wibako

Agregat prądotwórczy

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Agregat prądotwórczy

Postprzez taivun » 18 Lut 2018 21:18

Jak w temacie,szukam generatora potrzebnego do zasilania kątówki,wiertarki,małej betoniarki itd.Wymagania to moc 2,5-3 KW,dobry silnik benzynowy,dobra prądnica,AVR,nowy,cena do.ok 2500zł. brutto.Narazie mam fogo fh3001r na hondzie gx 200,oraz BRIGGS&STRATTON Generator prądotwórczy
PROMAX 3500A.Napiszcie coś o tych agregatach,może jakaś alternatywa?

taivun
Młodszy operator

Maszyna: W droooodze...

Firma: Własna


Reklama

simmet

Agregat prądotwórczy

Postprzez Jarewa » 18 Lut 2018 22:58

W przypadku AVR bierz ze sporym zapasem nawet o 50% bo inaczej dymek pójdzie wiec jak wymagasz 3kw to musisz szukać 6kw. Przy przeciążonych wygrywają synchroniczne Wiec model fh3001 bez R bedzie lepszy do takich urządzeń ale to jest poniżej twoich zakładanych wymagań.

Oczywiście Fogo z silnikami honda jest bezkonkurencyjne górna półka. Nigdy nie bierz bardzo mało znanych firm bo będziesz miał problem kiedyś z częściami.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Agregat prądotwórczy

Postprzez taivun » 19 Lut 2018 17:26

Mało znane odpadają,fogo to wiadomo a ten drugi jest w pełni produkowany przez briggs&stratton więc to nie jest jakaś firma krzak.Z AVR zrezygnowałem ze względu na zbyt duży zapas potrzebnej mocy,po prostu się nie kalkuluje($).Chyba pozostane przy Fogo fh3001 ,tylko nie wiem do końca czy ruszy kątówkę 2100W bez wolnego rozruchu...

taivun
Młodszy operator

Maszyna: W droooodze...

Firma: Własna


Agregat prądotwórczy

Postprzez Kamal » 19 Lut 2018 17:39

Wymienione urządzenia nie potrzebują AVR. Silnik dobry benzynowy to dziś Honda, ewentualnie jego dobra kopia czyli Leoncin. Prądnicą patrz by była firmowa. I bez problemu te 3kW ci uciągnie bez zapasu. Tyle że moc podaje się KWA i jest max jak i trwała. Patrz na to.

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Re: Agregat prądotwórczy

Postprzez taivun » 19 Lut 2018 18:00

AVR byłby potrzebny do zasilenia urządzeń domowych ale odpuściłem,Fogo 3001 mam moc maksymalną 2,8kW natomiast stałą 2,5kW ,jedyny problem może być z kątówką pozostała urządzenia które będą zasilane z agregatu są dużo słabsze.

taivun
Młodszy operator

Maszyna: W droooodze...

Firma: Własna


Agregat prądotwórczy

Postprzez mar0002 » 19 Lut 2018 18:57

2,8 kW będzie za mało do dużej szlifierki.

mar0002
Pomocnik operatora


Re: Agregat prądotwórczy

Postprzez taivun » 19 Lut 2018 19:54

mar0002 napisał(a):2,8 kW będzie za mało do dużej szlifierki.


Masz taki agregat i kątówkę?

taivun
Młodszy operator

Maszyna: W droooodze...

Firma: Własna


Agregat prądotwórczy

Postprzez Kamal » 20 Lut 2018 02:24

Mocy wystarczy.

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Agregat prądotwórczy

Postprzez Jarewa » 20 Lut 2018 09:22

taivun napisał(a): a ten drugi jest w pełni produkowany przez briggs&stratton


Tu trzeba uważać bo pełno jest mixów silnik ok a prądnica chińska. Dlatego głównym atutem nie powinno się brać marek z silników ale marek producent prądnic tabliczka zniamonowa mecc alte, linz, sincro itd.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Re: Agregat prądotwórczy

Postprzez taivun » 20 Lut 2018 19:08

Jarewa napisał(a):
taivun napisał(a): a ten drugi jest w pełni produkowany przez briggs&stratton


Tu trzeba uważać bo pełno jest mixów silnik ok a prądnica chińska. Dlatego głównym atutem nie powinno się brać marek z silników ale marek producent prądnic tabliczka zniamonowa mecc alte, linz, sincro itd.


Wiem o tym,fogo ma prądnice sincro,co do briggs&stratton to pewności nie mam,informacja jest tylko taka że jest dobra...To oczywiście dość lakonicznie brzmi,z drugiej strony honda też ma swoje firmowe agregaty i nie wiem jaka tam jest prądnica,cena briggs&stratton sugeruje że może być tam coś markowego.Sporo opini o generatorach briggs&stratton jest na amazonie i są one raczej dobre i bardzo dobre,oczywiście trzeba to traktować z przymrużeniem oka ale jakiś pogląd dają... Może być też tak jak w przypadku kompresorów metabo,sprzedają pod swoją marką,sami serwisują ale produkuje dla nich Abac.Wracając do agregatu,nie wiem jaki koszt całości stanowi prądnica,pewne jest że silnik stanowi główny koszt,fogo 3001 na hondzie jest droższy od fogo 3001 na silniku fogo o jakieś 800zł. przy tej samej prądnicy.Moim zdaniem to może być dobra alternatywa,choć gwarancja na firmę w tym przypadku to tylko 12 miesięcy...

taivun
Młodszy operator

Maszyna: W droooodze...

Firma: Własna


Agregat prądotwórczy

Postprzez Jarewa » 20 Lut 2018 21:27

taivun napisał(a):z drugiej strony honda też ma swoje firmowe agregaty i nie wiem jaka tam jest prądnica


Kiedyś montowała włoskie mecc alte ale jak na dzisiaj to nie potwierdzę.

taivun napisał(a):na silniku fogo


Nie ma silnika fogo, to chiński silnik RATO coś pokroju lifan, holida

taivun napisał(a):Wiem o tym,fogo ma prądnice sincro


Nie ma tez "NSM" i taki jest akurat w tym agregacie bo taki mam.

taivun napisał(a):to tylko 12 miesięcy


Nie licz na gwarancję jak firma zechce to znajdzie tysiąc powodów by jej nie uznać i tak zazwyczaj jest.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Re: Agregat prądotwórczy

Postprzez taivun » 20 Lut 2018 22:05

To był oczywiście skrót myślowy,większość sprzedawców pisze że to silnik ROTO/FOGO R210,tym samym producent agregatu jest gwarantem.Same chińskie silniki nie są takie złe,najgorszy jest cały osprzęt do nich montowany...Co do prądnicy to od handlowca fogo mam informację że w tym modelu jest sincro :crazy:
Gwarancja-hm,nie wiem jak jest z Fogo,ale mam kilka sprzętów różnych dobrych firm i nigdy nie miałem żadnych problemów z gwarancją,no może z wyjątkiem akurat Hondy i Belle...

taivun
Młodszy operator

Maszyna: W droooodze...

Firma: Własna


Re: Agregat prądotwórczy

Postprzez Jarewa » 20 Lut 2018 23:11

:)
Załączniki
sincro.jpg
SINCRO
sincro.jpg (7.34 KiB) Obejrzany 10554 razy
nsm.jpg
NSM

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Agregat prądotwórczy

Postprzez taivun » 21 Lut 2018 18:28

Kolego nie musisz mi nic udowadniać,wierzę w to co piszesz...Już się dopatrzyłem że są produkowane z NSM i Sincro,nawet jest gdzieś w necie test fogo 3001 właśnie na sincro.Tak naprawdę dla mnie nie ma to żadnego znaczenia jaka prądnica to będzie,byle by była porządna i działała latami.Bardziej chodziło mi o znajomość sprzętu handlowca,zresztą ten sam gość do moich potrzeb zaproponował model 5001 twierdząc że wszystkie mniejsze nawet nie ruszą kątówki 2100W.Dla uzupełnienia dodam że jestem umówiony w sklepie niedaleko mnie,gdzie sprzedawca powiedział mi iż bez najmniejszego problemu model 3001 2,5 kW pociągnie kątówkę i nawet na miejscu będę mógł to sprawdzić :faja:

taivun
Młodszy operator

Maszyna: W droooodze...

Firma: Własna


Agregat prądotwórczy

Postprzez Jarewa » 21 Lut 2018 20:46

Pociągnie sam takiej używam do boscha 2200w dość intesywnie ze względów że branża brukarska i docinki, FH raz przeciążyłem sprzętem na 4kW dał radę to był kompresor 2200W i Młot udarowy 1800W oczywiście to było obciążenie czasowe tak przez 8h hulało.

Autor postu otrzymał pochwałę

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Re: Agregat prądotwórczy

Postprzez taivun » 21 Lut 2018 21:10

No właśnie o to mi chodziło, potrzebuję konkretnie do Boscha 21-230jhv,więc jeśli u Ciebie daje radę na 2200W to na 2100W nie powinno być problemu,pytanie czy masz łagodny rozruch bo ja nie.Napisz jeszcze konkretnie(bo chyba nie doczytałem) na jakim masz silniku ,jaką moc stałą,bo różne są dane ...

taivun
Młodszy operator

Maszyna: W droooodze...

Firma: Własna


Agregat prądotwórczy

Postprzez Jarewa » 21 Lut 2018 22:48

Pisałem mam FH czyli na hondzie i NSM prądnicy moc stałą 2,3KW chwilowa 2,5KW. Urządzenia nie mają wolnego startu .

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Agregat prądotwórczy

Postprzez taivun » 22 Lut 2018 09:21

I wszystko jasne :piwo:

taivun
Młodszy operator

Maszyna: W droooodze...

Firma: Własna


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej