wibako

Nowelizacja ustawy, a koparko-ładowarka

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Nowelizacja ustawy, a koparko-ładowarka

Postprzez marek_karbinski » 14 Kwi 2017 12:10

Witam panowie, wiem, że jest podobny temat, nawet jest on podwieszony, ale konkretnie to tam nic się nie znajduje - 9 stron domysłów, a później wylewanie na siebie "pomyj" pomiędzy użytkownikami.
Zapewne jest tu ogrom operatorów koparko-ładowarek, więc ktoś na pewno już odpowiedź na pytanie zna, a pytanie jest następujące:
Czy po nowelizacji ustawy, operatorzy koparko-ładowarek mogą pracować na minikikoparkach i małych ładowarkach? Chodzi mi o to, czy w tym przypadku prawo działa wstecz. Mam uprawnienia na koparko-ładowarkę zdobyte w 2011 roku. W RMRiF http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? ... 0170000134 napisane jest (odnoście koparko-ładowarek): "Kwalifikacje operatora, który uzyskał uprawnienia w tej specjalności, upoważniają go do obsługi koparki jednonaczyniowej do 4 ton
masy całkowitej, ładowarki jednonaczyniowej do 8 ton masy całkowitej oraz koparkospycharki."
No i dla mnie byłby to 'rarytas', obecnie przeskoczyłem na maszynę mniejszą, działam minikopareczką o masie 2,5tony i zastanawia mnie czy robię to legalnie, a na nowelizację wpadłem przypadkowo wczoraj gdy chciałem sobie sprawdzić cenę kursu na koparkę kl. III w moim mieście (której de facto obecnie już nie ma).

Dzięki z góry za konkretne odpowiedzi.

marek_karbinski
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 14 Kwi 2017 11:44

Maszyna: JCB

Firma: WDG


Reklama

simmet

Re: Nowelizacja ustawy, a koparko-ładowarka

Postprzez pablo12 » 14 Kwi 2017 12:51

Tak mogą 4 tony mini koparka i 8 ton ładowarka i koparkospycharką !!!!!

Autor postu otrzymał pochwałę

pablo12
Młodszy operator

  • Posty: 114
  • Rejestracja: 28 Paź 2010 11:29
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 2

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej