wibako

Zeppelin zm 15 silnik Deutz - remont

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Zeppelin zm 15 silnik Deutz - remont

Postprzez zeppelin zm 15 » 20 Cze 2016 21:47

Witam ponownie przymierzam się do remontu silnika Deutz f5l912. Silnik bierze olej. Chciałbym dowiedzieć się jakie wynosi ciśnienie sprężania w tym silniku, jakiego producenta części zamienne polecacie i na co zwrócić uwagę podczas jego remontu. Chce jeszcze zmierzyć ciśnienie oleju silnikowego aby wiedzieć czy robić dół silnika również czy tylko wszystkie panewki wymienić na nowe. Do tej pory części do silników biorę z łodzi z sklepu diesel części. Co powiecie na temat jakości ich części? Ceny mają dobre. Z góry dziękuję za wszystkie sugestie i podpowiedzi.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Reklama

simmet

Re: Zeppelin zm 15 silnik Deutz - remont

Postprzez Kamal » 23 Cze 2016 01:10

20-28bar skoro bierze olej to trzeba zrobić a nie mierzyć. Po pomiarze nie przestanie brać oleju. Robisz całość skoro zużyła się góra to i dół nie jest dobry. Pomiar ciśnienia oleju pokazuje tylko czy panewka się nie obróciła pompa jest tam tak wielka że dużego spadku nie zobaczysz. Części mają tam najtańsze bo i sort najniszy. Ty się cieszysz że tani a oni też bo na każdej mają przebitkę 50% i więcej. 912 to tani silnik więc oszczędzania na siłę jakoś nie widzę.
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Zeppelin zm 15 silnik Deutz - remont

Postprzez zeppelin zm 15 » 23 Cze 2016 07:02

To ja wiem że po pomiarze nie przestanie brać oleju. Nie jestem laikiem całkowitym w tym temacie. Chodziło mi po prostu aby wiedzieć ile wynosi ciśnienie sprężania i z czystej ciekawości sprawdzić przed remontem ile wynosi. Nie chodzi mi o to aby zrobić remont jak najtaniej kosztem jakości tylko po prostu aby ktoś kto ma z tą firmą styczność wypowiedział się o jakości ich części. Nie zawsze drogo znaczy dobre a tanio to bubel.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Zeppelin zm 15 silnik Deutz - remont

Postprzez Kamal » 23 Cze 2016 09:23

Firmę znam przecież ci napisałem. Sprzedaż mają bo sporo zapłacili za linkowanie i pozycjonowanie w Google. Niektóre rzeczy mają droższe od ori z ASO Deutza. Zawsze twierdzą że to bardzo dobre części z Turcji, a tak naprawdę to niestety dość tani chińczyk o sporym rozrzucie produkcyjnym i do tego słabej jakości. Spróbuj coś tam zareklamować dostaniesz niezłą wiązaneczkę od właścicielki. ;).
Faktem jest że nawet ori zestawy do tych silników mają gorszą jakość niż kiedyś. Ale dobre zestawy masz u producenta który robi je dla Deutza. Czyli Kolbenschmit i Victor Reinz. Dość dobre i całkiem tanie masz Goetze.

Autor postu otrzymał pochwałę

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Zeppelin zm 15 silnik Deutz - remont

Postprzez zeppelin zm 15 » 23 Cze 2016 18:24

A jakieś dane np pomocne przy montażu regulacji? Słyszałem coś że trzeba jakimiś podkladkami pod tuleje ustawić luz odpowiedni dla tłoka od góry głowicy.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Zeppelin zm 15 silnik Deutz - remont

Postprzez dawidg2 » 23 Cze 2016 21:12

zeppelin zm 15 napisał(a):Słyszałem coś że trzeba jakimiś podkladkami pod tuleje ustawić luz odpowiedni dla tłoka od góry głowicy.

tak wkłada się się podkładki między głowice a tuleje, tzn jedną, druga sprawa to się pod tuleje a blok też wkłada.

zeppelin zm 15, z jakiego rejonu jesteś? Ja mam firmę w Lubiniu (dolnośląskie) co robią Deutza, części ori. Dość drogie ale wiesz co masz. Silnik możesz zostawić a wziąć po remoncie chyba.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Zeppelin zm 15 silnik Deutz - remont

Postprzez zeppelin zm 15 » 23 Cze 2016 21:46

Jestem z pomorza także trochę daleko. Silnik zrobić dla mnie to nie jest obcy temat ponieważ nie jeden już robiłem i chodzą bez problemu, tylko że takiego to jeszcze nie robiłem i raczej bez problemu powinienem go ogarnąć. Po prostu chciałem się dowiedzieć na co uważaj i na co zwrócić uwagę właśnie przy tym silniku. Koparka dużo nie pracuje także do zimy pociągnie pewnie i wtedy zrobię ten remont bo miejsce na to mam pod dachem i ogrzewane :D . A wiadomo każdy pieniądz liczy więc samemu wyjdzie zapewne taniej. Wiesz może dokładniej o tych podkładkach jakie parametry trzeba uwzględnić przy doborze tych podkładek?
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Zeppelin zm 15 silnik Deutz - remont

Postprzez Kamal » 23 Cze 2016 23:47

Podawałem na forum jak to się robi. Fabrycznie wkładasz wszystkie po pomiarze zbędne wycinasz.

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej