Przełącz do głównego szablonu
O czym tylko chcecie :).
Wyślij odpowiedź

Prosze o dorade w robocie

06 Paź 2017 11:35

Witam nie wiem gdzie napisać wiec postanowiłem tutaj. Mam do zrobienia odwodnienie bardzo mokrego terenu z ziemia gliniasta.
na tym terenie powstanie w przyszłości kort tenisowy. mam do odwodnienia jakieś 50 mb plus saczki do tego. Zastanawiałem sie nad rożnymi rozwiązaniami i technologiami odwodnienia tak podmokłego terenu żeby zdało to zamierzoną role. może ktoś z doświadczonych kolegów podpowie jak to zrobić. Osobiście myślałem żeby wykop wyłożyć geowłókninom i oczywiście przysypać kamieniem prawie do wierzchu.

Prosze o dorade w robocie

06 Paź 2017 18:47

A gdzie skierujesz wodę z drenażu? Jest w pobliżu niższy teren?
rafal16220 napisał(a):Osobiście myślałem żeby wykop wyłożyć geowłókninom i oczywiście przysypać kamieniem prawie do wierzchu.

Tak trzeba zrobić. Sączki co 3m max 4m. Pamiętaj że glina ma to do siebie że nawet warstwa 20 cm skutecznie zatrzyma wodę . Możliwe że całą wierzchnia warstwę trzeba będzie wymienić na bardziej przepuszczalny materiał.

Re: Prosze o dorade w robocie

06 Paź 2017 19:36

maksyM napisał(a):A gdzie skierujesz wodę z drenażu? Jest w pobliżu niższy teren?


woda z drenażu będzie odprowadzona do rowu tak że z tym nie ma problemu. martwi mnie tylko to czy taki drenaż skutecznie obsuszy teren żeby ten kort tenisowy co tam powstanie za rok nie był do rozbiórki.

Prosze o dorade w robocie

06 Paź 2017 23:54

Porobić delikatne spadki w kierunku drenażu na tej glinie, żwirek na sączek, geowóklina, kamień i gotowe

Re: Prosze o dorade w robocie

08 Paź 2017 09:37

MARIO/MECALAC napisał(a):Porobić delikatne spadki w kierunku drenażu na tej glinie, żwirek na sączek, geowóklina, kamień i gotowe

Robiliśmy w ten sposób padok dla koni, ale wątpię żeby spadek przy korcie przeszedł. Bardziej skłaniałbym się ku całkowitej wymianie gruntu na bardziej przepuszczalny. chociażby żwiru domieszać do tej gliny.

Prosze o dorade w robocie

08 Paź 2017 15:16

No ale górę zrobi idealnie pod kort. Ja mówię o spodzie by tak zrobił

Prosze o dorade w robocie

08 Paź 2017 20:37

spadki to wiadoma rzecz. na koniec ma być teren plantowany geodeta już wyznaczył poziomy. a co do samem powierzchni kortu to nie wiem jak to będą robić czy wybiorą pod podsypkę czy też nie. co do samej nawierzchni też nie wiem jaka będzie ale to już nie w mojej kwestii. Moim zadaniem jest obsuszyć i zniwelować teren.

Prosze o dorade w robocie

09 Paź 2017 21:22

A czemu to nie wykorytujesz w całości żeby poszło z 15cm piasku na którymś końcu wzdłuż większy rów zasypany żwirkiem a dopiero od rowu nie dasz rury do odprowadzenia? bez zadnych sączek itd. się odbędzie. Kort tenisowy nie jest sporych rozmiarów.
Wyślij odpowiedź