wibako

Zamiatarka do kop-ład - szczotki

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Zamiatarka do kop-ład - szczotki

Postprzez Rafal_k » 12 Mar 2017 09:03

Witam wszystkich, Zakupiłem do swojego 3cxa szczotkę do zamiatanie, mam małą fuche do wykonania już więc mały przegląd lakier nowe węże i próba.. ale szczotka boczna jest już trochę krótka i nie zarzuca dobrze materiału do dużej szczotki która wrzuca urobek do pojemnika. Mam pytanie czy ktoś miał już doświadczenia z takim sprzętem jaką szczotkę boczną zastosować? będe zamiatał tylko asfalty więc może stalową?

Rafal_k
Młodszy operator

  • Posty: 142
  • Rejestracja: 25 Cze 2009 18:02
  • Miejscowość: Małopolska
  • Pochwały: 1

Reklama

simmet

Re: zamiatarka

Postprzez konrad2512 » 12 Mar 2017 09:18

Podaj markę i model zamiatarki. Nie bierz samej stalowej a stalowo plastikowa. Chyba że będziesz zmiatal bardzo zaschniety piach/ziemię. Z własnego doświadczenia wiem że plastikowo stalowa w zupełności wystarczy.

Autor postu otrzymał pochwałę

konrad2512
Fizol

Maszyna: jcb

Firma: prywatna


zamiatarka

Postprzez Rafal_k » 12 Mar 2017 10:50

no będe zamiatał przy krawężnikach i ściek przykrawężnikowy po zimie. Zamiatarka to bema 25

Rafal_k
Młodszy operator

  • Posty: 142
  • Rejestracja: 25 Cze 2009 18:02
  • Miejscowość: Małopolska
  • Pochwały: 1

zamiatarka

Postprzez konrad2512 » 12 Mar 2017 11:02

Patrz na sposób wykonania samej szczotki- potrafią wypadać druty pod większym oporem.

konrad2512
Fizol

Maszyna: jcb

Firma: prywatna


zamiatarka

Postprzez Thygerrr » 12 Mar 2017 13:00

Ja kiedyś jeździłem z zamiatarką, pamiętam że wkład był stalowo teflonowy, i taki też weź, sam stalowy gdy go mocno dociśniesz stawia duży opór i dość mocno drze asfalt a przy tym i koparka więcej Ci spali,sam teflonowy szybko się zużyje i nie daje odpowiedniego efektu.
Musisz się nauczyć odpowiednio ją kłaść na drogę wtedy będzie Ci długo służyła i nie uszkodzisz kół przy zamiatarce czy samego wkładu głównego i bocznego a przy tym silników hydraulicznych, ja miałem dodatkowo zbiornik z wodą, fajna sprawa bo się trochę mniej kurzy, ale gdy dasz więcej wody to z kurzu robi się błoto i wszystko się zaczyna mazać a nie zamiatać.
Pamiętam że szczotka była podpięta pod krokodyla i trzeba było cały czas wajchę trzymać :lol:

Thygerrr
Operator

Maszyna: różne

Firma: Własna


zamiatarka

Postprzez Rafal_k » 12 Mar 2017 18:46

też mam podpiętą pod krokodyla tyle że mam w przycisku bo to contractor z dżojstikami. co do kładzienia to kłade na kółkach wlaczam plywajaca lyzke i jade dodatkowo szczotka ma takie szyny po ktorych jeździ gora dol w zaleznosci od terenu. zbiornik na wode tez mam tylko musze jakos podlaczyc pompke .

Rafal_k
Młodszy operator

  • Posty: 142
  • Rejestracja: 25 Cze 2009 18:02
  • Miejscowość: Małopolska
  • Pochwały: 1

zamiatarka

Postprzez Thygerrr » 12 Mar 2017 19:17

Ja miałem zbiornik wysoko i woda sama opadała, nie mam zdjęć bo byście padli ze śmiechu jak producent wymyślił zraszanie szczotki :lol:
Zbiornik wysoko,od zbiornika przewód 1/2 cala od jakiegoś opryskiwacza a na dole wzdłuż szczotki rura ALUPEX fi 16 do ogrzewania podłogowego z ponawiercanymi dziurkami :lol:
A co do szyny to utrzymywałem chyba gdzieś w połowie aby sobie luźno szczota chodziła

Thygerrr
Operator

Maszyna: różne

Firma: Własna


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej