wibako

Co wam zajeb..i z koparki. Mi ostatnio widłę

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Co wam zajeb..i z koparki. Mi ostatnio widłę

Postprzez arjanprojekt » 31 Sty 2017 20:42

Jedną bo była zapięta na sworzeń z zawleczką. Druga akurat zakręcona na zardzewiałą śrubę. Nie byli na to przygotowani. Ropa oczywiście teź trysnęła gejzerem :cry:
W sumie nie pomyśleli bo ON to też odrdzewiacz :wall:
Usługi koparko-ładowarką Błonie, Brwinów, Milanówek, Leszno, Pruszków, Teresin, Grodzisk Maz. 607 64 32 11

arjanprojekt
Operator

  • Posty: 291
  • Rejestracja: 21 Cze 2009 09:51
  • Miejscowość: Błonie k/Warszawy
  • Pochwały: 3

Maszyna: Caterpillar 428B, Zetor 25A

Firma: ARJAN PROJEKT


Reklama

simmet

Co wam zajeb..i z koparki. Mi ostatnio widłę

Postprzez dzierzan » 31 Sty 2017 22:04

W poprzedniej firmie chłopaki opowiadali, że jak Volvo EC210B stało przy stróżówce na budowie autostrady to im zwolnica czy nawet hydromotor przez noc wyparowały :lol:

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


Co wam zajeb..i z koparki. Mi ostatnio widłę

Postprzez MARIO/MECALAC » 31 Sty 2017 22:07

U mnie w jednej firmie kilka lat temu jak zrobili włam do walca to zajumali koguta. Butla z gazem i palnikiem została, zestaw kluczy został, 20 zł w schowku od popielniki otwarty był kasa została. Także różne przypadki chodzą :D
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Re: Co wam zajeb..i z koparki. Mi ostatnio widłę

Postprzez helmut » 31 Sty 2017 22:30

A mi nie ukradli a dali. Piwo w butelce. Szkoda, że wrzucili przez zamkniętą szybę. :wall:
A tak to regularnie giną zawleczki i podkładki od sworzni łyżki. Szczególnie nowe (ocynkowane)

helmut
Operator

  • Posty: 226
  • Rejestracja: 05 Sty 2007 21:59
  • Miejscowość: wawa
  • Pochwały: 5

Maszyna: 4CX P21, 428B, 428C, 432D, M312, M313C

Firma: P.H.U. SZWAGIERCHUJNIERODZINA


Co wam zajeb..i z koparki. Mi ostatnio widłę

Postprzez Thygerrr » 01 Lut 2017 07:43

Mi gwizdnęli wąż od beczkowozu na budowie drogi,znalazł się na drugi dzień na innym odcinku(był w odpowiednim miejscu oznakowany)
Łyżkę 40 do 3cx-a i tylne lampy robocze na razie tyle :lol:

Thygerrr
Operator

Maszyna: różne

Firma: Własna


Co wam zajeb..i z koparki. Mi ostatnio widłę

Postprzez tuareg1989 » 02 Lut 2017 07:26

Kiedys z kołowki znikło Paliwo ale wzamian zyczliwie nawpychali patyków do baku .... Tylko niebyło insrukcji jak na tym odpalic :mrgreen: :mrgreen: a na innej budowie wsiadam rano odpalam włanczam swiatła a tu ciemno znikły wszyskie lampy z spycha ... musiałem posiedziec az sie rozwidni tu Panowie byli nie uprzejmi bo niezostawili alternatywy jak wczesniejsi jakas swieca czy co chociaz :mrgreen: :mrgreen:
Pawłowski

tuareg1989
Operator

  • Posty: 215
  • Rejestracja: 26 Sie 2008 18:25
  • Miejscowość: Wadowice
  • Pochwały: 1

Co wam zajeb..i z koparki. Mi ostatnio widłę

Postprzez Piotr mc 85 » 02 Lut 2017 09:35

Aż się flaki prostują jak się takie rzeczy czyta, nic tylko położyć się w oddali i strzelać sprzętem z lunetą. By się inni nauczyli na cudzych błędach.
Pozdrawiam Piotr

Piotr mc 85
Fachoperator

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 16 Cze 2008 22:26
  • Miejscowość: Jaźwina
  • Pochwały: 34

Maszyna: VOLVO L150E, XCMG ZL50GCE, Hanomag55D,W K611, CAT 301.5

Firma: Kopalnia


Co wam zajeb..i z koparki. Mi ostatnio widłę

Postprzez 23MATTI95 » 02 Lut 2017 20:56

U nas bywały kradzieże, ale jak już to tylko paliwa :D
Dlatego teraz staramy się trzymać maszyny na prywatnych posesjach ( chociaż z tym też trzeba uważać, kiedyś trzymaliśmy na wiosce u chłopka i znikło prawie 300l z furukawy, chłop zapieral się, że to nie on, a potem cała wioska razem z nim tydzień czasu pod sklepem urzedowala :bangin: )
A jak już robota w terenie to stawiamy budę i stróża :wink:

Awatar użytkownika
23MATTI95
Operator

  • Posty: 238
  • Rejestracja: 14 Cze 2015 21:43
  • Miejscowość: Zach-pom
  • Pochwały: 13

Maszyna: Komatsu PW148-10

Firma: ZUBWIT


Re: Co wam zajeb..i z koparki. Mi ostatnio widłę

Postprzez allman79 » 03 Lut 2017 01:54

W 2010 r robiliśmy drogi dojazdowe i place przy przepompowniach na orbicie Białogardu. W ciągu dwóch miesięcy orypali nas trzy razy. Najciekawiej było na wiosce najbliżej Białogardu. Koparkę, koparko ładowarkę i dwie palety cementu trzymaliśmy na posesji jednego gospodarzy. Ukradli nam trzy akumulatory ok. 140 litrów ON narzędzia i co tam było w skrzyniach przy maszynach. Ukradli też kilka worków cementu z których przynajmniej ze dwa musiały być uszkodzone, bo całkiem wyraźny ślad prowadził spod płotu naszego gospodarza do posesji 4 numery dalej gdzie notabene właśnie budowano ogrodzenie. Sprawa prosta więc chcieliśmy iść tam i upomnieć się o swoją własność, ale niestety przy sobocie na robotę wybrał się z nami mój ojciec i zaraz zaczął że jak tam pójdziemy im wpier….limy to będą problemy, że szkoda przez głupków i złodziei narobić sobie w papiery. Tata zadzwonił na Policję i po 1,5 godzinie ( 4 km do pokonania) przyjechało 2 funkcjonariuszy po cywilnemu. Zobaczyli ślad z rozsypanego cementu i się uśmiali, że Gang Olsena zawitał do Białogardu. Spisali notatkę – sprawa oczywista ale muszą zadzwonić do prokuratora – potrzebny nakaz. Dla prokuratora sprawa już taka oczywista nie była bo ślad z cementu na drodze to dowód niewystarczający. Potrzebny pies tropiący z przewodnikiem aby podjął trop z miejsca zdarzenia w kierunku w którym udali się sprawcy kradzieży. Po godzinie z Kołobrzegu przyjechał przewodnik z psem policyjnym. Pies podjął trop ale w połowie drogi nawdychał się cementu i już dalej tropić nie chciał. Policjant przewodnik zabrał psa nad Parsętę, żeby ten trochę odpoczął i popływał – może podejmie trop ponownie. Wrócili po godzinie ale pies już tropić nie chciał. Znowu telefon do prokuratora, ale ten ponownie nie zezwalana wejście na posesję. Policjanci rozkładają ręce i zapraszają na komendę, żeby złożyć szczegółowe zeznania. Zmarnowane 5 godzin soboty. Policja odjeżdża, ale przedtem informuje nas co nam grozi za wymierzenie sprawiedliwości na własną rękę. W międzyczasie kupiliśmy już akumulatory i paliwo do maszyn. Ładna pogoda, dzień jeszcze długi więc my do roboty. Złodzieje już chyba upłynnili towar bo na podwórzu łupie muzyka, grill odpalony, betoniarka się kręci - betonują słupki pod ogrodzenie ( z naszego cementu), przyszli goście, piwko się leje. Wieczorem jeden ze złodziei jeździ koło nas na motorze i pokazuje nam fakola. Wszyscy jesteśmy wk..wieni, ale ojciec jest i znowu nas stopuje. Dzwoni na policję, że nietrzeźwy jeździ na motocyklu. Patrol przyjeżdża po 15 minutach. Po prostu brak słów. Po 2 tygodniach pismo z policji – sprawa umorzona powodu niewykrycia sprawców.
Historia tak naiwna, że aż nieprawdopodobna, a jednak prawdziwa. Teraz się z tego śmieję, ale wtedy byłem naprawdę wściekły.

allman79
Nowicjusz

Maszyna: JCB 4CX, ATLAS 1302, Liebherr A316 Litronic

Firma: WOD-KAN


Co wam zajeb..i z koparki. Mi ostatnio widłę

Postprzez Pisak312 » 03 Lut 2017 07:12

Dziwne wydaje się że komuś się przydał kabel z wtyczką do świateł przyczepy bo ktoś go pięknie odciol nic w tym dziwnego gdyby nie to że to prawie centrum Lublina było .Bolec do zaczepu wraza z zawleczka oryginal Liebherr ;)) bo już o 700litrach paliwa popsutej towotnicy i komplecie łańcuchów do niskopodwozia nie wspomnę ;)

Pisak312
Operator

Maszyna: Liebherr 316

Firma: usługi sprzętowe


Co wam zajeb..i z koparki. Mi ostatnio widłę

Postprzez Piotr mc 85 » 03 Lut 2017 11:22

allman79 napisał(a):Historia tak naiwna, że aż nieprawdopodobna, a jednak prawdziwa. Teraz się z tego śmieję, ale wtedy byłem naprawdę wściekły.

allman79, nic w tym nadzwyczajnego wszędzie to tak działała w PL, Kiedyś w ok. 2000r. okradli nam biuro na żwirowni (butla z gazem + promiennik, jakieś duperele, chyba krzesło połamali i nawet ciasteczka zajebali) policji wskazaliśmy kto i gówno im zrobili.
2003-05 już nie pamiętam dokładnie, sprzęt jaki mieliśmy to ładowarka Hanomag 55D i spycharka Staliniec T-100. Ładowarka na kołach to co dziennie do domu (1,5 km drogą asfaltową), a spych zostaje był parkowany na stromej kilkumetrowej wysokości hałdzie. Pewnego razu zastaliśmy brak prawego ramienia pługa, koła napinającego (gąsienica była rozpięta, bo spych był w czasie naprawy), dekli zaworowych i chłodnicy oleju silnikowego (mosiężna). Paliwa nie ukradli bo się zostawiało.
Wyglądało to jak kradzież na zamówienie bo nietypowe części, na złom mogli wziąć wiele łatwiej dostępne elementy. W każdym razie zagadka do dziś.
Pozdrawiam Piotr

Piotr mc 85
Fachoperator

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 16 Cze 2008 22:26
  • Miejscowość: Jaźwina
  • Pochwały: 34

Maszyna: VOLVO L150E, XCMG ZL50GCE, Hanomag55D,W K611, CAT 301.5

Firma: Kopalnia


Re: Co wam zajeb..i z koparki. Mi ostatnio widłę

Postprzez slepy101 » 03 Lut 2017 12:51

Sprawa byla oczywista i pan prokurator sposcil temat wzorowo :/ w sobote by mial zajmowac sie praca ? Specjalnie tak wymyslal bylby inny prokurator dyzurujacy sprawa potoczylaby sie zupelnie inaczej
" Prostotą i niezawodnościa zawojujesz cały świat " . M Kalasznikow

slepy101
Fachoperator

  • Posty: 583
  • Rejestracja: 23 Cze 2015 12:58
  • Miejscowość: DOL / DW
  • Pochwały: 12

Maszyna: atlas 1304

Firma: Robię na czarno :)


Co wam zajeb..i z koparki. Mi ostatnio widłę

Postprzez dzierzan » 03 Lut 2017 18:27

Dużo zależy od regionu bo mieliśmy budowę w Wąbrzeźnie to można było wszystko zostawić i nic nie zginęło (dosłownie kumpel zapomniał zabrać młotka stalowo gumowego po układaniu krawężników i następnego dnia był tam gdzie położył), maszyny stały na jednej pustej działce, niektóre się nawet nie zamykały i nawet grama paliwa nie ubyło. Opowiadali też chłopaki, że wcześniej mieli robotę w Toruniu chyba, jak wytyczali sznurki to dosłownie po wbiciu drugiej szpilki pierwszej już nie było więc na kołki drewniane się przerzucili, ale niewiele pomogło :lol:

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


Re: Co wam zajeb..i z koparki. Mi ostatnio widłę

Postprzez Piotrekk » 06 Lut 2017 18:23

jak robiliśmy dach giętarkę trzymaliśmy u gościa obok budowy(dobry znajomy), ogrodzone zamykane na taki gruby łańcuch+kłódka(giętarka nie stała na widoku), przyszedł ostatni dzień pracy zajeżdżamy na budowę a tam brama cała zdjęta i giętarka zaje..... policja oczywiście była ale i tak wielkie nic z tego nie wyszło w plecy 5000(teraz mam sorexa i worze ją cały czas nie zostawiam nigdzie). w okolicy w tym samym czasie ktoś ukradł drut zbrojeniowy na kościół około 4 tony(to jest już szczyt chamstwa). znajomy hydraulik miał robote u gościa w mieszkaniu na 8 piętrze, to więc z gratami nie mógł się zabrać na raz to więc za pierwszym razem wzioł część i za chwile przychodzi po reszte, a tam w berlingo szyba wybita- młota i wiertarki nima

Piotrekk
Młodszy operator

Maszyna: cat 428 series 2


Co wam zajeb..i z koparki. Mi ostatnio widłę

Postprzez szakal1126 » 24 Lut 2017 16:14

Olej hydrauliczny z JCB 3CX .Wsiadam odpaliłem oczywiście z obsługa codzienna wcześniej.jakoś tak dziwnie pompę słychać poruszałem dzwignią rozdzielacza i nic zgasiłem, wysiadam sprawdzam olej hydrauliczny pustka nie ma nic :) . a wszystko sprawdziłem wcześniej oprócz oleju :D . A zbiornik z ON korek był nie zamknięty kłódka zawsze wisiała na sztukę. Właściciel rano jeszcze pijany. znajomy z bazy przywiózł olej uzupełniłem. właściciel tak sie znajomego dopytywał co to za olej itd. pewnie to on spuścił myślał ze to ON. dzień wcześniej mi mówił zostaw tutaj maszynę nic ci nie zginie :lol: . od tamtej pory co dziennie sprawdzam czy nic nie zginęło nic nie brakuje np siłownika :D nie ma śladów włamania bo teraz pracuje na CAT 432F PREMIER 3013 koguta już ktoś podpier... :evil:

szakal1126
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 22 Lut 2017 20:27
  • Miejscowość: Tarnów

Maszyna: CAT 432F Premier

Firma: Firma Transportowo-Usługowa


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej