynek ale wkurza mnie też fakt że rolnikom którzy maja prosperujące gospodarki pozwoli wziąć kop-ład na rolnictwo wtedy przez 2 lata nie mógł usługowo pracować ale ma nową maszynę i o brotowe też z dofinansowań i zamiast pilnować sie ziemi to wjeb,ł sie teraz już na przestrzeni 5 lat z 5 maszynami .

Jak tu konkurować skoro ja na sprzęt muszę normalnie zarobić nie mam dopłat a nie mam gdzie nomalnie wstawić sprzętu żeby zarabiał tak jak na niego przystało bo taki rolniczek wstawi Ci taką masę sprzętu taniej bo jeszcze nie wie co to naprawy . Jestem zirytowany tą sytuacją i naprawdę bez konkretnych pomysłów na siebie i przyszłość Gdybam sobie głośno ale dziś się dobrze ustawić jest o wiele trudniej niz kiedyś
Dziś nawet nie myślimy o wymianie sprzętu na nowszy bo totalnie nie ma to sensu skoro nie wiem czy od wiosny będę miał konkret pracę czy nie.

Wolę zarobione pieniądze odłożyć i kupić jakiś lokal który po iluś latach zacznie na czysto zarabiać lub mieszkanie . Bo to mniej traci na wartości aczkolwiek to też nie idealne rozwiązanie .

Patrzcie jak weszły do polski te sterowane wiertnice parę lat temu. Pracy dla nich od ciula teraz jeszcze też ale ile osób bierze kredyty i je sobie kupuje ? Też nie ma się co w to pchać bo jeszcze z 4 lata i będzie to samo co z kop ład a 2mln na drodze nie leży i jednak troche tych metrow trzeba przerąbać żeby sie wszystko wróciło ( maszyna zestaw do transportu wyposażenie i ludzie ) Powinny być jakieś ograniczenia wprowadzone . Sami wiecie za jakie pieniądze finalnie idą inwestycje a jakie my dostajemy to jest chore że ktoś tego nie kontroluje .

Przykro mi naprawdę bo pomimo chęci i determinacji ciągłemu rozwojowi prognozy tego biznesu są marne .

Dziś są czasy żeby zarabiać głową a nie sprzętem to dużo lepsza metoda. Się człowiek tyle nie nawkur..a
Kopareczki-jcb 3cx 3cx super bobcat x320 mtz 82 koparka łańcuchowa

nobekstar2
Operator

  • Posty: 206
  • Rejestracja: 27 Sty 2008 19:25
  • Miejscowość: kujawsko-pomorskie
  • Pochwały: 1

Re: Złota metoda na nieuczciwą konkurencje i fikcyjne przet

Postprzez Piotr mc 85 » 30 Sty 2016 11:52

dawidg2 napisał(a):Jeszcze dopłaty jako tako nie ruszyły więc i roboty narazie mało.

Jeszcze nie ruszyły a słychać, że po 2020 już kurek przykręcą, kraj zostanie przejęty ekonomicznie - w sumie już jest, ale wtedy dobitnie. Zostanie tylko nazwa, teoretyczna granica i rozmaita historia.
Gracek napisał(a):Dobrym przykładem też jest inwestycja w pobliżu mojego miejsca zamieszkania, budują gazociąg - firmą ze Śląska, kop-ład i mini z kujaw, no jaki w tym jest sens targać sprzęt. Ta branża upada a raczej dziaduje z dnia na dzień.

Kumpel pracuje w Niemczech w firmie (chyba belgijska lub holenderska) wypożyczającej sprzęt budowlany "BOELS" - mówi że tam sprzęt niema prawa stać i tak sobie cały czas wozi lawetą z jednego końca kraju na drugi i tak na okrągło. Koparka czy inny sprzęt kończy zadanie i jedzie dalej. Co będzie jak takie firmy u nas pootwierają oddziały, dopiero będzie Qpa.
Pozdrawiam Piotr

Piotr mc 85
Fachoperator

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 16 Cze 2008 22:26
  • Miejscowość: Jaźwina
  • Pochwały: 34

Maszyna: VOLVO L150E, XCMG ZL50GCE, Hanomag55D,W K611, CAT 301.5

Firma: Kopalnia


Złota metoda na nieuczciwą konkurencje i fikcyjne przetargi

Postprzez Gracek » 30 Sty 2016 13:41

Boels w polsce już jest, przed wjazdem do Warszawy stoją takie pomarańczowe maszynki. Kiedyś u mnie budowali market to było wszystko od nich począwszy od toi toi, ogrodzeń, do walców i koparek.

Awatar użytkownika
Gracek
Pomocnik operatora

  • Posty: 61
  • Rejestracja: 11 Sty 2014 23:52

Maszyna: Brak

Firma: Brak


Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej