Przełącz do głównego szablonu
O czym tylko chcecie :).
Wyślij odpowiedź

Układanie płyt i emulsja asfaltowa

09 Kwi 2017 14:30

witam chciałbym się doradzić w takiej kwestii, mam zamiar ułożyć płyty betonowe pod moje maszyny i zastanawiam się czy po ułożeniu nie skropić emulsja asfaltową i wysypać jakimś grysikiem, dziekuje za porady

układanie płyt i emulsja asfaltowa

09 Kwi 2017 23:34

Ten grysik to chyba tylko w celach estetycznych bo nie widzę innego sensownego zastosowania.

Re: układanie płyt i emulsja asfaltowa

10 Kwi 2017 06:33

tak dokładnie bo maszyny będą stać dokładnie przed domem w ogródku i pomyślałem żeby to jakoś wyglądało

układanie płyt i emulsja asfaltowa

10 Kwi 2017 06:44

No to efekt wizualny będzie ładny :)

układanie płyt i emulsja asfaltowa

10 Kwi 2017 15:35

Połóż krawężnik i zasyp ładnym tluczniem, emulsja przy upalnych dniach nie będzie pachnieć zbyt ładnie

Układanie płyt i emulsja asfaltowa

10 Kwi 2017 17:29

Emulsja jest szkodliwa dla zdrowia więc zrobienie sobie pod domem odpada;)

Re: Układanie płyt i emulsja asfaltowa

10 Kwi 2017 19:25

właśnie tak mysle o krawężniku, ale myślałem ze prysne emulsja i drobny kamyczek i po kłopocie, a może na te płyty frezowina asfaltowa, jak słonce zagrzeje to trochę się stopi i będzie git

Układanie płyt i emulsja asfaltowa

10 Kwi 2017 19:41

Ale to wieczne koleiny i tez potrafi śmierdzieć jak świeże. Po pewnym czasie i tak to wszystko będziesz miał Uj..bne w błocie i tak. Zostaw same płyty i po kłopocie, przynajmniej szybciej błoto posprzątasz

Układanie płyt i emulsja asfaltowa

10 Kwi 2017 19:50

Dokładnie, poza tym pewnie ta emulsja z grysikiem się będzie lepić latem do kół itd.

Układanie płyt i emulsja asfaltowa

10 Kwi 2017 19:54

tylko przed chatą chciałbym mieć w miare ładnie bo to od frontu ,sam już nie wiem

Układanie płyt i emulsja asfaltowa

10 Kwi 2017 20:10

jak maszyna będzie stać to wystarczą 3 płyty. staniesz na nich i nic nie będzie widać :P

Układanie płyt i emulsja asfaltowa

10 Kwi 2017 20:14

Kolego przysyp te płyty w miare ładnym kamieniem drobnej frakcji ok 30mm na grubość ok 5 cm i też będzie ładnie :piwo:

Układanie płyt i emulsja asfaltowa

10 Kwi 2017 20:18

Kostka betonowa, granit lub inne jak ma być ładnie.

-- 10 Kwi 2017, o 19:18 --

Guest41, to rozwiązanie ma wadę, jak to luźny kamień jednej frakcji to będzie się przemieszczał przy skręcaniu itd.

Układanie płyt i emulsja asfaltowa

10 Kwi 2017 20:23

Masz rację dlatego koledzy wcześniej mówili o krawężniku, ewentualnie można zastosować obrzeże 8cm grubości i będzie wszystko git, w razie czego jak kamień się przemieści to wyrówna go swoją super maszyną :faja:

Układanie płyt i emulsja asfaltowa

10 Kwi 2017 20:35

jak kamień to na spód geowóklina i kamień 30-61 taka frakcja i będzie dobrze

Układanie płyt i emulsja asfaltowa

10 Kwi 2017 20:45

Oj widzę że specjalistów tutaj wielu, kolego wspominał o płytach drogowych dlatego napisałem żeby przysypał je kamieniem frakcji ok. 30mm i będzie ładnie i tanio, jeśli bez płyt to polecam kamień 0-62mm gr min 20cm bo taki się najlepiej sprawdza w brukarstwie, a geowłóknina to zależnie od gruntu. Wszystko zależy od tego czy ma być tylko ładnie czy ładnie i tanio... :wink:

Układanie płyt i emulsja asfaltowa

10 Kwi 2017 21:02

to będzie wjazd na wprost bez nawracania tylko przód ,tył płyty betonowe mam z roboty ,tylko chcę czyms zakryc by ładnie wyglądało

Układanie płyt i emulsja asfaltowa

11 Kwi 2017 13:44

makumba napisał(a):to będzie wjazd na wprost bez nawracania tylko przód ,tył płyty betonowe mam z roboty ,tylko chcę czyms zakryc by ładnie wyglądało

Nie da rady, albo kostka, albo płyty, albo kamyk, kombinacja mieszana nie będzie ani ładna, ani praktyczna w utrzymaniu. Jak chcesz ładnie, a płyty są wg Ciebie brzydkie, to wykorytuj, zrób podbudowę i wysyp 31-63 - będzie ładnie wyglądać i nie będzie się w oponach klinować i roznosić. A emulsja/ frezowina będzie śmierdzieć i truć Ciebie i sąsiadów i będzie pluł sobie w brodę, to jest dobre ale np. na firmie, a nie pod domem !!!

Układanie płyt i emulsja asfaltowa

11 Kwi 2017 18:51

to znaczy zupełnie przy domu to nie jest bo 15 metrów , na razie kładę płyty ,zobaczę co potem dziekuje wszystkim za zainteresowanie

Układanie płyt i emulsja asfaltowa

12 Kwi 2017 11:54

Pewnie chodzi najbardziej o nieestetyczne szczeliny. Poukładaj płyty z odstępem 20- 30 cm i zasyp jakimś kruszywem 11/16 lub 16 /32, lub innym wedle uznania, może takie rozwiązanie się spodoba.
15m odległości to nie wiele.
Wyślij odpowiedź