wibako

zageszczarka dynapac LG150

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

zageszczarka dynapac LG150

Postprzez marcin645 » 27 Kwi 2016 13:40

Oto film nagral gosciu jak pracuje nia
https://www.youtube.com/watch?v=KNO8kk44TSg

Witam co sadzicie o tego typie zageszczarce z rewersem silnik po remoncie farymann. Co sadzicie o firmie dynapac? Waga jej to 150kg a wymiary plyty to 45x50

marcin645
Operator

  • Posty: 429
  • Rejestracja: 10 Cze 2015 21:20
  • Miejscowość: dolnyslask

Maszyna: Jcb 4cx

Firma: Kam-bud


Reklama

simmet

Re: zageszczarka dynapac LG150

Postprzez marcin645 » 30 Kwi 2016 21:44

??

marcin645
Operator

  • Posty: 429
  • Rejestracja: 10 Cze 2015 21:20
  • Miejscowość: dolnyslask

Maszyna: Jcb 4cx

Firma: Kam-bud


Re: zageszczarka dynapac LG150

Postprzez Kamal » 02 Maj 2016 21:29

Dziś należy do Atlas Copco. Dobre maszyny tylko coś silnik jakiś stary.
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


zageszczarka dynapac LG150

Postprzez marcin645 » 08 Maj 2016 09:10

silnik stary to fakt ale po remoncie. a co do plyty posiada z jedej strony grubosc 6mm a z drugiej 4mm to juz konczy sie? co o tym myslicie?

marcin645
Operator

  • Posty: 429
  • Rejestracja: 10 Cze 2015 21:20
  • Miejscowość: dolnyslask

Maszyna: Jcb 4cx

Firma: Kam-bud


zageszczarka dynapac LG150

Postprzez Jarewa » 08 Maj 2016 19:13

Kamal napisał(a):Dziś należy do Atlas Copco. Dobre maszyny tylko coś silnik jakiś stary.



Totalny szajs bubel gdyby nie te silniki to można porównywać do chińczyków. I mówię to jako użytkownik LG500

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Re: zageszczarka dynapac LG150

Postprzez marcin645 » 08 Maj 2016 19:58

A grubosc plyty 4mm to juz koncowka jej? A co mylicie o firmie weber 190kg lub bomag ponad 200kg

marcin645
Operator

  • Posty: 429
  • Rejestracja: 10 Cze 2015 21:20
  • Miejscowość: dolnyslask

Maszyna: Jcb 4cx

Firma: Kam-bud


zageszczarka dynapac LG150

Postprzez Kamal » 09 Maj 2016 00:13

LG 500 to już naprawdę świetna maszyna, nie wiem co do niej masz. Bo tylko błędy i zaniedbania servisówkę skracają jej żywot. Weber kiedyś robił dobre maszyny teraz już nie bardzo. Bomagi też się sprawdzają.

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


zageszczarka dynapac LG150

Postprzez Jarewa » 09 Maj 2016 06:08

A za przeproszeniem w płycie wibracyjnej to co się serwisuje?? to że chińskie łożyska się rozsypały po 150mth to norma? to że wyrwało w młocie dekle to norma? nie wspomnę już o wibracji porównując do BOMAGA BPR 100/80 to przepaść jakby 100lat za murzynami.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Re: zageszczarka dynapac LG150

Postprzez Kamal » 09 Maj 2016 18:07

Z za przeproszeniem olej się wymienia w płycie. Łożyska są tam dość specyficzne i konszują 3, 5k, w AC, więc się nie dziw, że po wsadzeniu gówna, bo było tanie po 150h się wysypały. O odpowiednim ustawieniu luzu nie wspomnę. O kolejności i dokręcania śrub i zachowaniu momentów nie wspomnę. Bo nawet w SKF kosztuję ponad 1, 2 k oleju w hydraulice, który w tej maszynie jest dość specyficzny, bo tam leje sie olej do serwomechanizmów lotniczych nie wspomnę. Ale, po co jak drogi a tu się zwykły hydrauliczny za 5zł litr wleje. A potem spazmy, że pompa hydrauliczna 500zł kosztuje albo, że słabo ubija, bo uszczelniacze zjedzone.
Niestety, ale wieksość rzeczy bierze się z totalnej głupoty. Nie czytanie instrukcji obsługi albo chęci pokazania wszystkim dookoła ze skoro do tego leję tanie gówno i chodzi to do tamtego też wleję i musi na tym pracować. A jak nie to opluje na forum taki jestem, a co a jak. Coś mi już ostatni ręce i cycki na niektóre wypowiedzi opadają. O prawidłowej eksploatacji maszyny i jej użytkowaniu nie chcę mi się gadać, bo każdy przemądrzały i wie lepiej jak producent maszyny, co ma robić.
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Re: zageszczarka dynapac LG150

Postprzez Jarewa » 09 Maj 2016 20:29

Maszyna ma niespełna 1,5roku ledwo po gwarancji kwiatki pokazała łożyska były jeszcze ori. Młot nie ruszany od nowości ,a co do dekla nie wiem jak producent mógł tam zastosować M6 x4 i za przeproszeniem serwisów-ka ani instrukcja nie przewiduje wymiany oleju w wibratorze jedynie jest kontrola.

Wiec jedyną głupotą można obarczyć producenta. Jak powiedziałem gdyby nie te silniki HATZ to można by było porównać do chińczyków w jakości. Nawet diler potwierdził ze te połączenie to nie wypał idzie wszystko po kosztach bo był wzywany po tygodniu kupienia bo niestety w nowej maszynie wężyki popękały ze starości.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Re: zageszczarka dynapac LG150

Postprzez Kamal » 09 Maj 2016 21:48

Zobacz
Załączniki
image_name1.jpg
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


zageszczarka dynapac LG150

Postprzez marcin645 » 09 Maj 2016 21:59

Panowie a czym sie rozni plyta tzw plyta lana zeliwna od zwyklej plyty jaka roznica ktora lepsza?

marcin645
Operator

  • Posty: 429
  • Rejestracja: 10 Cze 2015 21:20
  • Miejscowość: dolnyslask

Maszyna: Jcb 4cx

Firma: Kam-bud


zageszczarka dynapac LG150

Postprzez Kamal » 09 Maj 2016 22:25

Odlew potrafi pęknąć.
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Re: zageszczarka dynapac LG150

Postprzez marcin645 » 10 Maj 2016 08:15

Czyli odlew zly? Nie polecacie? Odlewana plyta gruba jest 4,5cm az.

marcin645
Operator

  • Posty: 429
  • Rejestracja: 10 Cze 2015 21:20
  • Miejscowość: dolnyslask

Maszyna: Jcb 4cx

Firma: Kam-bud


Re: zageszczarka dynapac LG150

Postprzez Jarewa » 10 Maj 2016 17:27

Każde mają plusy i minusy co dobre ciężko określić odlew peką fakt ale spawana jeszcze bardziej pęka i szybciej się zużywa ale za to łatwa w naprawie spawana. Odlewane maja lepsze zagęszczenia materiał mniej podatny na odkształcenie wibracyjne lepiej przenoszą. Technicznie renomowane marki maja tylko odlew BOMAG, DYNAPAC, WACKER itp.

4,5mm zależy gdzie mierzone płyty odlewane nie są równe (krawędź, od krawedzi środek, wzmocnienia) Jeżeli to minimum na płycie to jeszcze długo posłuży.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej