wibako

Skrętne wszystkie koła czy przegubowiec?

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Skrętne wszystkie koła czy przegubowiec?

Postprzez Andreas » 19 Cze 2008 18:59

Co jest lepszym rozwiązaniem dla kop-ład. Skrętne koła z funkcją kraba bo to dodatkowy atut, czy przegubowiec, które rozwiązanie jest bardziej przydatne, jakie sa plusy i minusy? Prosze o opinie.
Na razie bez sprzętu :(

Andreas
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 03 Cze 2008 22:27
  • Miejscowość: Koszalin

Reklama

simmet

Postprzez dawidg2 » 19 Cze 2008 19:08

dla kop ład chyba skretne wszystkie koła choc minusem jest obługa krzyzakow itp choc teraz krzyzaki sa juz bez obsługowe. a w przegubowcu to sie wyrabia sworzen łaczacy obie ramy. plusem przy 4 skretnych kołach jest duza zwrotnosc czego nie ma przy przegubie

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Postprzez Andreas » 19 Cze 2008 19:25

trudna decyzja, choc musze przyznac, ze bardzo mi sie podoba funkcja kraba :wink:
Na razie bez sprzętu :(

Andreas
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 03 Cze 2008 22:27
  • Miejscowość: Koszalin

Postprzez dawidg2 » 19 Cze 2008 19:32

mi tez sie podoba krab choc nie miałem okazji pracowac :wink: ja narazie to tylko na przegubowcach robiłem tzw łamanych maszynach. i musze przyznac ze dobrze sie robi na widłach lekko sie skreci kierownica i mamy juz palete troche obok a na skretnych kołach trzeba sie chyba nakrecic ale dla wprawnego operatora nic trudnego :wink: i na łamancu zawsze mozna sie podnies na łyzce i przednie koła sobie przestawic ale jak sie ma kraba to mozna to samo zrobic. mozliwosci jest wiele

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Postprzez mietek » 21 Cze 2008 18:59

chwila bo nie ogarniam co to jest ta funkcja kraba ??
" ...bycie operatorem to nie zawód to sposób na życie... "

Awatar użytkownika
mietek
Fachoperator

  • Posty: 1005
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 15:14
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 4

Maszyna: Caterpillar 325C
Caterpillar M315
Volvo EC 240 BNLC


Postprzez dawidg2 » 21 Cze 2008 19:09

KRAB to obie osie skrecaja np w prawo przednie i tylnie koła i sie jedzie po skosie. ma ktos rysunek lub zdjecie trybów skretu??

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Postprzez Kisiel1mk » 21 Cze 2008 20:26

Awatar użytkownika
Kisiel1mk
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 20 Paź 2007 15:33
  • Miejscowość: Chełm Śląski

Postprzez mietek » 21 Cze 2008 20:43

aahhaa to o to chodzi to wiem na czym to polega tylko nie wiedziałem ze to sie krab nazywa :roll:
" ...bycie operatorem to nie zawód to sposób na życie... "

Awatar użytkownika
mietek
Fachoperator

  • Posty: 1005
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 15:14
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 4

Maszyna: Caterpillar 325C
Caterpillar M315
Volvo EC 240 BNLC


Postprzez Andreas » 22 Cze 2008 21:26

miałem okazje pobawic sie przegubową koparko-ładowarką RAM i powiem wam, że rewelacja, bardzo zwrotna i prosty mechanizm napędowy, nie trzeba wybierać trybów jazdy bo po prostu sie jedzie i tyle, no i nie ma skrzyni biegów super sprawa :D
Na razie bez sprzętu :(

Andreas
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 03 Cze 2008 22:27
  • Miejscowość: Koszalin

Postprzez dawidg2 » 22 Cze 2008 21:52

Andreas napisał(a):koparko-ładowarką RAM
ja ją tylko oglądałem z bliska

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Postprzez Andreas » 22 Cze 2008 22:11

Trzeba przyznac ze taka sliczna jak jcb 4cx to ona nie jest ale rozwiazania techniczne w RAMce bija jcb na glowe, kabina to normalnie stylistyka skody favorit :) no ale funkcjonalność mysle to zrekompensuje.
Na razie bez sprzętu :(

Andreas
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 03 Cze 2008 22:27
  • Miejscowość: Koszalin

Postprzez dawidg2 » 22 Cze 2008 23:26

tak jak pisza na stronie o tej maszynie to własnie ma byc funkcjonalna a nie ładna tak samo Gallmac'a do Mecalac'a mozna porownac. Andreas, to juz wiesz co wybierasz?

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Postprzez bazi » 23 Cze 2008 00:43

Funkcjonalna? :lol: Mialem okazje robic na RAMie ale ze sztywna rama przez chwile i musze z cala swiadomoscia stwierdzic ze jest równie nieergonomiczna jak Volvo. Bez pomysłu te maszyny wogole

bazi
Operator

  • Posty: 277
  • Rejestracja: 25 Paź 2006 20:14
  • Miejscowość: W-wa

Postprzez Andreas » 23 Cze 2008 06:51

no sztywna rama a przegub to nie to samo, zupelnie inna koncepcja, tu silnik masz pod kabina, nic ci nie zasłania. Jak rozmawiałem z operatorem jcb 4cx to stwierdzil, ze fajna ta jego maszynka ale widlami robi na wyczucie bo nic nie widac, no to co to jest za funkcjonalność? To tak jakby cegła wbijac gwoździe, tez sie da, ale to jest nie do tego.
Na razie bez sprzętu :(

Andreas
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 03 Cze 2008 22:27
  • Miejscowość: Koszalin

Postprzez Dz0rdasz » 23 Cze 2008 09:39

bazi napisał(a):Funkcjonalna? :lol: Mialem okazje robic na RAMie ale ze sztywna rama przez chwile i musze z cala swiadomoscia stwierdzic ze jest równie nieergonomiczna jak Volvo. Bez pomysłu te maszyny wogole


Volvo jest źle pomyślane? Robiłeś tym? Z badziewia zrobione tak, ale pomyślane dobrze.
Nie bronie bo mam taką maszynę. Bronie konstrukcji. Gdyby to było ze szweckiego żelaza i japońce zrobiłyby do tego hydraulikę :crazy: A tak to paździerz z plasteliny :lol:

Dz0rdasz
Operator

  • Posty: 215
  • Rejestracja: 04 Mar 2007 10:49
  • Miejscowość: IRKUCK

Maszyna: Volvo BL 71

Firma: Jak jechać za głodową stawkę, lepiej pstrykać pilotem telewizora...


Postprzez bazi » 23 Cze 2008 22:43

Andreas napisał(a):no sztywna rama a przegub to nie to samo, zupelnie inna koncepcja, tu silnik masz pod kabina, nic ci nie zasłania. Jak rozmawiałem z operatorem jcb 4cx to stwierdzil, ze fajna ta jego maszynka ale widlami robi na wyczucie bo nic nie widac, no to co to jest za funkcjonalność? To tak jakby cegła wbijac gwoździe, tez sie da, ale to jest nie do tego.


Andreas jak dlugo masz doczynienia z maszynami budowlanymi? Ten Twoj kolega to jakas straszna pierdoła - uzywajac wideł otwierasz delikatnie łyzke i widzisz wszystko co za problem, mi osobiscie po setkach juz przewiezionych palet nie chce sie robic tego nawet robie to na wyczucie, w biegu i nie zdarzylo sie dotychczas bym uszkodzil ktorakolwiek palete. Przeciez pracujac przednia łyzka tez nie wiesz ile Ci sie nabiera towaru, musisz to czuc - ale to tylko doswiadczenie
Ja pracowalem na kilku koplad - bylo Case 580k, Cat 428C, JCB 3cx Super a teraz jest Volvo BL71 i 3cx. Najlepiej wspominam Cata i 3cxa z wyraznym wskazaniem na JCB. Kazdy swoje chwali, kazdy ma inne zdanie ale mi ta maszyna po prostu lezy. Nie dlatego ze jest bez wad bo nie jest, ale dlatego ze pracuje mi sie na niej najwygodniej

bazi
Operator

  • Posty: 277
  • Rejestracja: 25 Paź 2006 20:14
  • Miejscowość: W-wa

Postprzez Andreas » 24 Cze 2008 08:06

No to szacunek, wierze ze wiesz co piszesz. W kazdej dziedzinie najwazniejsze jest doświadczenie, ja jako takiego nie mam ale chciałbym nie popełnić błedu przy zakupie maszyny za która musze zaplacic kilkaset tysiecy.
Na razie bez sprzętu :(

Andreas
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 03 Cze 2008 22:27
  • Miejscowość: Koszalin

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej