wibako

Na początek okejka

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Na początek okejka

Postprzez slepy101 » 21 Lis 2016 11:14

Witam
Z góry przepraszam za to że byc może temat był już poruszany cos tam poszperałem na forum ale wyczerpującej odpowiedzi nie znalazłem a więc przechodząc do tematu .
Na wiosnę chciałbym kupić swoją koparkę i działać na własną rękę z uwagi na to , iż mam inną pracę a usługi koparka były by dodatkowym zródłem dochodu jak narazie. Nie mam jakis zrodel dojscia na roboty jakis ukladow w urzedzie gminy / miasta . Bazowalbym na ogloszeniach z internetu i wizytowkach rozdanych po znajomych . Głównie mi zależy na opinii osób które mają własne firmy i powiedziały mi co myślą na temat mojego pomysłu . a więc pieniążki na zakup kopaczki oczywiście były by z kredytu bo z kąd wziąc tyle kasy . Planuję wziąć około 80 tys pln kredytu i kupić coś do 75 tys brutto . Myślałem nad atlasem 1304/1404 . Po dłuzszym przeglądaniu ogloszen dochodszę do wniosku ze w tych pieniażkach kupie dotartego zużutego atlasa do ktorego trzeba bedzie troche kasy włożyc . Byłem jezdzilem ogladalem widziałem z tad tez moj pomysl by zakupic uwielbiana przez wiekszosc okejke :) w tych pieniazkach sa w lepszym stanie od rocznika 2000 wiem ze elektryka pms itp sa do kiczu ale ogolny stan maszyny lepszy . i z rad tez prosba by wypowiedzieli sie uzytkownicy owych maszyn ktorymi pracuja na co dzien a nie bazuja na opowiesciach innych operatorow czy informacji z forum .
Robota na poczatku byla by dorywcza . jakis humus wykopy pod fundamenty przylącza . I teraz tak . chcialbym wiedziec jak wyglada sytuacja z opłatami takiej maszyny jakie oplaty ubezpieczen jak sprawa wyglada z fakturami rozliczeniami ogolny zarys wydatkow jako przedsiebiorca . Moze jakies porady wskazowki ? z gory dziekuje
" Prostotą i niezawodnościa zawojujesz cały świat " . M Kalasznikow

slepy101
Fachoperator

  • Posty: 583
  • Rejestracja: 23 Cze 2015 12:58
  • Miejscowość: DOL / DW
  • Pochwały: 12

Maszyna: atlas 1304

Firma: Robię na czarno :)


Reklama

simmet

Na początek okejka

Postprzez rado735 » 22 Lis 2016 21:39

+ na drogę

rado735
Operator

  • Posty: 363
  • Rejestracja: 22 Cze 2012 23:19
  • Miejscowość: Podkarpacie
  • Pochwały: 15

Maszyna: liebherr a310, FK E70 SR

Firma: .


Na początek okejka

Postprzez zeppelin zm 15 » 22 Lis 2016 22:12

Biorąc kredyt na maszynę pracując nią "dorywczo" będziesz w stanie zarobić na ratę kredytu? Rozumiem że idziesz w tą branżę z zamiłowania :D
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Na początek okejka

Postprzez przemeqwlkp » 22 Lis 2016 22:23

Pracowałem na O&K mh4 niecałe pół roku, nie pamiętam rącznika ale poniżej 2000 , silnik deutz, sprawiała się maszyna w miarę dobrze mimo swojego wieku, nie miałem problemu w niej z PMS, choć górkę czuła znam ja ją zobaczyłem, na wolnej skrzyni dawała radę dobrze w terenie. Jedynie co przy niej grzebałem to uciekające powietrze z układu i jakieś nie wyjaśnione jednorazowe awarie związane z układem powietrznym. Czujnik przegrzania silnika który uniemożliwiał odpalenie maszyny jak była mocno zagrzana i zgaszona na chwilę, trzeba było czekać :D Znajomy ma mh5 poza pompo wtryskami i wtryskiwaczami w siniku nie grzebał nic, co jakiś czas gdzie leci olej wymienia uszczelki albo uszczelniacze by nie ciekło.
A na Atlasach pracuję na trzech modelach i w miarę dobrze się sprawują a też już swoje latka mają, ale jak każdą maszynę dopadnie czas i zacznie coś się sypać albo lecieć, nie ma na to reguły.
Dobrego zakupu :)

przemeqwlkp
Fizol

Maszyna: Atlas 1504, 1604, 1805

Firma: Usługowa


Re: Na początek okejka

Postprzez slepy101 » 23 Lis 2016 04:55

Mysle ze bylbym w stanje zarobic na rate . Wyniosla by kolo 800 pln . U mnie za sam chumus biora od 400 w gore mysle ze nie bylo by problemu wiekszego
" Prostotą i niezawodnościa zawojujesz cały świat " . M Kalasznikow

slepy101
Fachoperator

  • Posty: 583
  • Rejestracja: 23 Cze 2015 12:58
  • Miejscowość: DOL / DW
  • Pochwały: 12

Maszyna: atlas 1304

Firma: Robię na czarno :)


Re: Na początek okejka

Postprzez maksyM » 23 Lis 2016 05:15

slepy101 napisał(a):Mysle ze bylbym w stanje zarobic na rate . Wyniosla by kolo 800 pln . U mnie za sam chumus biora od 400 w gore mysle ze nie bylo by problemu wiekszego

Masz zlecenie, a musisz iść do pracy. Klient czekał nie będzie. Pojedzie kto inny.
Przemyśl sprawę transportu. Na krótkich odcinkach pojedziesz na kołach. Dalej trzeba czymś przerzucić.
Biorąc 80 tys kredytu przy racie 800 zł sam kapitał będziesz spłacał 7 lat. Oczywiście zakładając że odpiszesz VAT.
Maszyna powinna pracować i na siebie zarabiać. Albo etat albo własny biznes. Choć na początku warto mieć inne źródło utrzymania, żeby było z czego kredyt spłacać.

maksyM
Operator

  • Posty: 472
  • Rejestracja: 29 Lis 2009 14:27
  • Miejscowość: spod Krakowa
  • Pochwały: 10

Maszyna: Hidromek,Scania 113 ,Atego 1223, Takeuchi TB216,
TB 250

Firma: F.U.H.Wodren


Re: Na początek okejka

Postprzez slepy101 » 23 Lis 2016 08:19

No tak tez planuje zrobic . Robie na 12stkach . Dniowka nocka 2 dni wolnego . Takze z terminem zlecenia nie bylo by problemu . Biorac 2 dni wolnego mam 6 i moge kopac badz isc na zwolnienie jaby trafilo by sie cos dluzszego . Vat napewno bym odliczyl od zakupu maszyny by miec chociaz by na naprawy czy wymiany filtor olejow po zakupie a reszta w skarpete . Z transportem tez nie bylo by tak zle . Mieszkam pod Wroclawiem ok 30 km takze duzych kosztow tez bym nie poniosl . Za transport niskopodwoziowki biora 3.00 / 3.50 pln / km . Jedynie co to wacham sie co do wyboru maszyny . Zawsze moge dozbierac i kupic cos innego . Patrzylem na volvo ew 160 z 2000 r . Maszyna stala by na placu firmy transportowej ktora prawie ze sasiaduje z moim osiedlem a w ostatecznosci pod blokiem na parkingu :) . Maja tam warsztat , mechanikow takze jakby zagadal sie zakrecil to i by przy awari cos pomogli . Serwisy mam w samym Wroclawiu czy 15 km ode mnie
" Prostotą i niezawodnościa zawojujesz cały świat " . M Kalasznikow

slepy101
Fachoperator

  • Posty: 583
  • Rejestracja: 23 Cze 2015 12:58
  • Miejscowość: DOL / DW
  • Pochwały: 12

Maszyna: atlas 1304

Firma: Robię na czarno :)


Na początek okejka

Postprzez maksyM » 23 Lis 2016 19:43

slepy101 napisał(a): Mieszkam pod Wroclawiem ok 30 km takze duzych kosztow tez bym nie poniosl . Za transport niskopodwoziowki biora 3.00 / 3.50 pln / km


Za kilometr tak. Ale jak jest krótki odcinek to liczą chłopcy za załadunek, rozładunek + kilometry. Weź to pod uwagę.
Osobiście uważam że zakup maszyny bez rozeznania rynku, znajomości tu i tam jest bardzo ryzykowne. Porwałem się na coś takiego i naprawdę na początku ciężko było. Udało się, ale nie chcę się rozpisywać ile mnie to nieprzespanych nocy kosztowało. Dalej mam pd górkę tylko jakby :wink: mniejszą

maksyM
Operator

  • Posty: 472
  • Rejestracja: 29 Lis 2009 14:27
  • Miejscowość: spod Krakowa
  • Pochwały: 10

Maszyna: Hidromek,Scania 113 ,Atego 1223, Takeuchi TB216,
TB 250

Firma: F.U.H.Wodren


Na początek okejka

Postprzez bundi » 23 Lis 2016 19:46

Transport niskopodwoziem owszem może kosztuje 3,5 za km ale przy większych odległościach, do tego liczony prawdopodobnie w obie strony jeżeli ma wracać na pusto. Ryczałt po samym Wrocławiu z punktu A do B to koszt 600zł/netto.
W każdym bądź razie życzę powodzenia.
Veni Vidi Excavatus

bundi
Operator

  • Posty: 275
  • Rejestracja: 25 Sty 2008 20:10
  • Miejscowość: Twierdza Wrocław
  • Pochwały: 6

Maszyna: New Holland B115B
Wacker Neuson 1703

Firma: usługowa


Na początek okejka

Postprzez Chuck_M » 23 Lis 2016 20:38

W moim rejonie posiadanie maszyny tylko na dorywczy wynajem mija się z celem i znam kilka osób co twierdzilo że to klasa biznes jakoś to będzie, aktualnie jednemu maszynę zabrali a reszta ledwo co zipie. Posiadając firmę gdzie uzytkujesz maszyne praktycznie codziennie i od czasu do czadu wynajem to rozumiem. Moim zdaniem brać kredyt żeby czasami porobić sprzętem mija się z celem, jeszcze co jakiś czas jakąś awaria a to już kasa potrzebna. Kupując używany sprzęt nigdy nie możesz być pewny że nic się nie stanie. Złota zasada sppdziewaj się większych kosztów a nie zdziwisz się niemiłe. Temat transportu bywa czasami dotkliwy.

Awatar użytkownika
Chuck_M
Operator

Maszyna: JCB 3CX Super Sitemaster, Mecalac 714MW

Firma: M


Re: Na początek okejka

Postprzez slepy101 » 24 Lis 2016 04:54

No rozumiem . O takie opinie mi chodzilo . To moze sobie odpuszcze i bede dalej robil na skoczka
" Prostotą i niezawodnościa zawojujesz cały świat " . M Kalasznikow

slepy101
Fachoperator

  • Posty: 583
  • Rejestracja: 23 Cze 2015 12:58
  • Miejscowość: DOL / DW
  • Pochwały: 12

Maszyna: atlas 1304

Firma: Robię na czarno :)


Re: Na początek okejka

Postprzez maksyM » 24 Lis 2016 11:22

slepy101 napisał(a):No rozumiem . O takie opinie mi chodzilo . To moze sobie odpuszcze i bede dalej robil na skoczka

Problem właśnie w tym że jak przerzucasz maszynę na dłuższą robotę to nie odczujesz za bardzo kosztów. Ale to raczej w grę nie wchodzi bo pracujesz.
Mój były pracodawca i dobry kolega ma swoje układy w większych firmach od lat. Ma kilka koparek, a przerzut wynajmuje bo twierdzi że mu się nie opłaca. Tyle że on robi dłuższe kontrakty i przerzut potrzebuje kilka razy w roku.
Ja po miesiącu musiałem się rozglądnąć za autem do naszej 305 bo by mnie koszty zjadły. A jak jadę powyżej 30 km i mam tam robotę na kop-ład i wiem że się wyrobię w jeden dzień to wynajmuję na miejscu bo mi się to bardziej opłaca.

maksyM
Operator

  • Posty: 472
  • Rejestracja: 29 Lis 2009 14:27
  • Miejscowość: spod Krakowa
  • Pochwały: 10

Maszyna: Hidromek,Scania 113 ,Atego 1223, Takeuchi TB216,
TB 250

Firma: F.U.H.Wodren


Re: Na początek okejka

Postprzez slepy101 » 24 Lis 2016 19:39

Dluzsza robota dluzsze zwolnienie z tym nie ma problemu a i tak gdybym kupil kopaczke to byl ja splacil troche i gdyby cos bardziej sie rozkrecilo to bym sie zwolnil i zajal sie juz tylko uslugami i robil na siebie ale przeliczajac to tak . Rata okolo 800 pln oplaty zus itp itd 700 pln i sie uzbiera . Chyba ze bym kupil koparke na " wlasne potrzeby " :) moze zaryzykuje i kupie ta okejke a szczerze mowiac nie spodziewam sie szalu i telefonu za telefonem na poczatku
" Prostotą i niezawodnościa zawojujesz cały świat " . M Kalasznikow

slepy101
Fachoperator

  • Posty: 583
  • Rejestracja: 23 Cze 2015 12:58
  • Miejscowość: DOL / DW
  • Pochwały: 12

Maszyna: atlas 1304

Firma: Robię na czarno :)


Na początek okejka

Postprzez zeppelin zm 15 » 24 Lis 2016 21:08

Czasy są jakie są a lepiej chyba już nie będzie. Masz dobry pomysł ale ryzykowny. Trzeba 3 razy dobrze pomyśleć niż obudzić się z ręką w nocniku.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Na początek okejka

Postprzez slepy101 » 25 Lis 2016 04:56

Tak jak mowisz kolego :)zobacze po zimie co to bedzie dalej . Myslalem by wrzucic ogloszenie do neta i zobaczyc czy w ogole bedzie zainteresowanie i czy beda dzwonic
" Prostotą i niezawodnościa zawojujesz cały świat " . M Kalasznikow

slepy101
Fachoperator

  • Posty: 583
  • Rejestracja: 23 Cze 2015 12:58
  • Miejscowość: DOL / DW
  • Pochwały: 12

Maszyna: atlas 1304

Firma: Robię na czarno :)


Re: Na początek okejka

Postprzez slepy101 » 30 Lis 2016 06:11

Postanowilem kupic okejke :) w grudniu jade sie przejechac obejrzec kilka modeli :)
" Prostotą i niezawodnościa zawojujesz cały świat " . M Kalasznikow

slepy101
Fachoperator

  • Posty: 583
  • Rejestracja: 23 Cze 2015 12:58
  • Miejscowość: DOL / DW
  • Pochwały: 12

Maszyna: atlas 1304

Firma: Robię na czarno :)


Na początek okejka

Postprzez zeppelin zm 15 » 30 Lis 2016 07:35

No to szczęśliwego zakupu :D
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Na początek okejka

Postprzez slepy101 » 01 Gru 2016 20:43

Oby :) mam upatrzone 3 sztuki zobaczymy co z tego wyjdzie
" Prostotą i niezawodnościa zawojujesz cały świat " . M Kalasznikow

slepy101
Fachoperator

  • Posty: 583
  • Rejestracja: 23 Cze 2015 12:58
  • Miejscowość: DOL / DW
  • Pochwały: 12

Maszyna: atlas 1304

Firma: Robię na czarno :)


Na początek okejka

Postprzez zeppelin zm 15 » 01 Gru 2016 22:09

Pochwal tymi egzemplarzami.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Na początek okejka

Postprzez slepy101 » 02 Gru 2016 20:54

Dobra tylko ze dopiero w ndz dam rade . Wrzuce linkini zobaczymy co powiecie na ich temat byle by admin nie robil problemu ze nie ten dzial :p
" Prostotą i niezawodnościa zawojujesz cały świat " . M Kalasznikow

slepy101
Fachoperator

  • Posty: 583
  • Rejestracja: 23 Cze 2015 12:58
  • Miejscowość: DOL / DW
  • Pochwały: 12

Maszyna: atlas 1304

Firma: Robię na czarno :)


Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej