wibako

Klucz udarowy

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Klucz udarowy

Postprzez Pisak312 » 11 Gru 2017 20:46

Tak jak w temacie , co wybieracie klucz pneumatyczny czy jednak elektryczny jakie macie doswiadczenia w tym temacie ?

Pisak312
Operator

Maszyna: Liebherr 316

Firma: usługi sprzętowe


Reklama

simmet

Klucz udarowy

Postprzez MateuszHyundai290 » 11 Gru 2017 20:49

Pneu
Nie popsuje tylko ten co nic nie robi.

MateuszHyundai290
Fizol

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 05 Gru 2017 08:07
  • Miejscowość: Polska

Maszyna: Hyundai 290

Firma: Jak każda


Klucz udarowy

Postprzez ezsimo » 11 Gru 2017 22:08

Mam kilka pneumatyków i jeden elektryczny. Używam tylko pneumatycznych, elektryczny to pomyłka.

A może ktoś z kolegów może polecić coś z akumulatorowych na kwadrat 1/2 cala ? Ktoś używa ? Jak się sprawdza ?

ezsimo
Operator

  • Posty: 272
  • Rejestracja: 11 Wrz 2016 12:02
  • Miejscowość: Mazowieckie
  • Pochwały: 43

Maszyna: Cat 301.5, JCB 3C, JCB 3CX

Firma: AST


Re: Klucz udarowy

Postprzez Pająk » 11 Gru 2017 22:48

ezsimo napisał(a):... elektryczny to pomyłka....
Eee...tam,plotki.
Mam elektrycznego Boscha GDS 24,napęd 3/4" zapieczone śruby M12 ukręca bez zająknięcia. Pneumatyk "duży" to IR 2145 -taki jak z linku: http://www.proservice.pl/index.php/comp ... 55qimax-1q

Obydwa z racji ceny nowego,kupione jako używki,sprzęty nie do zajechania.Minusem jest ich waga,po parę kilo. Przed ich kupnem miałem,mam do dzisiaj jakieś Metabo 1/2" z walizką nasadek kupione jako nowe na Alledrogo.Poręczny,ale popierdułka.

Wszystko zależy gdzie chcesz używać -warsztat/teren? Jak w terenie Ci się rozkraczy "żelazo" i trzeba rozbierać stojąc w kaloszach,albo woderach,to bezpieczniejszy pneumatyk.Od elektryka,jak Ci z ręki wypadnie,to możesz dostać oczy jak cebule. :mrgreen:
Nie rób dziadostwa!
-skręć drutem.

Pająk
Operator

  • Posty: 257
  • Rejestracja: 03 Maj 2017 20:22
  • Miejscowość: PCT -Wielkopolska
  • Pochwały: 6

Maszyna: Same stare,ale jare.

Firma: Ośrodek Hodowli Pstrąga


Klucz udarowy

Postprzez dzierzan » 12 Gru 2017 19:58

Wiadomo, że takim akumulatorowym na 1/2" koła nie odkręcisz, ale do drobniejszych rzeczy fajna sprawa myślę, znacznie przyśpiesza pracę. Sam myślę o czymś takim tylko nie mam zupełnie rozeznania w tym temacie.

A jeszcze z innej beczki: jaki wąż do pneumata polecacie :?: Zależy mi żeby był elastyczny i możliwie duży przekrój, bo mam jakiś NEO zdaje się, ale to porażka, puchnie, pęka i jest strasznie sztywny.

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


Klucz udarowy

Postprzez dawidg2 » 12 Gru 2017 21:28

Dobre są te co do tlenu czy acetylenu do palnika, ale tam mniejszy przekrój, jak masz jakąś firmę co dorabia węże to podjedź może coś mają albo do sklepu z pneumatyką i jakiś gumowy weź z oplotem jednym.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Klucz udarowy

Postprzez dzierzan » 13 Gru 2017 19:14

Pytałem już właśnie tam gdzie węże dorabiam, ale nic nie mieli sensownego.

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


Klucz udarowy

Postprzez dawidg2 » 13 Gru 2017 21:42

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Klucz udarowy

Postprzez Wyrzynio » 19 Cze 2020 15:11

Zdecydowanie pneumatyczny klucz według mnie jest lepszy :D . Elektryki same w sobie lubią robić psikusy w najmniej oczekiwanym momencie i są po prostu często słabsze. Dlatego wybrałem cztery lata temu sprzęt pneumatyczny z Chicago Pneumatic, który nie zawiódł mnie ani razu! Odkręcanie nakrętek, śrub itp. przebiega szybko i bezboleśnie :D. Jakbyś chciał więcej informacji o tym sprzęcie, to polecam zajrzeć tutaj: https://www.pneumat.com.pl/klucze-udarowe. Znajdziesz tam nie tylko parametry, produkty itp. ale również ciekawe informacje dotyczące CP czy też filmiki :) .

Awatar użytkownika
Wyrzynio
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 18 Cze 2020 11:16

Maszyna: JCB 4CX

Firma: własna


Klucz udarowy

Postprzez ezsimo » 20 Cze 2020 11:50

Wiele osób na tym forum prowadzi własne firmy, a to znaczy że umieją samodzielnie myśleć i analizować informacje. Konto zarejestrowane 18 Cze 2020, po to tylko aby dzień później w pierwszym poście odkopać wątek sprzed 3 lat i wrzucić reklamę z linkiem, łamiąc przy okazji regulamin forum.

Jak mizernym trzeba być marketingowcem, żeby w tak prostacki sposób promować cokolwiek ? Czy osoby postępujące w ten sposób nie zauważają, że osiągają jedynie efekt odwrotny od zamierzonego, zrażając do siebie potencjalnych klientów ? Nikt nie lubi być traktowany jak idiota, a postępowanie w ten sposób to tak jakby manifestacja wprost - "uważam Was za bezmózgów, którzy to łykną, więc zastosuję na Waszym forum typ reklamy dla idiotów, może się nie zorientujecie".

Człowieku, jak chcesz coś reklamować to wykup reklamę, a nie traktujesz nas jak idiotów.

ezsimo
Operator

  • Posty: 272
  • Rejestracja: 11 Wrz 2016 12:02
  • Miejscowość: Mazowieckie
  • Pochwały: 43

Maszyna: Cat 301.5, JCB 3C, JCB 3CX

Firma: AST


Klucz udarowy

Postprzez zeppelin zm 15 » 20 Cze 2020 14:24

Standard. Nic nowego :lol:
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Klucz udarowy

Postprzez Luka » 20 Cze 2020 20:19

Albo bot albo starzysta z agencji SEO.

Luka
Operator

Maszyna: Szukam

Firma: Transport


Klucz udarowy

Postprzez Chuck_M » 22 Cze 2020 07:20

Tylko elektryk, najlepiej MIlwaukee

Awatar użytkownika
Chuck_M
Operator

Maszyna: JCB 3CX Super Sitemaster, Mecalac 714MW

Firma: M


Re: Klucz udarowy

Postprzez Balley » 09 Gru 2020 11:33

Pneumatyczne są bardziej praktyczne. Myślę, że też lepiej się sprawdzą, bo zazwyczaj są mocniejsze. Ale jak już inwestujesz to pewnie najlepiej w dwukierunkowy

Balley


Klucz udarowy

Postprzez Jarewa » 16 Gru 2020 11:16

Każdy się sprawdza to że nie potrafisz kluczem elektrycznym Odkręcić śruby kół to znaczy że nie umiesz myśleć... , i każdy ma swoje wady i zalety...

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej