Przełącz do głównego szablonu
O czym tylko chcecie :).
Wyślij odpowiedź

Praca w polsce na grabie

20 Mar 2017 19:13

Witam, od 1,5 roku pracuje w Anglii jako operator koparki gąsienicowej (Case CX130b) na firmie zajmującej recyklingiem aluminium. W najbliższej przyszłości chciałbym wrócić do Polski i zacząć pracować na podobnym stanowisku. Problem polega na tym, że w naszym kraju firmy zajmujące się tego typu materiałem można policzyć na palcach jednej ręki. Druga sprawa to sposób pracy w maszynie wygląda podobnie jak w dźwigach na złomowisku. Nie mam doświadczenia w kopaniu, a cały myk polega na tym aby materiał chwycić grabem i wrzucić w prasę hydrauliczną. Jak myśliscie, gdzie szukać w Polsce pracy z takim doświadczeniem ? Pozdrawiam

Filmik jak to mniej więcej wygląda:

https://www.youtube.com/watch?v=amSQxdlNTW4&feature=youtu.be


IMG_0826.jpg


IMG_0825.jpg

Praca w polsce na grabie

20 Mar 2017 20:05

Sam sobie odpowiedziałeś - na złomowisku, do tego wszelkie firmy zajmujące się szeroko pojętym recyklingiem często korzystają z podobnych maszyn. Może jeszcze gdzieś przy przeładunkach, np. na wagony, myślę że z chwytakiem do drewna czy łyżką czerpakową też sobie poradzisz.

Praca w polsce na grabie

21 Mar 2017 08:42

dzierzan, dobrze to ująłeś, myślę że specyfika podobna, a sama praca może nawet ciekawsza, ale to szczegół.
Ten CASE to ma również napęd elektryczny? Pytam bo ruchy koparki pokrywały się z dźwiękiem elektrycznie napędzanych pomp hydraulicznych.

Re: Praca w polsce na grabie

22 Mar 2017 19:19

Po prostu: 1) szeroko pojęty recykling; 2) gospodarka odpadami; 3)terminale przeładunkowe; 4) surowce drzewne; 5) roboty kolejowe.
Wyślij odpowiedź