wibako

kosztorysy kto pomoże?:)

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

kosztorysy kto pomoże?:)

Postprzez Rafal_k » 18 Kwi 2017 14:52

Witam, mam do uzupełnienia kosztorys i nurtują mnie dwie sprawy. Mam wykonanie materacy siatkowo kamiennych w ilości 33m3 i i pisze do tego ANALOGIA.
Następny dopisek to krotność. np wykonanie podbudowy tłuczniowej 10 cm krotność =2
i jeszcze jeden, dodatek za każdy 1 cm podbudowy tłuczniowej krotność 10
Domyślam się o co chodzi lecz nie chcę palnąć gafy, więc moje pytanie co oznaczają te krotności i analogie;)

Rafal_k
Młodszy operator

  • Posty: 142
  • Rejestracja: 25 Cze 2009 18:02
  • Miejscowość: Małopolska
  • Pochwały: 1

Reklama

simmet

kosztorysy kto pomoże?:)

Postprzez marek_karbinski » 21 Kwi 2017 17:19

Analogia - osoba sporządzająca kosztorys, a w zasadzie przedmiar posłużyła się analogią do któregoś KNRu. Często gęsto jakichś prac nie ma w żadnym KNRze (mimo że one są tam jakoś aktualizowane), więc osoba ta na podstawie innej pozycji z jakiegoś knr dokonuje obmiaru dla tej konkretnej pracy. Przykładowo - osoba chciała dodać montaż szafy gazowej z tworzywa, wolnostojącej na typowym postumencie, w knrze brak, więc bierze analogie do jakiegoś innego knru.

Krotności - to takie jakby mnożenie. KNR przewiduje nakład prac na 10cm, i pewnie na 1 metr kwadratowy, stąd też masz tutaj krotność 2 czyli dwukrotną wartość (grubości lub powierzchni bo nie wiem dokładnie do czego tutaj się odnosi). I dodatek za każdy kolejny 1cm x krotność 10 = 10cm.

marek_karbinski
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 14 Kwi 2017 11:44

Maszyna: JCB

Firma: WDG


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej