wibako

Długie terminy płatności za fakturę

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Długie terminy płatności za fakturę

Postprzez Lolo » 16 Sty 2017 15:54

Jeżeli firma, do której mam zaufanie, to wchodzę w taki układ. W zamian mam utrzymanie i jestem (tak mi się wydaje) bardziej szanowany jako usługodawca.
Jeżeli jest to nowa firma, to sprawa nie jest taka łatwa, ale należy zwrócić uwagę na to, że wystawiając FV na 30 dni, nie zawsze otrzymuje się zapłatę w tym terminie. Wtedy sprawa wygląda tak, jakby wystawiło się np. na 60 dni. Nie godząc się na termin FV powyżej 30 dni traci się klienta.
Ostatnio edytowany przez Lolo, 16 Sty 2017 15:56, edytowano w sumie 1 raz

Awatar użytkownika
Lolo
Pomocnik operatora

Maszyna: CAT 424D

Firma: Lolo


Reklama

simmet

Długie terminy płatności za fakturę

Postprzez dzierzan » 16 Sty 2017 18:42

Trzeba po prostu uważać lub dobrze się rozeznać czy nie ma później problemów z płaceniem. Podobna sytuacja była kiedy autostrady budowali, terminy płatności 90 dni. Ludzie kredyty brali żeby zapłacić ludziom czy za paliwo i bankrutowali bo im nie płacili.

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


Długie terminy płatności za fakturę

Postprzez Thygerrr » 16 Sty 2017 18:59

Dokładnie tak jak kolega wyżej pisze, na autostradzie jak wrzucasz wywrotkę wartą 100 tys. to na utrzymanie jej trzeba drugie tyle,ogólnie łapiąc takie fuchy trzeba mieć spore zaplecze finansowe a jak nie to bierzesz kredyt,wszystko opłacisz,ale przychodzi następny miesiąc i weź tu zapłać ludziom,podatki,paliwa,długi i... jesteś pod kreską bo znowu nie płacą albo dadzą Ci fakturę na 20,000 a ludkowie chcą kasiore i auto czeka na paliwo,przegląd,wymień 2 opony,coś się zepsuje itd.Znam kilku gości którzy brali kredyty na samochody bo im ktoś obiecał robote, później wychodzą cuda bo ktoś tam dał w łape i śmiga co dzień a ty w miesiącu 100 godzin wyjeździsz i do tego nie płacą, potem przychodzi komornik zabiera fure a Ty masz tyle długu że postawiłbyś nową chałupę z podjazdem z asfaltu

Thygerrr
Operator

Maszyna: różne

Firma: Własna


Długie terminy płatności za fakturę

Postprzez Lolo » 16 Sty 2017 19:08

Jeżeli firma podejmuje się zlecenia za x zł, a nie dysponuje gotówką w kwocie 1/2 x lub majątkiem w kwocie x, naraża się na bankructwo i wielki upadek firmy.
To prawda, że na autostradach tak było. Dlatego im większe pieniądze, tym większe ryzyko.

Awatar użytkownika
Lolo
Pomocnik operatora

Maszyna: CAT 424D

Firma: Lolo


Długie terminy płatności za fakturę

Postprzez dzierzan » 17 Sty 2017 11:22

No wszystko fajnie, tylko za jaką wartość sprzedasz mu tą fakturę? Pewnie wystarczy żeby wyjść na zero, albo może nawet nie, ale to chyba nie o to chodzi w prowadzeniu biznesu.

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


Re: Długie terminy płatności za fakturę

Postprzez pit38 » 07 Mar 2017 13:12

Jeśli firma jest duża oraz sprawdzona oraz jeśli już korzystała z moich usług. I płatności były to ok . Bardzo wiele firm prosi o takie długie terminy płatności.

Jeśli jednak firma jest nowa to raczej nie wystawiam faktury na dłużej niż 30 dni. Nie chcę potem bawić sie w jakieś proszenie o kasę, odzyskiwanie jej. Już raz byłem oszukany i nie chcę się ponownie bawić w windykatora. Szczególnie jeśli chodzi o wieksze pieniądze.

pit38
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 14 Wrz 2014 10:31

Maszyna: Volvo

Firma: Strabag


Długie terminy płatności za fakturę

Postprzez Jarewa » 07 Mar 2017 16:23

Teraz każdy podwykonawca musi uzyskać pozwolenie/zezwolenie od inwestora, czyli za jego zgodą, Inaczej to jest tak jakby na czarno umowa nieważna itd. nie ma nawet po co do sądu iść.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Długie terminy płatności za fakturę

Postprzez bundi » 08 Mar 2017 21:31

Takie terminy to tylko dla sprawdzonych firm, z którymi się wcześniej współpracowało.
Sposobem może być jeszcze fakturowanie co tydzień. Wtedy po miesiącu można zobaczyć na czym się stoi.
Jeżeli występuje problem z płatnością "małej kwoty" za tydzień pracy to znak, że należy zjeżdżać z budowy.
Generalnie wykonawcy nauczyli się robić roboty na kredyt tzn. na koszt podwykonawców, wymyślili sobie terminy 30-sto dniowe, których i tak nie dotrzymują. Jakiekolwiek próby upomnienia się o swoje jest olewane. Ewentualnie płacą w jakiś śmiesznych ratach.
Veni Vidi Excavatus

bundi
Operator

  • Posty: 275
  • Rejestracja: 25 Sty 2008 20:10
  • Miejscowość: Twierdza Wrocław
  • Pochwały: 6

Maszyna: New Holland B115B
Wacker Neuson 1703

Firma: usługowa


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej