wibako

Początkujący

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Początkujący

Postprzez xxadrian27xx » 16 Lis 2016 21:58

Witam wszystkich jestem nowy na forum mam 21 lat pracuje jako operator szpadla w sieci wod kan z koparkami mam doczynienia na codzień zastanawiam sie naz zrobieniem kfalifikacji co polecacie bo jestem w tym zielony jakąś lekturke czy coś myślałem nad koparko ładowarką i jednonaczyniówce od czasu do czasu przejade się taką czy coś podwioze bardzo mi się to podoba ale niewiem od czego zacząć z góry przepraszam jeżeli ten temat już jest

xxadrian27xx
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 16 Lis 2016 21:50

Maszyna: Koparka ręczna

Firma: zrób to sam


Reklama

simmet

Re: Początkujący

Postprzez slepy101 » 17 Lis 2016 14:27

Na poczatek to musisz sobie zrobic uprawnienia :) ale jak masz mozliwosc to te od czasu do czasu mozesz zwiekszyc na czesciej nabrac wprawy doswiadczenia i z lopaty przerzucic sie na maszyne :)
" Prostotą i niezawodnościa zawojujesz cały świat " . M Kalasznikow

slepy101
Fachoperator

  • Posty: 583
  • Rejestracja: 23 Cze 2015 12:58
  • Miejscowość: DOL / DW
  • Pochwały: 12

Maszyna: atlas 1304

Firma: Robię na czarno :)


Początkujący

Postprzez puszek_ZGY » 17 Lis 2016 16:38

Jeżeli chodzi o "lekturę" to zapisując się na kurs, szkoła powinna udostępnić treści do przygotowania się do egzaminu.

Praktyki na kursie raczej się nie nauczysz, także dobrze, że teraz powoli wprawiasz się do zawodu ;)

Ponadto na forum jest temat o "pytaniach na egzaminie", jeżeli masz ochotę możesz tam zajrzeć klikając w poniższy link:

viewtopic.php?t=1437

Dodając, z forum możesz również zaczerpnąć wiedzy technicznej, zarówno tą podstawową, jak i bardziej zaawansowaną, po prostu wystarczy odszukać i czytać ;)
Jeśli pomogłem ---> Kliknij "pochwała" ;)

Mój kanał YouTube https://www.youtube.com/channel/UCnu2d_ ... Qbz8agHLXw

Awatar użytkownika
puszek_ZGY
Fachoperator

Maszyna: VOLVO EW140C

Firma: -


Re: Początkujący

Postprzez xxadrian27xx » 17 Lis 2016 21:11

Dzięki wielkie a kojarzycie może jakieś ośrodki z mazowieckiego Warszawa i jeszcze jedno pytanie jak to z pracą jest jakieś w miarę zapotrzebowanie że w miarę szybko znajdę ?

EDIT MODA :

I jakie uprawnienia na kop-ład czy jedno naczyniowa
Ostatnio edytowany przez MARIO/MECALAC, 17 Lis 2016 21:46, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Jak chcesz coś dodać użyj opcji EDYTUJ. Nie wolno pisać nowego posta pod swoim postem jeśli nie upłynęły 24h

xxadrian27xx
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 16 Lis 2016 21:50

Maszyna: Koparka ręczna

Firma: zrób to sam


Początkujący

Postprzez zeppelin zm 15 » 17 Lis 2016 21:16

To zależy jaki będzie z Ciebie operator. Jak będziesz dobrym operatorem to zapewne nie będziesz miał problemu znaleźć robotę :piwo:
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Początkujący

Postprzez xxadrian27xx » 17 Lis 2016 21:29

Nawet po skończeniu kursu się coś znajdzie ?

xxadrian27xx
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 16 Lis 2016 21:50

Maszyna: Koparka ręczna

Firma: zrób to sam


Re: Początkujący

Postprzez slepy101 » 17 Lis 2016 22:43

Znajdzie :) wystarczy odrobina cierpliwosci . Ja na dzis dzien niestety nie pracuje w zawodzie . W momencie gdy mam dluzsza chwile np urlop czy L4 wystawiam ogloszenie na olx.pl i po paru dniach ktos zawsze zadzwoni . W tym roku pierwsze ogloszenie wystawilem jakos w lipcu to na drugi dzien mialem po 3 a nawet 4 telefony dziennie nawet z agencji pracy takze na spokojnie . Zrobisz przez zime kurs na wiosne sie oglosisz i mysle ze nie bylo by problemu a jak dobrze pojdzie to na wiosne bede miec wlasna koparke :) takze cwicz w pracy poczytaj na forum co cie interesuje i bedzie ok . A z tymi tresciami w osrodku to roznie . Ja np musialem sobie kupic ksiazke za ok 100 pln i doczytywac w niej po zajeciach z teori a od osrodka dostalem przykladowe pytania w ilosci 500 set z czego bylo tylko jedno . Obliczanie klinu odlamu ale co osrodek to inaczej
" Prostotą i niezawodnościa zawojujesz cały świat " . M Kalasznikow

slepy101
Fachoperator

  • Posty: 583
  • Rejestracja: 23 Cze 2015 12:58
  • Miejscowość: DOL / DW
  • Pochwały: 12

Maszyna: atlas 1304

Firma: Robię na czarno :)


Początkujący

Postprzez xxadrian27xx » 17 Lis 2016 22:51

Dzięki wielkie a co polecali byście na początek zrobić? jaki kurs?

xxadrian27xx
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 16 Lis 2016 21:50

Maszyna: Koparka ręczna

Firma: zrób to sam


Re: Początkujący

Postprzez slepy101 » 18 Lis 2016 08:03

Nie wiem jak u ciebie w okolicy ale u mnie wieksze zapotrzebowanie jest na koparko ladowarke . Popatrz po olxie lokalnej prasie w ogloszeniach
" Prostotą i niezawodnościa zawojujesz cały świat " . M Kalasznikow

slepy101
Fachoperator

  • Posty: 583
  • Rejestracja: 23 Cze 2015 12:58
  • Miejscowość: DOL / DW
  • Pochwały: 12

Maszyna: atlas 1304

Firma: Robię na czarno :)


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej