wibako

Solarka schmidt - zmiana ilości soli

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Solarka schmidt - zmiana ilości soli

Postprzez Rafal_k » 07 Sty 2017 13:05

Witam, panowie mam od niedawna solarke schmidt z takim sterowaniem:

Czy ktoś z was taką posiada? moja ma zakres sypania do 40g/m2, chyba że nacisne max to ma 80 ale jechać i trzymać to do bani. Czy jest gdzieś w menu przestawianie żeby więcej mi sypała?

Rafal_k
Młodszy operator

  • Posty: 142
  • Rejestracja: 25 Cze 2009 18:02
  • Miejscowość: Małopolska
  • Pochwały: 1

Reklama

simmet

solarka schmidt akcja zima

Postprzez peckiel » 07 Sty 2017 13:58

Nie wiem jak dobrze ci to wytłumaczyć. Z tyłu przy gardzieli w moim Schmidt jest wajcha, którą się przekręca. Jest tam obrazek czy sypanie solą czy piachem. Przekręcasz wajchę i sypie x2. Na pulpicie ustawisz 40 a będzie szło 80. Ja mam inny typ puplitu.
Tą wajchą regulujesz wysokość zastawki nad taśmą.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


solarka schmidt akcja zima

Postprzez Rafal_k » 07 Sty 2017 14:08

ja mam na żmijkę nie na taśmę , i właśnie nie wiem. mam z tył takie trzy pokrętła. może tam.

EDIT MOD:
u mnie problem jest z tym że inne firmy mają stare p1 i im sypie materiał na kupki i materiał jest widoczny na drodze a szef kupił kilka solarek z niemiec i one pieknie sieją materiał ale nie widac go na drodze

Rafal_k
Młodszy operator

  • Posty: 142
  • Rejestracja: 25 Cze 2009 18:02
  • Miejscowość: Małopolska
  • Pochwały: 1

solarka schmidt akcja zima

Postprzez peckiel » 07 Sty 2017 14:44

W mojej okolicy zbytnio już P1 nie ma. Każdy kupuje coś zachodniego. My od zawsze korzystamy z solarek taśmowych. Te trzy pokrętła to regulacja ręczna jak elektryka się popsuje. W kwestii solarki na żmijkę zbytnio nie pomogę.
Fakt jest taki jak piszesz. Te P1 rzucają na kupki na środek. Zachodnie ładnie rozrzucają materiał na całą szerokość drogi.
Jedną mamy starszy typ Schmidt z regulacją ręczną i tą piachem się sypie idealnie. Druga którą mamy od nowości jest już sterowana z pulpitu. Z tego co pamiętam to ma możliwość ustawienia do 150 g/m2. Tyle, że trzeba przekręcić wajchę o której pisałem wyżej.

Autor postu otrzymał pochwałę
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


solarka schmidt akcja zima

Postprzez Rafal_k » 08 Sty 2017 10:35

dzieki peckiel. Będe coś szukał. a mam pytanko jakie drogi utrzymujesz? sół drogową skąd macie? nie próbowałem nigdy soli z nawilu tej z produkcji chemicznej, tylko bierzemy z ukrainy. Słyszałem o polskiej że jest bardzo wydajna tylko cenowo kosmos. Masz jakieś doświadczenia w tym?

Rafal_k
Młodszy operator

  • Posty: 142
  • Rejestracja: 25 Cze 2009 18:02
  • Miejscowość: Małopolska
  • Pochwały: 1

solarka schmidt akcja zima

Postprzez grzegorz200 » 09 Sty 2017 00:09

Rafał..wstaw zdjęcia tych pokręteł..prawdopodobnie masz je na zaworach proporcjonalnych..jeśli tak? to nimi też możesz zwiększyc dawkę soli poprzez przyspieszenie pracy ślimaka podającego sól..ale to juz ustawiasz doświadczalnie..z czasem dojdziesz do wprawy
części , serwis maszyn Bobcat.Sambron , MF ..666 601 687

grzegorz200
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 03 Kwi 2011 19:57
  • Miejscowość: podlaskie
  • Pochwały: 64

Maszyna: Bobcaty......:)


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej