wibako

Układarka do krawężnika

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Układarka do krawężnika

Postprzez Chuck_M » 11 Mar 2017 23:08

Witam. Od dłuższego czasu zastanawiam się czy pochwalić się co kombinuje się u mnie w garażu. Mając na uwadze zdrowie chłopaków postanowiliśmy zbudować układarkę do krawężnika aktualnie jesteśmy już w trakcie malowania po testach i wygląda na to że sprzęt się sprawdzi. Całą konstrukcję kombinowaliśmy sami łącznie z rozsuwanym podwoziem do przewozu na lawecie. Po malowaniu będzie ostateczny montaż i do roboty wtedy wstawię końcowe zdjęcia.
Załączniki
DSC_0033.JPG
DSC_0031.JPG

Awatar użytkownika
Chuck_M
Operator

Maszyna: JCB 3CX Super Sitemaster, Mecalac 714MW

Firma: M


Reklama

simmet

Układarka do krawężnika

Postprzez zeppelin zm 15 » 11 Mar 2017 23:15

Fajne cudo :D nagraj filmik jak będzie już pracować
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Układarka do krawężnika

Postprzez Chuck_M » 11 Mar 2017 23:26

nie ma problemu muszę jeszcze wyciszyć wyciągarkę żeby po całym dniu nie wkurzało:D od poniedziałku składam elektrykę, obudowy i do roboty:)

Awatar użytkownika
Chuck_M
Operator

Maszyna: JCB 3CX Super Sitemaster, Mecalac 714MW

Firma: M


Układarka do krawężnika

Postprzez Pako 74 » 11 Mar 2017 23:45

Mówiąc szczerze ciekawa konstrukcja. Zastanawiałem się jak to działa. Wzorowałeś się na jakiejś podobnej maszynie ?
Darz Grunt

Pako 74
Fizol

  • Posty: 46
  • Rejestracja: 16 Mar 2010 22:30
  • Miejscowość: Wroc

Re: Układarka do krawężnika

Postprzez Chuck_M » 12 Mar 2017 02:14

Jest coś podobnego z firmy Probst. Podobieństwo jest takie ze obie posiadają maszt z przegubowym ramieniem. Reszta rozwiązań jest już inna np. Z firmy Probst ramię blokowane jest ręcznie poprzez celowanie w otwory, u mnie jest system mechaniczny który działa na zasadzie pociagniecia blokady a zespół sprężyn i przekładni przy samoczynnym przesuwaniu ramienia dba aby sworzeń przy napotkaniu otworu zabezpieczającego sam się zablokował. Probst ma chwytak podcisnieniowy który jest strasznie głośny, ja mam elektryczny wyciąg na zespole rolek pracujących w ramieniu, dodatkowo zastosowałem wysow do lżejszych obrzeży który zwiększa zasieg. Ogólna długość ramienia to ok 5m.

Awatar użytkownika
Chuck_M
Operator

Maszyna: JCB 3CX Super Sitemaster, Mecalac 714MW

Firma: M


Układarka do krawężnika

Postprzez Jarewa » 12 Mar 2017 13:00

Zawsze mnie ciekawią takie konstrukcje, pochwal się później wydajnością i ile osób robi przy krawężnikach z ta maszyną.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej