wibako

Kolektory słoneczne - efektywność

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Kolektory słoneczne - efektywność

Postprzez rysiekk82 » 21 Paź 2017 15:05

Mam kolektor już 8 lat żadnego dolewania płynu żadnej awarii.Kupiłem najtańszy i nie narzekam,tylko jedna uwaga nie ma słońca nie ma grzania.

rysiekk82
Operator

  • Posty: 200
  • Rejestracja: 03 Maj 2011 17:58
  • Miejscowość: Dolny Śląsk
  • Pochwały: 6

Maszyna: Atlas 1304

Firma: budowlana


Reklama

simmet

Kolektory słoneczne - efektywność

Postprzez Jarewa » 24 Paź 2017 19:51

Szefunio ma ale taki zabudowany za szybą dość sporych rozmiarów około 1200x2000 2 sztuki czasami tylko coś tam dolewa i pompę obiegową już wymieniał, ale to nic. W tym roku malowaliśmy dach piękna słoneczna pogoda nie daleko ma komin z pieca gazowego bo ma ten systemy połączone i było słychać jak co parę minut się włączał piec. Wiec tak pytaliśmy się go tylko jak tam sprawują się panele słoneczne czy coś dają niby zachwalał, ale tak głupio było mu mówić ze coś z tym systemem ma nie tak bo w piwnicy koło zbiornika jedna ledwo ciepła druga zimna rurka a na dachu jedna gorąca druga ledwo ciepła i tak przez cały dzień miał a na baniaku 80stC. A niech sobie myśli że mu to działa :lol:

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Kolektory słoneczne - efektywność

Postprzez rysiekk82 » 28 Paź 2017 14:30

No nie pomogę ci kupiłem najtańszy na rynku i działa.Mam 30 rur i baniak 300l i to daje rady.Jak pisałem nie ma słońca nie ma grzania,chociaż niektórzy wciskają ciemnotę.

rysiekk82
Operator

  • Posty: 200
  • Rejestracja: 03 Maj 2011 17:58
  • Miejscowość: Dolny Śląsk
  • Pochwały: 6

Maszyna: Atlas 1304

Firma: budowlana


Kolektory słoneczne - efektywność

Postprzez makumba » 28 Paź 2017 15:40

dokładnie , wciskają że darmowe ogrzewanie ,a to bzdura najlepiej na ciepła wodę gaz się nadaje i wcale drogo nie kosztuje a solary to wielki pic na wodę

makumba
Operator

Maszyna: cat 428 b,cat 432e,zetor forterra, bumar p184,dzwig fablok

Firma: własna


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej