wibako

Zakres obowiązków operatora

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Zakres obowiązków operatora

Postprzez mati3633 » 19 Maj 2018 15:28

Witam.

Mam pytanie odnośnie obowiązków operatora. Czy operator powinien sam wymieniać olej w silniku i inne oleje i jakie naprawy sam powinien wykonywać? Czy jeżeli kierownik skaże mi coś naprawić czy wymienić to mogę mu odmówić bez względu czy umiem to zrobić czy nie?

mati3633
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 17 Sty 2017 18:40

Maszyna: JCB 3CX

Firma: .........


Reklama

simmet

Re: Zakres obowiązków operatora

Postprzez makumba » 20 Maj 2018 07:57

olej w silniku to każdy operator powinien potrafić zmienić, jeśli ma trochę oleju w głowie, podstawowe obowiązki operatora wg mnie to - dbanie o maszynę i kontrola jej układow, -smarowanie codzienne,- wymiana węży w razie awarii, grubsze roboty robi mechanik, wystarczy po robocie cna ciepłej maszynie spuscic olej i za pol godzinki gotowe

makumba
Operator

Maszyna: cat 428 b,cat 432e,zetor forterra, bumar p184,dzwig fablok

Firma: własna


Re: Zakres obowiązków operatora

Postprzez mati3633 » 20 Maj 2018 12:33

Olej w silniku to sam zmienię bez problemu ale czy mam też obowiązek zmieniać w moście olej w skrzyni i hydrauliczny?

mati3633
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 17 Sty 2017 18:40

Maszyna: JCB 3CX

Firma: .........


Zakres obowiązków operatora

Postprzez dzierzan » 20 Maj 2018 12:49

Czysto teoretycznie to obowiązki operatora kończą się na smarowaniu maszyny. Od wymiany olejów czy zmiany węży jest serwis. Wiadomo że realia są trochę inne i nawet z czysto praktycznego punktu widzenia dobrze żeby operator umiał to zrobić. Niemniej uważam, że wymaganie od operatora czegoś ponad wymianę węży czy usunięcie wycieku to przesada, chyba że sam się na to zgodził.

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


Zakres obowiązków operatora

Postprzez makumba » 20 Maj 2018 13:31

jeśli potrafisz zmienić olej w skrzyni itp. i szef to doceni to czemu nie , kiedyś więcej robiliśmy przy maszynie sami , teraz nie ma na to czasu i wołam zaprzyjaźnionego mechanika

makumba
Operator

Maszyna: cat 428 b,cat 432e,zetor forterra, bumar p184,dzwig fablok

Firma: własna


Re: Zakres obowiązków operatora

Postprzez Jarewa » 21 Maj 2018 10:31

mati3633 napisał(a):Olej w silniku to sam zmienię bez problemu ale czy mam też obowiązek zmieniać w moście olej w skrzyni i hydrauliczny?


Po części oleje filtry to materiały exploatacyjne wiec obiawiazek zmiany jak i pilnowania terminów należą do operatora.

Ale wiadomo jest z tym różnie w jwdych firmach są mechanicy co to zrobią w innych serwisy a w innych szef narzuci wtedy masz obowiązek zmiany bo to obowiązek operatora. A wszytko pisze w DTR.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej