wibako

kostka brukowa pod koparką

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

kostka brukowa pod koparką

Postprzez owczarekniemiec » 08 Cze 2017 18:18

Witam

Chciał bym wyłożyć plac około 150 m2 kostką 10 cm bechaton szary ( taki jak po sklepami) , czy jak wykorytuje na 50 cm będzie dobrze ? 38 cm kamienia 2 cm piasku i na to kostka ? Nie porobią mi się kolejny po zimie. Po placu będzie jeździła koparka 10 t i raz na rok transport z węglem + auta osobowe.
Usługi koparko-ładowarką Cat 428C, Przyłącza kanalizacyjne i wodociągowe, wykonanie drenażu opaskowego hydroizolacje fundamentów montaż przydomowych oczyszczalni ścieków. Wszelkiego rodzaju roboty ziemne. Jastrzębie Zdrój tel. 796-565-717

Awatar użytkownika
owczarekniemiec
Fachoperator

  • Posty: 646
  • Rejestracja: 10 Lis 2010 21:21
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 7

Maszyna: Cat 428C 2000r.


Reklama

simmet

Re: kostka brukowa pod koparką

Postprzez dawidg2 » 08 Cze 2017 19:07

Jaki grunt? Jak dobrze zagescisz to nie powinno.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: kostka brukowa pod koparką

Postprzez Chuck_M » 08 Cze 2017 21:28

Po zagęszczeniu kamienia przesyłać to chudziakiem ubić jeszcze raz na to 3-4 cm chudziaka i kostka. Ogólnie jak zrobisz dobra pod budowę to kostka 6 starczy. Ja u siebie mam 45vm betonu kostka 6 i tir przejdzie:P

Awatar użytkownika
Chuck_M
Operator

Maszyna: JCB 3CX Super Sitemaster, Mecalac 714MW

Firma: M


Re: kostka brukowa pod koparką

Postprzez Pavlo1 » 15 Cze 2017 19:44

Zbierasz minimum humus. 20 cm tłucznia na to nie może iść piasek tylko inne kruszywo albo suchy beton, dajesz tego 5cm i kostkę i cieszysz się długie lata.
Jeszcze zależy co jest pod humusem, jak glina to żwir na odcinkę i dalej jak wyżej i ciężarówki mogą śmigać

Pavlo1
Operator

Maszyna: jcb 803, 3cx

Firma: fhu izd


kostka brukowa pod koparką

Postprzez puszek_ZGY » 16 Cze 2017 19:39

Nie dalej jak dziś kończyliśmy drogę dojazdową do osiedla domków. Dotychczas była w jakiś 70% położona kostką po której już się jeździło, a jeździły m.in. CAT 432F2, TH414C (ok 10T), 3CX (ok 8T), śmieciarka, nie mam pojęcia ile waży ale jak załadowana to domniemam, że z 13-15T, ponadto transport (solówka) jak i również transport kostki na tandemie 16 palet. Kostka oczywiście zaspoinowana piaskiem przed jakimkolwiek wjazdem na nią.

Od wytyczonej wysokości krawężnika, kolejno kostka 8cm, chudziak 3-5cm, grozobeton 18-20cm a pod spodem piasek więc żadnej wymiany gruntu nie trzeba było robić. Po tym jeżdżonym odcinku żadnych kolein czy nierówności.

Jak dasz te 20-25cm tłucznia/gruzu to będzie ok ;)
Jeśli pomogłem ---> Kliknij "pochwała" ;)

Mój kanał YouTube https://www.youtube.com/channel/UCnu2d_ ... Qbz8agHLXw

Awatar użytkownika
puszek_ZGY
Fachoperator

Maszyna: VOLVO EW140C

Firma: -


kostka brukowa pod koparką

Postprzez Jarewa » 17 Cze 2017 13:35

Ludzie na potęgę walą gruzobeton a potem niemiłą niespodzianka mają, jeżeli to czysty beton to jeszcze przejdzie gorzej jak jest cegła z gliny i podobne to z czasem się lasuje.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

kostka brukowa pod koparką

Postprzez puszek_ZGY » 17 Cze 2017 23:21

Jarewa to prawda z tą cegłą. Nam zazwyczaj jak przywożą to tak strzelam tej cegły jest może 20% max. Choć raz bierze od jednego raz od drugiego dostawcy. To u jednego jest sam beton, bodajże kruszą z podkładów kolejowych, choć jest bardziej wymagający co do profilowania jego ;)

Ile robimy na gruzobetonie nie było jakiś przykrych incydentów jeśli chodzi o materiał.

U nas za tonę gruzobetonu 35-40zł, a jak to u Was wygląda?
Jeśli pomogłem ---> Kliknij "pochwała" ;)

Mój kanał YouTube https://www.youtube.com/channel/UCnu2d_ ... Qbz8agHLXw

Awatar użytkownika
puszek_ZGY
Fachoperator

Maszyna: VOLVO EW140C

Firma: -


kostka brukowa pod koparką

Postprzez Jarewa » 17 Cze 2017 23:49

No u nas też w tych okolicach ale tak jak pisałem jest tam wszystko cegła gazobeton itd. Choć moja firma nigdy tego nie brała ale dajemy tam do kruszenia płytki kostki obrzeza krawężniki bo sortujemy odpady z korytowania i składowisko darmowe a jako firma korzystamy z klińca bazaltowego albo mieszanki granitowej 0-30mm. A widzę co ludzie dają na domki jednorodzinne a często robię "fuchy" tak jak z rodziny chciał zaoszczędzić i pod kostkę granitowa dał gruzobeton po 4 latach wychodzi.

Pavlo1 napisał(a):Zbierasz minimum humus. 20 cm tłucznia na to nie może iść piasek tylko inne kruszywo albo suchy beton, dajesz tego 5cm i kostkę i cieszysz się długie lata.
Jeszcze zależy co jest pod humusem, jak glina to żwir na odcinkę i dalej jak wyżej i ciężarówki mogą śmigać


Może iść piasek ale nie płukany tylko kopany, płukany się nie zagęszcza i się przemieszcza.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

kostka brukowa pod koparką

Postprzez puszek_ZGY » 18 Cze 2017 00:20

Tylko że kliniec to 2x drożej, choć te "oszczędności" po latach tak jak mówisz mogą okazać się wtopą.

Cóż klient chce - klient ma. Robiąc na "prywatkach" ludzie zazwyczaj kierują się ceną nie faktyczną cechą materiału, niekiedy ich to gubi...

To takie spostrzeżenie okiem poczciwego operatora ;)
Jeśli pomogłem ---> Kliknij "pochwała" ;)

Mój kanał YouTube https://www.youtube.com/channel/UCnu2d_ ... Qbz8agHLXw

Awatar użytkownika
puszek_ZGY
Fachoperator

Maszyna: VOLVO EW140C

Firma: -


kostka brukowa pod koparką

Postprzez dzierzan » 18 Cze 2017 18:41

To słaby macie ten gruzobeton, u nas też 35-40zł, ale cegły czy innych są niewielkie ilości. Jeśli ktoś kruszy to gruz przyjmie chętnie, ale tylko czysty betonowy, najlepiej jeszcze w niezbyt dużych kawałkach i możliwie bez zbrojeń :wink: Co prawda gruzobeton ceglany też jest w sprzedaży, ale to raczej słabo schodzi, czasem ktoś weźmie na wyrównanie drogi. Najładniejszy gruzobeton woziłem z Prefabetu u nas, nie wiem po ile był sprzedawany bo ja tylko usługowo transport robiłem, ale to był kruszony odpad z rur, kręgów i studni betonowych, ew. z węzła. Trafił się czasem jakiś pręt czy stopień stalowy, ale nie był to duży problem.

-- 18 Cze 2017, o 17:40 --

Taka jeszcze anegdota na temat piasku pod kostkę:

Wozimy aktualnie sporo tego na budowę jednej fabryki w okolicy. No i wykonawca wziął trochę od firmy która tam korytowała, tak bardziej z grzeczności bo cena bardzo podobna. No i różnica jest taka, że nasz piasek po samym rozgarnięciu tak się zagęszcza że bez większych problemów po nim wjeżdżamy dalej (warstwa pewnie 20-30cm), a po tym piasku z drugiej firmy po rozgarnięciu i zagęszczeniu wjeżdżaliśmy autem 4x4, wjechała tylko tylna oś i siedzi :mrgreen:

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej