wibako

Podatek od środków transportu - niskopodwoziówka

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Podatek od środków transportu - niskopodwoziówka

Postprzez wojtas4327 » 09 Lut 2017 10:35

Od specjalnego nie płacisz ale przy hakowcu dochodzi dozór techniczny razem z konserwacjami, tak jak przy hds-ie.

wojtas4327
Młodszy operator

Maszyna: BENMAC 3.08 R, HANOMAG 55C, LIEBHERR 902, SCANIA T143H

Firma: Ciasna


Reklama

simmet

Re: Podatek od środków transportu - niskopodwoziówka

Postprzez Piotr mc 85 » 09 Lut 2017 10:53

dawidg2 napisał(a):Resor

No to bogata Twoja gmina, nie pamiętam ile dokładnie u mnie jest, ale podobną kwotę płacę za 3-oś na poduszce, a wiem że z resorem jest min. 40 do 50% droższy podatek.
wojtas4327 napisał(a):Tylko wtedy znowu koszty i pierdzielenie się z konserwacją i UDT-em, też o tym myślałem a dałem sobie spokój.

Zgadza się ale załadunek maszyny banalny zarówno na platformę, jak i całość na samochód.
kłoska napisał(a): tylko nie wiem jakby to zrobić z tą rejestracją żeby było jak najtaniej, czy zarejestrują mi jako specjalny na użytek własny i jakie od tego potem będą opłaty?

Zarejestrują bez problemu, tym bardziej że będzie to typowa laweta. Znajomy zarejestrował zwykły ciągnik siodłowy na specjalny, żeby podatku nie płacić. Nie wiem jak to możliwe, ale sam z nim rozmawiałem. Przyjeżdża firma zakłada wyciągarkę, napisy Pomoc Drogowa, koguty akurat już miał, robią zdjęcia opisują, załatwiają i masz jako specjalny, koszt takiej usługi 2000,-.
Także lawetę rejestrujesz jako Pomoc Drogowa i podatku nie płacisz. Ja bym wybrał poduszkę, lepszy komfort, podatku nie płacisz od Pomocy Drogowej nie płacisz więc tu chyba nic nie daje, ale jak coś wystaje np. zamarznięta ziemia na budowie, czy wysokość na styk, to podnosisz auto lub opuszczasz te 20-30 cm w górę lub dół. Poduszki są znacznie tańsze w wymianie, a wytrzymują minimum 10, a nawet 17 lat - wiem bo mam wywrotkę 3-ośkę Actros 2657 '99r. 6x4. Merc ma tą przewagę, że ma 4 poduchy na oś (z tyłu) strzela jedna, odkręcasz przewód, wkręcasz w niego wkręta np. od regipsów i jedziesz dalej, masz czas aby zamówić nową.
Pozdrawiam Piotr

Piotr mc 85
Fachoperator

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 16 Cze 2008 22:26
  • Miejscowość: Jaźwina
  • Pochwały: 34

Maszyna: VOLVO L150E, XCMG ZL50GCE, Hanomag55D,W K611, CAT 301.5

Firma: Kopalnia


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej