wibako

Praca wiidłami - poradu - sposób

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Praca wiidłami - poradu - sposób

Postprzez duzers1 » 30 Kwi 2008 20:39

Witam wszystkich dajcie jakieś wskazówki jak podjeżdżac widłami do palet 3CX dzielona przednia łycha. Dzisiaj próbowałem pierwszy raz i powiem wam że katastrofa bez pomocy drugiej osoby, praktycznie nic nie widać, łycha wszystko zasłania.
Pewnie sąsiedzi mieli niezły ubaw jak rozsypały mi sie dwie palety bloczków, dopiero trzecia podniosłem w całości. Na co zwacać uwage, jakie punkty odniesienia i ile godzin cwiczeń aby to opanować.

Pozdrawiam duzers1.

duzers1
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 27 Mar 2008 10:01
  • Miejscowość: Mirocin Górny
  • Pochwały: 1

Reklama

simmet

Postprzez Hipo » 30 Kwi 2008 20:45

Jak to nic nie widać jak widać wszystko co trzeba :D

Pewno nie patrzyłeś gdzie trzeba :lol:

A tak serio to sobie otwierasz szczęke i wtedy widzisz jak widły wprowadzić pod palete. Zamykasz szczęke, dźwigasz i jedziesz. Co prawda twardziele podnoszą palety na otwartej szczęce ale to katowanie sprzetu.

Awatar użytkownika
Hipo
Fachoperator

  • Posty: 922
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 21:05
  • Miejscowość: Jarosław
  • Pochwały: 9

Maszyna: 3CX Contractor '08
4CX Sitemaster '07
8030 ZTS '06

Firma: ..,,__--(::) - -__,,..


Postprzez duzers1 » 30 Kwi 2008 20:55

Hipo napisał(a):Jak to nic nie widać jak widać wszystko co trzeba :D

Pewno nie patrzyłeś gdzie trzeba :lol:

A tak serio to sobie otwierasz szczęke i wtedy widzisz jak widły wprowadzić pod palete. Zamykasz szczęke, dźwigasz i jedziesz. Co prawda twardziele podnoszą palety na otwartej szczęce ale to katowanie sprzetu.




No to będę próbował, w ostatecznym akcie desperacji zostaje jeszcze możlowość zamontowania kamery takiej jak do cofania w dostawczakach. :D :D :D

Pozdrawiam duzesr1.

duzers1
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 27 Mar 2008 10:01
  • Miejscowość: Mirocin Górny
  • Pochwały: 1

Postprzez dawidg2 » 30 Kwi 2008 21:09

jak sie nie myle juz był temat o sposobach brania palet. ja osobiscie mam na szybkozłaczu ale mam sama ładowarke ale jakbym miał kupowac kop-ład to bym patrzył z szybkozłaczem ale widły na karetce a nie 6w1 jak to ma 4CX bo czasem poprostu trzeba podniesc przod maszyny co mozna tylko zrobic na karetce. tylko 4CX oferuje 3 tryby skretu wiec pewnie mozna wyjsc z opresji bez podnoszenia przodu ale ja mam ładowarke łamana w pół wiec sie przydaje a i czasem u mnie trzeba cos przydusic na widłach wiec tez lepiej i jak z płytami drogowymi sie pracuje tez lepiej widły wyciagnac. bo u mnie nie ma problemu a widziałem jak 3CX sie meczył zeby widły wyciagnac a miał na łyzce :lol: ale to tylko moja mała opinia. kazdy ma sprzet jaki ma :D

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Postprzez autopek78 » 11 Maj 2008 11:56

kolego troszke praktyki i bedzie ko bedziesz to robil zamknietymi oczami nie jest to takie trudne jak by sie wydawalo pozdrawiam :faja:

autopek78
Fizol

  • Posty: 40
  • Rejestracja: 19 Lut 2008 15:56
  • Miejscowość: okolice lodzi

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej