wibako

Jaka Myjka na gorącą wode???

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Jaka Myjka na gorącą wode???

Postprzez sylvasgo » 10 Wrz 2017 17:25

Cześć koledzy

Muszę kupić myjke, koparki upieprzone smarem to myjka musi byc porządna i na gorącą wode, tylko jaka i do tego jaka chemia??
Mysle nad myjką EHRLE HD 1140 Etronic II - tylko kosztuje troche kasy. Czy jest sen kupowanie takiej?

Pozdrawiam

sylvasgo
Fizol

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 17 Wrz 2013 08:39

Maszyna: brak


Reklama

simmet

Jaka Myjka na gorącą wode???

Postprzez dawidg2 » 10 Wrz 2017 18:20

Bardziej chyba o parametry chodzi w myjkach.

230 bar starczy, ma też opcję pary więc dobrze.


Jak jest ciepła woda dobre ciśnienie to i zbytnio chemia nie potrzebna.

Autor postu otrzymał pochwałę

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Jaka Myjka na gorącą wode???

Postprzez Pająk » 12 Wrz 2017 17:31

Zamieniłem swojego Karchera HD 9/19 na HDS 895 (czy jakoś tak). Porównania nie ma,oczywiście na plus dla gorącowodnego.
HD przy ciśnieniu 190÷200bar z rotodyszą nie radził sobie ze starymi olejami,czy smarami -po prostu je "rozciągał" po mytej powierzchni. HDS przy ciśnieniu 140÷150bar (taki kaliber dyszy szczelinowej mi dobrali w serwisie) i przy temp. od około 70°C te same powierzchnie czyści "do białej kości". Podnosząc temperaturę do maksymalnych 150°C tylko skracam czas mycia.Do HDSa rotodyszę też mam,ale strach używać. :mrgreen:
Nie rób dziadostwa!
-skręć drutem.

Pająk
Operator

  • Posty: 257
  • Rejestracja: 03 Maj 2017 20:22
  • Miejscowość: PCT -Wielkopolska
  • Pochwały: 6

Maszyna: Same stare,ale jare.

Firma: Ośrodek Hodowli Pstrąga


Re: Jaka Myjka na gorącą wode???

Postprzez dawidg2 » 12 Wrz 2017 18:36

Ja używałem HDS 698 i też dawał radę. Mylismy na 50-60 st starczało. Rotodysza zrywa naklejki.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Jaka Myjka na gorącą wode???

Postprzez Piotr mc 85 » 14 Wrz 2017 15:49

Własnie kupiłem HDS 6/14 największy na 230V, na moje potrzeby starcza, maszyny nie były jeszcze tak czyste, w wywrotkach kiper pod spodem też. Na zimną mam HD 6/13 i też w miarę dobrze myło, smaru nie było widać ale nie było takie suchej powierzchni jak po gorącej wodzie, czas mycie dużo krótszy, myłem na 60 *C, trudniejsze na 80, bez chemii idzie aż miło.
Pozdrawiam Piotr

Piotr mc 85
Fachoperator

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 16 Cze 2008 22:26
  • Miejscowość: Jaźwina
  • Pochwały: 34

Maszyna: VOLVO L150E, XCMG ZL50GCE, Hanomag55D,W K611, CAT 301.5

Firma: Kopalnia


Jaka Myjka na gorącą wode???

Postprzez Kamal » 15 Wrz 2017 17:36

Chemia musi być. Bez tego tylko smar rozrzuca wszędzie i tylko go zmywasz z kolejnych oklejonych powieszchni.. A tak chemia daje to że smar się nie kleji do powieszenia tylko spada.

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Jaka Myjka na gorącą wode???

Postprzez Pająk » 15 Wrz 2017 18:45

Jak już o chemii mowa,to wpiszcie na YT : HyperinAgri. Zacząłem używać -idzie już druga bańka 5litrowa,trochę trudno było mi przestawić się ze spłukiwania z góry na dół, na od dołu do góry.Według mnie zaletą jego jest to,że można myć w słońcu (przetestowałem,nic się nie dzieje jak przyschnie) i jest przyjazny dla złącz/kostek elektrycznych.Do nanoszenia używam zwykłego opryskiwacza ręcznego -roztwór roboczy może stać w opryskiwaczu,nie traci swoich wartości.Pianownicą też nanosiłem,piana gęsta i trwała,ale z racji że mam jakąś badziewną pianownicę to przeszedłem na opryskiwacz.
Nie rób dziadostwa!
-skręć drutem.

Pająk
Operator

  • Posty: 257
  • Rejestracja: 03 Maj 2017 20:22
  • Miejscowość: PCT -Wielkopolska
  • Pochwały: 6

Maszyna: Same stare,ale jare.

Firma: Ośrodek Hodowli Pstrąga


Jaka Myjka na gorącą wode???

Postprzez artek11 » 20 Paź 2017 07:37

Najlepiej pójść w kierunku jakich markowych urządzeń jak Karcher czy KraftDele. Chodzi to, aby była dobrze wykonana, z trwałych podzespołów, a nie tak jak się to czasami dzieje, że elementy silnika wykonane są z plastiku. Wyposażone w zbiornik płynu dodatkowego, wąż , pistolet z podwójną lancą, którą w prosty sposób możesz jednocześnie dodawać w trakcie mycia płyn. Ciśnienie -- wg mnie 150 bar na to minimum.
Ostatnio edytowany przez artek11, 02 Lis 2017 13:14, edytowano w sumie 1 raz

artek11


Jaka Myjka na gorącą wode???

Postprzez ezsimo » 20 Paź 2017 11:47

Z tym KraftDele to jaja sobie robisz ?

ezsimo
Operator

  • Posty: 272
  • Rejestracja: 11 Wrz 2016 12:02
  • Miejscowość: Mazowieckie
  • Pochwały: 43

Maszyna: Cat 301.5, JCB 3C, JCB 3CX

Firma: AST


Jaka Myjka na gorącą wode???

Postprzez R » 21 Paź 2017 11:51

pewnie na myśli było kranzle

Awatar użytkownika
R
Młodszy operator

  • Posty: 123
  • Rejestracja: 17 Kwi 2010 11:01
  • Miejscowość: Mazury
  • Pochwały: 3

Maszyna: CAT 432E '10

Firma: PPH


Jaka Myjka na gorącą wode???

Postprzez dawidg2 » 18 Lip 2018 13:57

Do mycia osobówki ok.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Jaka Myjka na gorącą wode???

Postprzez Pająk » 18 Lip 2018 15:32

Co sądzimy?
Co można sądzić,jak w opisie jest "kompresor",do tłoczenia wszelkiej maści cieczy zawsze były POMPY.
-Tak jak kolega Ci wyżej pisze do osobówki,taczki,czy innej małej pierdołki się nada.Przy wężu 3.5mb,to nawet osobówki nie objedziesz w kółko.
Nie rób dziadostwa!
-skręć drutem.

Pająk
Operator

  • Posty: 257
  • Rejestracja: 03 Maj 2017 20:22
  • Miejscowość: PCT -Wielkopolska
  • Pochwały: 6

Maszyna: Same stare,ale jare.

Firma: Ośrodek Hodowli Pstrąga


Jaka Myjka na gorącą wode???

Postprzez malec » 08 Wrz 2018 10:22

Dobre pod względem ceny do jakości są również Karchery. Te obsługujące gorącą wodę trochę kosztują, ale są naprawdę spoko.

malec
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 28 Mar 2018 12:22

Maszyna: .

Firma: .


Re: Jaka Myjka na gorącą wode???

Postprzez browny » 10 Wrz 2018 11:08

malec napisał(a):Dobre pod względem ceny do jakości są również Karchery. Te obsługujące gorącą wodę trochę kosztują, ale są naprawdę spoko.


Myjki do profesjonalnego użytku, na gorącą wodę: Karcher - wykonują bardzo dobrą robotę.
Rzeczywiście może i są droższe, ale pod względem jakości trudno znaleźć coś lepszego.
Ceny, od kilku do nawet kilkunastu tys zł w przypadku myjek obsługujących gorącą wodę.
Odsyłam jeszcze tutaj: https://www.asc-pro.pl/sklep/urzadzenia-dla-przemyslu/ - specyfikacja wybranych urządzeń.
Ostatnio edytowany przez browny, 26 Wrz 2018 09:22, edytowano w sumie 1 raz

browny
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 17 Lip 2018 10:50

Maszyna: -

Firma: -


Re: Jaka Myjka na gorącą wode???

Postprzez Piotr mc 85 » 12 Wrz 2018 14:07

browny napisał(a): Karcher - wykonują bardzo dobrą robotę.
Rzeczywiście może i są droższe, ale pod względem jakości trudno znaleźć coś lepszego.
Ceny, od kilku do nawet kilkunastu tys zł w przypadku myjek obsługujących gorącą wodę.

Drogie, ale inwestycja na długie lata się zwróci, chyba że ktoś ma bardzo dużo sprzętu do mycia to krócej, ale i tak się w przeliczeniu opłaci. Poza tym to renomowany sprzęt, więc przy większych przebiegach trzeba wymienić jakieś uszczelnienia lub inne tłoczki, to nie jest ogromny koszt a maszyna służy dalej. W tańszych sprzętach nie jest to przewidziane i trzeba kupić następną myjkę. Trzeba też pamiętać o odpowiednim zasilaniu, ja miałem z cienki kabel (wydawało się że gruby) i silnik poszedł w myjce na zimną wodę ale i tak 8 lat dzielnie służyła. Poszła do naprawy i dalej sprawna, teraz w użyciu głównie tan gorąco - robi robotę. :ok:
Pozdrawiam Piotr

Piotr mc 85
Fachoperator

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 16 Cze 2008 22:26
  • Miejscowość: Jaźwina
  • Pochwały: 34

Maszyna: VOLVO L150E, XCMG ZL50GCE, Hanomag55D,W K611, CAT 301.5

Firma: Kopalnia


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej