wibako

Seat Leon - bicie przy hamowaniu

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Seat Leon - bicie przy hamowaniu

Postprzez Thygerrr » 18 Gru 2016 17:07

Cześć chłopy! mam problem z autem żony, leon 1.9 tdi 110, 2004 rok ,przy delikatnym wciśnięciu hamulca czuć bicie na pedale i kierownicy,gdy wcisnę mocniej wszystko jest okay,nie wiem gdzie szukać przyczyny, tarcze i klocki były sprawdzane i są ok, od czerwca założone w sumie 2 komplety raz feredo w później rotinger
Dodam że bicie występuje na oponach letnich jak i zimowych, koła wyważane, tarcze klocki są 100% okay, przegub ma jedynie lekki luz bo podczas przyśpieszania też go troszkę czuć, amortyzatory sztywne i nie wylane, gdzie ja mam szukać ku..a przyczyny? bo już nie mam zdrowia do niego.

Thygerrr
Operator

Maszyna: różne

Firma: Własna


Reklama

simmet

Seat Leon

Postprzez kysa » 18 Gru 2016 18:00

Szukaj w układzie kierowniczym, głównie sprawdź luz na przekładni kierowniczej.
Forumowy czat, zapraszamy http://xat.com/Kopaczka
jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

Awatar użytkownika
kysa
Operator

Maszyna: Liebherr 954b

Firma: kamieniołom


Seat Leon

Postprzez 23MATTI95 » 18 Gru 2016 18:41

Jak tarcze sprawdzałeś? Najlepiej by było zdjąć i dać do tokarza niech sprawdzi czy są proste, najwyżej niech podrówna bo najczęściej występuje to od krzywych tarcz.

Awatar użytkownika
23MATTI95
Operator

  • Posty: 238
  • Rejestracja: 14 Cze 2015 21:43
  • Miejscowość: Zach-pom
  • Pochwały: 13

Maszyna: Komatsu PW148-10

Firma: ZUBWIT


Re: Seat Leon

Postprzez Thygerrr » 18 Gru 2016 18:48

Tarcze sprawdzane na tokarce i na zegarze są 100000000% okay

Thygerrr
Operator

Maszyna: różne

Firma: Własna


Seat Leon

Postprzez przemeqwlkp » 18 Gru 2016 19:27

Skoro tarcze są ok, to gdzieś któryś sworzeń albo któraś tuleja ma minimalny luz, przy mocnym dociśnięciu hamulca może być ok tak jak piszesz, łatwo nie będziesz miał znaleźć ten luz ale jest to możliwe:)

przemeqwlkp
Fizol

Maszyna: Atlas 1504, 1604, 1805

Firma: Usługowa


Re: Seat Leon

Postprzez Thygerrr » 18 Gru 2016 20:26

Muszę to zrobić bo jest to strasznie wkur.iające szczególnie na autostradzie jak lecisz 150 i hamujesz a tu wibrator w kierownicy :lol:

Thygerrr
Operator

Maszyna: różne

Firma: Własna


Seat Leon

Postprzez dzierzan » 18 Gru 2016 20:41

Ja szukałbym tak jak koledzy proponują w zawieszeniu lub układzie kierowniczym, w Passacie B5FL miałem podobny przypadek (tak, wiem że to inne zawieszenia) i winowajcą był luz na jednym z wahaczy.

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


Re: Seat Leon

Postprzez TRANSKOP81 » 18 Gru 2016 20:51

Jak sprawdzane były tarcze na tokarce? Należało by sprawdzic cztery powierzchnie przy jednym mocowaniu co jest mało mozliwe

TRANSKOP81
Fachoperator

Maszyna: zeppelin 19 ,case1288,MAN 8x8,tatra 815 ,HANOMAG 60E

Firma: ROBOTY ZIEMNE I DROGOWE


Seat Leon

Postprzez Coval » 19 Gru 2016 02:51

Tarcze nie sprawdza sie na tokarce , tylko na samochodzie. Załóż czujnik zegarowy uchwytem na magnesie, i sprawdź wewnętrzną i zewnętrzną stronę tarczy obracając ją. Bicie nie powinno być większe niż 0.04-0.05 mm . Możesz mieć np. krzywą piastę, a na tokarce tego widać nie będzie.
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


Re: Seat Leon

Postprzez Thygerrr » 19 Gru 2016 14:45

Pisałem wyżej że były i na tokarce i na zegarze sprawdzane i są ok. wymienię jeszcze tuleje na wahaczach

Thygerrr
Operator

Maszyna: różne

Firma: Własna


Seat Leon

Postprzez kysa » 19 Gru 2016 17:53

Jedź do dobrego diagnosty, niech Ci sprawdzi układ kierowniczy i zawieszenie a dopiero później wymieniaj.
Forumowy czat, zapraszamy http://xat.com/Kopaczka
jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

Awatar użytkownika
kysa
Operator

Maszyna: Liebherr 954b

Firma: kamieniołom


Seat Leon

Postprzez Jarewa » 19 Gru 2016 19:03

Tylne tuleje wybite na wahaczu, pewnie żona nie raz przywaliła w krawężnik :wink:

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2803
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Seat Leon

Postprzez Thygerrr » 19 Gru 2016 20:55

Sprawdzane były i są dobre,a żona raczej nie przywaliła nigdzie bo dobrze jeździ jak na babe :D
jutro jade na kompa i sprawdzę pompę.
Dodam jeszcze że maxymalne odchylenie tarczy ma 0,05

Thygerrr
Operator

Maszyna: różne

Firma: Własna


Seat Leon

Postprzez grzegorz200 » 19 Gru 2016 23:00

a opony ktos sprawdzał? guzy itp? wyważenie?? zamieniałeś miejscami? ja trafiłem przypadek, że miałem i letnią i zimową z guzem.. i objaw własnie był podobny
części , serwis maszyn Bobcat.Sambron , MF ..666 601 687

grzegorz200
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 03 Kwi 2011 19:57
  • Miejscowość: podlaskie
  • Pochwały: 64

Maszyna: Bobcaty......:)


Re: Seat Leon

Postprzez Pavlo1 » 20 Gru 2016 15:52

Regulator hamowania też może źle rozkładać siłę hamowania i jedna strona szybciej łapie i bije trochę, równie dobrze zawieszenie gdzieś ma problem. Kiedyś miałem przypadek, że na nierównościach np. torach kierownica szalała mi na boki a na stacji diagnostycznej wszystko cacy, aż do czasu kiedy sprężyna wyskoczyła, co się okazało walnięta była też na drugiej stronie ale dopiero wysoko na podnośniku było widać małą szczelinę, a nie trzymała wcale.
Krok po kroku sprawdzaj dosłownie wszystko, bo w takich przypadkach może być wiele przyczyn.

Pavlo1
Operator

Maszyna: jcb 803, 3cx

Firma: fhu izd


Seat Leon

Postprzez Thygerrr » 20 Gru 2016 19:59

Jedziesz 100 i lekko naciskasz hamulec to czuć szybkie krótkie stuknięcia w kierownicę,gdy zwalnia coraz słabiej,jak sie zatrzymujesz czuć pulsowanie aż do zatrzymania.

Thygerrr
Operator

Maszyna: różne

Firma: Własna


Seat Leon - bicie przy hamowaniu

Postprzez markoh » 27 Gru 2016 23:34

Witam miałem takie coś w bmce x5 okazało sie że alufelga krzywa wiadomo polskie drogi po prostowaniu było już ok także radził bym podjechać do jakiegoś warsztatu żeby sprawdzili felgi ewentualnie opony

markoh
Fizol

Maszyna: JCB 8014
Iveco 35-10

Firma: Budowlana


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej