wibako

CIDGiF przestroga

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

CIDGiF przestroga

Postprzez kwak » 11 Gru 2016 11:22

Witam
Gdzieś w okolicach czerwca br. dostałem pismo w celu zapłacenia fakultatywnej opłaty rejestracyjnej do bazy CIDGiF w kwocie 295zł. Jako że jestem osobą która najpierw przeczyta a później podpisze i zapłaci doszedłem do wniosku,że jest to przekręt i olałem to najzwyczajniej w świecie.Nie dalej jak kilka dni temu spotkałem na poczcie kolegę ,który grzecznie stał z kwitkiem do wpłacenia kwoty 295zł po wyjaśnieniu mu że jest to przekręt wyobraźcie sobie jego wk....nie. Dlatego ostrzegam was wszystkich przed tym przekrętem . Wyjaśnienie w linku http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly ... elnie.html
Wszystkie urządzenia elektryczne działają z dymem w środku. Jeśli on ucieknie, są uszkodzone.http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... CPXckfT-6g

kwak
Operator

  • Posty: 244
  • Rejestracja: 03 Sty 2007 21:04
  • Miejscowość: Małopolskie
  • Pochwały: 4

Maszyna: New Holland LB115


Reklama

simmet

CIDGiF przestroga

Postprzez dzierzan » 11 Gru 2016 11:45

Ostatnio jeden znajomy też dostał takie pismo, a inny zakładał działalność to nawet w urzędzie go przed tym ostrzegali. Poza tym jak sami piszą opłata jest fakultatywna, czyli dobrowolna :mrgreen:

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


CIDGiF przestroga

Postprzez maksyM » 11 Gru 2016 12:07

Pełno tego wszędzie teraz. Nie ma dnia żeby ktoś nie dzwonił z ofertą cudownego ubezpieczenia czy taniego kredytu. Albo że zamówiona paczka już jedzie tylko szybko trzeba podać dane do faktury żeby kurier mógł zostawić.
Mam telefon od kobiety, proszę o informację mailem. Przysyłają pismo że wspomagają pobliską podstawówkę, albo przedszkole i na dowód zamieszczają pismo polecające od Dyrektorki. Po zasięgnięciu języka u źródła okazuje się że zostawili kolorowanki za kilkadziesiąt złotych w przedszkolu dostali list referencyjny i dalej dzwonić po miejscowych firmach.
Człowiek niby z jakiejś fundacji wchodzi do sekretariatu Gminy i prosi o podbicie delegacji. Młoda koza oczywiście stawia pieczątkę a ten na wieś do ludzi że niby Gmina go wysłała do zbierania kasy na biedne dzieci.
Postanowiliśmy zastrzec nazwę firmy. Radca prawny poinformował nas że będzie to kosztowało ok 1300 zł. Tylko nie dodał ze już po zakończeniu całego procesu. Po może dwóch tygodniach przyszłą faktura z Rejestru Krajowych Znaków Towarowych i Wzorów Użytkowych. Środek sezonu nikt się nie zastanowił o co kaman, ,że to nie faktura z Urzędu Patentowego, kasa jak na razie przepadła. Jakoś skurwiele mieli dostęp do bazy.
www.rkztwu.pl
Ostatnio był telefon o przedłużenie domeny. Szefowa podała dane do faktury, wieczorem mam na skrzynce fakturę na 183 zł. Tylko że nie chodziło o wodren.pl, tylko wodren.com.pl. Różnica jakby subtelna, ale po licho mi druga domena. Postraszyłem ich adwokatem, rano na skrzynce już była korekta. Tym razem się udało. Ci się nazywali Becconet FHU Andrzej Kozioł Szczecin.

maksyM
Operator

  • Posty: 472
  • Rejestracja: 29 Lis 2009 14:27
  • Miejscowość: spod Krakowa
  • Pochwały: 10

Maszyna: Hidromek,Scania 113 ,Atego 1223, Takeuchi TB216,
TB 250

Firma: F.U.H.Wodren


CIDGiF przestroga

Postprzez Piotr mc 85 » 12 Gru 2016 12:08

Do nas w zeszłym tygodniu też tą makulaturę przysłali. Wystarczy przeczytać i czuć smród.
Pozdrawiam Piotr

Piotr mc 85
Fachoperator

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 16 Cze 2008 22:26
  • Miejscowość: Jaźwina
  • Pochwały: 34

Maszyna: VOLVO L150E, XCMG ZL50GCE, Hanomag55D,W K611, CAT 301.5

Firma: Kopalnia


Re: CIDGiF przestroga

Postprzez maksyM » 27 Lut 2017 20:19

DUET S.C.

UL. NOWARY 1A

41-710 RUDA ŚLĄSKA

NIP: 6272692848

Nr tel./faks: 32/ 2435123

https://www.facebook.com/pages/DUET-SC/ ... 53?sk=info







PROŚBA O POMOC W SFINANSOWANIU ŚRODKÓW OPATRUNKOWYCH I HIGIENICZNYCH DLA DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ BRZESKO, UL. STAROWIEJSKA 6.



Zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o pomoc w sfinansowaniu pakietu środków opatrunkowych i higienicznych dla wskazanej placówki.

Akcja i rodzaj pomocy ustalony jest bezpośrednio z Dyrekcją Placówki i naszym zadaniem jest pozyskanie Darczyńców wśród lokalnych firm, które zechciałyby dofinansować niezbędne produkty:



PAKIET MEDYCZNY



- pampersy dla starszych

- kompresy gazowe

- podkłady higieniczne

- rękawiczki pudrowe

- kremy przeciw odleżynom



DO ZAKOŃCZENIA AKCJI BRAKUJE 600 ZŁ.,

W związku z tym, zwracam się do Państwa z prośbą o wsparcie w całości lub w jakiejś części.

Do mojej prośby dołączam również pismo od Dyrekcji Placówki z potwierdzeniem prowadzonej akcji. Każdy Darczyńca otrzyma fakturę VAT lub rachunek imienny (do wyboru) jako dokument oraz podziękowanie w postaci dyplomu, bezpośrednio od Dyrekcji.

SERDECZNIE DZIĘKUJĘ ZA POZYTYWNE ROZPATRZENIE MOJEJ PROŚBY.

DANE DO PRZELEWU:

NR KONTA: MBANK 82 1140 2004 0000 3202 6769 8613

NAZWA ODBIORCY: DUET S.C.

ADRES ODBIORCY: ul. NOWARY 1A, 41-710 RUDA ŚLĄSKA

Firma z Rudy Śląskiej martwi się od DPS 150 km od swojej siedziby. Poniżej artykuł z prasy. Wystarczyła chwila żeby ich odnależć. Człowiek ma wyrzuty sumienia, bo jak tu nie pomóc? Tylko komu?
http://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/1, ... iorcy.html
http://forum-nowytomysl.pl/viewtopic.php?t=4143

maksyM
Operator

  • Posty: 472
  • Rejestracja: 29 Lis 2009 14:27
  • Miejscowość: spod Krakowa
  • Pochwały: 10

Maszyna: Hidromek,Scania 113 ,Atego 1223, Takeuchi TB216,
TB 250

Firma: F.U.H.Wodren


CIDGiF przestroga

Postprzez Marcin1986 » 27 Lut 2017 20:32

Ochrona danych osobowych jest taka w tym kraju, że po założeniu firmy nagle dostawałem listy, maile i telefony i kredyty, ubezpieczenia, pakiety na start, telefon na firmę i inne bzdury. To wszystko jest handel danymi niby zabroniony ale to jest Polska tu wszystko można....
Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

Awatar użytkownika
Marcin1986
Młodszy operator

  • Posty: 107
  • Rejestracja: 02 Lip 2016 20:08
  • Miejscowość: Poznań
  • Pochwały: 1

Maszyna: JCB 3CX Turbo Plus 2016r.

Firma: Zakład Robót Drogowych


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej